ENGLAND: Premier League
18 : 30 West Ham
-:- Liverpool
21 : 00 Fulham
-:- Crystal Palace
21 : 00 Manchester Utd
-:- Burnley
21 : 00 Newcastle
-:- Sheffield Utd
21 : 00 Wolves
-:- Luton
23 : 30 Everton
-:- Brentford
02 : 00 Aston Villa
-:- Chelsea
FRANCE: Ligue 1
02 : 00 PSG
-:- Le Havre
GERMANY: Bundesliga
20 : 30 Augsburg
-:- Werder Bremen
20 : 30 Bayern Munich
-:- Eintracht Frankfurt
20 : 30 Freiburg
-:- Wolfsburg
20 : 30 RB Leipzig
-:- Dortmund
23 : 30 Bayer Leverkusen
-:- Stuttgart
ITALY: Serie A
20 : 00 Lecce
-:- Monza
23 : 00 Juventus
-:- AC Milan
01 : 45 Lazio
-:- Verona
SPAIN: LaLiga
19 : 00 Las Palmas
-:- Girona
21 : 15 Almeria
-:- Getafe
23 : 30 Alaves
-:- Celta Vigo
02 : 00 Atl. Madrid
-:- Ath Bilbao
ALBANIA: Superliga
23 : 00 Dinamo Tirana
-:- Laci
23 : 00 Skenderbeu
-:- Erzeni
ALGERIA: Ligue 1
22 : 00 ASO Chlef
-:- Magra
22 : 00 Ben Aknoun
-:- Kabylie
02 : 00 MC Alger
-:- Paradou
ALGERIA: Ligue 2
21 : 00 Annaba
-:- Telaghema
21 : 00 Arba
-:- Kolea
21 : 00 ASM Oran
-:- Temouchent
21 : 00 Bordj Menail
-:- MO Constantine
21 : 00 CA Batna
-:- Mlila
21 : 00 Chelghoum
-:- MSP Batna
21 : 00 GC Mascara
-:- Guir Abadla
21 : 00 Ghozlane
-:- Khemis El Khechna
21 : 00 Khroub
-:- Ouargla
21 : 00 Mostaganem
-:- Medea
21 : 00 Olympique Akbou
-:- Harrach
21 : 00 Olympique Magrane
-:- Eulma
21 : 00 Oued Sly
-:- WA Mostaganem
21 : 00 RC Kouba
-:- JSM Tiaret
21 : 00 SC Mecheria
-:- Hussein Dey
21 : 00 Widad Adabi de Boufarik
-:- El Khemis
ANDORRA: Primera Divisió
01 : 30 Esperanca
-:- Carroi
ANGOLA: Girabola
21 : 00 CD Lunda Sul
-:- Petro Atletico
21 : 00 C.R.D. Libolo
-:- Sagrada
21 : 30 Interclube
-:- Uniao de Malanje
22 : 00 Desportivo Huila
-:- Bravos do Maquis
ARGENTINA: Primera Nacional
00 : 30 Tristan Suarez
-:- CA Estudiantes
01 : 30 Almagro
-:- Almirante Brown
02 : 35 Patronato
-:- Talleres (R.E)
04 : 00 Nueva Chicago
-:- CA Mitre
04 : 40 Agropecuario
-:- San Martin T.
ARGENTINA: Torneo Federal
01 : 00 Ciudad Bolivar
-:- Ferro Gen. Pico
01 : 30 Deportivo Camioneros
-:- Biblioteca Atenas
02 : 00 Crucero del Norte
-:- Boca Unidos
02 : 00 Independiente Chivilcoy
-:- Sportivo Belgrano
ARGENTINA: Primera B - Apertura
FT Excursionistas
3:1 Dep. Merlo
01 : 30 Argentino de Merlo
-:- Liniers
01 : 30 Dock Sud
-:- Fenix
01 : 30 San Martin Burzaco
-:- Canuelas
01 : 30 Sportivo Italiano
-:- Comunicaciones
01 : 30 UAI Urquiza
-:- Los Andes
01 : 30 Villa San Carlos
-:- Deportivo Armenio
ARGENTINA: Primera C - Apertura
01 : 30 Central Cordoba
-:- General Lamadrid
01 : 30 Leandro N. Alem
-:- Yupanqui
01 : 30 Mercedes
-:- Deportivo Muniz
01 : 30 Puerto Nuevo
-:- Ituzaingo
01 : 30 Victoriano A.
-:- Justo Jose de Urquiza
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
01 : 30 Atletico Pilar
-:- Ezeiza
01 : 30 Juventud de Bernal
-:- Social Atletico Television
01 : 30 Provincial
-:- Belgrano Zarate
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
21 : 00 Social Atletico Television W
-:- Boca Juniors W
01 : 00 Huracan W
-:- Racing Club W
01 : 00 Platense W
-:- Banfield W
01 : 30 Excursionistas W
-:- San Lorenzo W
ARMENIA: Premier League
19 : 00 West Armenia
-:- Ararat-Armenia
22 : 00 Shirak Gyumri
-:- Noah
ARMENIA: First League
19 : 00 BKMA 2
-:- Syunik
19 : 00 Mika Jerevan
-:- Andranik
AUSTRALIA: A-League
14 : 15 Newcastle Jets
-:- Central Coast Mariners
14 : 15 Wellington Phoenix
-:- Macarthur FC
16 : 45 Melbourne Victory
-:- WS Wanderers
AUSTRALIA: NPL ACT
FT O'Connor Knights
3:0 Yoogali
FT Tigers FC
3:1 Canberra Olympic
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
FT Lambton J.
3:2 Valentine
51'Lake Macquarie
1:1 Edgeworth E.
39'Maitland
0:0 Cooks Hill United
AUSTRALIA: NPL NSW
16 : 00 Hills Brumbies
-:- St. George City
16 : 00 Marconi Stallions
-:- St George Saints
AUSTRALIA: NPL Queensland
16 : 30 Moreton City Excelsior
-:- Gold Coast Knights
AUSTRALIA: NPL South Australia
79'Adelaide Croatia Raiders
2:1 Para
14 : 30 Adelaide Comets
-:- Modbury Jets
15 : 30 Adelaide Olympic
-:- NE Metrostars
AUSTRALIA: NPL Victoria
FT Avondale FC
0:1 Green Gully
FT Dandenong Thunder
3:0 St Albans
FT Manningham United Blues
2:3 Dandenong City
FT Moreland City
2:3 Altona Magic
9'Port Melbourne Sharks
1:1 South Melbourne
16 : 00 Hume City
-:- Heidelberg Utd
AUSTRALIA: Capital Premier League
12 : 00 Canberra Juventus
-:- Wagga City Wanderers
12 : 00 Canberra White Eagles
-:- Brindabella
12 : 00 Queanbeyan City
-:- Belconnen Utd.
12 : 15 ANU
-:- West Canberra Wanderers
AUSTRALIA: Northern NSW State League
11 : 30 Cessnock City Hornets
-:- Thornton Redbacks
11 : 30 West Wallsend
-:- Wallsend Red Devils
13 : 00 Belmont Swansea Utd.
-:- Singleton Strikers
AUSTRALIA: NSW League One
12 : 00 Bulls Academy
-:- Rydalmere Lions
14 : 00 Canterbury Bankstown
-:- Dunbar Rovers
16 : 00 Blacktown Spartans
-:- Mt Druitt Town
16 : 00 Bonnyrigg White Eagles
-:- SD Raiders
16 : 00 Inter Lions
-:- Dulwich Hill
16 : 00 Macarthur Rams
-:- Northern Tigers
16 : 00 UNSW
-:- Hakoah Sydney
AUSTRALIA: Queensland Premier League
13 : 45 Mitchelton
-:- Moreton City Excelsior U21
15 : 00 Caboolture
-:- Eastern Suburbs
15 : 00 Southside Eagles
-:- SWQ Thunder
16 : 00 Logan Lightning
-:- Ipswich
AUSTRALIA: SA State League
12 : 30 Salisbury Utd.
-:- Blue Eagles
12 : 30 Western Strikers
-:- Cumberland Utd.
13 : 00 Adelaide Vipers
-:- Fulham Utd.
13 : 30 West Adelaide
-:- Playford Patriots
16 : 30 Adelaide Cobras
-:- Adelaide Victory
AUSTRALIA: Victoria Premier League
12 : 00 Eastern Lions
-:- George Cross
12 : 00 Melbourne Victory U21
-:- Bulleen
12 : 00 North Geelong
-:- Kingston City
AUSTRALIA: A-League Women - Play Offs
FT Sydney W
1:1 Central Coast Mariners W
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
22 : 00 Tirol
-:- A. Lustenau
22 : 00 Wolfsberger AC
-:- BW Linz
AUSTRIA: 2. Liga
19 : 15 Floridsdorfer AC
-:- First Vienna
19 : 30 Admira
-:- Liefering
19 : 30 Bregenz
-:- Grazer AK
19 : 30 Sturm Graz (Am)
-:- Dornbirn
AUSTRIA: Regionalliga East
21 : 00 Wiener Viktoria
-:- Neusiedl
22 : 30 Leobendorf
-:- Wiener Sport-Club
AUSTRIA: Regionalliga Central
20 : 00 Ried (Am)
-:- Wolfsberger AC (Am)
AUSTRIA: Regionalliga West
18 : 30 Bischofshofen
-:- Reichenau
19 : 00 Kufstein
-:- SC Imst
19 : 30 Wals-Grunau
-:- Wolfurt
21 : 00 Rothis
-:- TSV St. Johann
21 : 00 RW Rankweil
-:- A. Salzburg
22 : 00 Hohenems
-:- Altach U21
22 : 00 Motz/Silz
-:- Saalfelden
23 : 00 Schwaz
-:- Dornbirner SV
AUSTRIA: Burgenland
22 : 00 Klingenbach
-:- Schattendorf
22 : 00 Pinkafeld
-:- Deutschkreutz
23 : 00 Bad Sauerbrunn
-:- ASV Siegendorf
23 : 00 Kohfidisch
-:- Margarethen
AUSTRIA: Karnten
20 : 30 Atus Velden
-:- SV Spittal
AUSTRIA: Niederosterreich
21 : 00 St. Polten (Am)
-:- Gloggnitz
21 : 30 St. Peter in der Au
-:- Schrems
23 : 00 Waidhofen/Thaya
-:- Retz
00 : 00 Wiener Neustadt
-:- Ortmann
AUSTRIA: Oberosterreich
20 : 00 Oedt
-:- Edelweiss
21 : 30 Dietach
-:- Perg
21 : 30 Friedburg
-:- St. Martin im Muhlreis
21 : 30 Schallerbach
-:- Ostermiething
21 : 30 SPG Wels II
-:- Mondsee
AUSTRIA: Steiermark
22 : 00 Hartberg (Am)
-:- Kalsdorf
23 : 00 Lafnitz (Am)
-:- Heiligenkreuz
AUSTRIA: Vorarlberg
20 : 00 FC Lustenau
-:- Rotenberg
21 : 00 Admira Dornbirn
-:- Lochau
21 : 00 Nenzing
-:- Gofis
22 : 00 Alberschwende
-:- Hard
22 : 00 FC Hochst
-:- Brauerei Egg
AUSTRIA: Wien
20 : 00 Wienerberger
-:- Mannsworth
20 : 30 Simmeringer
-:- ASV 13 Wien
21 : 00 1980 Wien
-:- Schwechat
21 : 00 Kagran
-:- A XIII-Auhof Center
21 : 00 Stadlau
-:- WAF Brigittenau
AUSTRIA: Bundesliga Women
17 : 45 Austria Vienna W
-:- Neulengbach W
20 : 00 Dornbirn W
-:- Bergheim W
21 : 30 St. Polten W
-:- Sturm Graz W
AZERBAIJAN: Premier League
21 : 00 Sabah Baku
-:- Sabail
BAHRAIN: Premier League
23 : 00 Al-Muharraq
-:- Al-Hala
23 : 00 Al Riffa
-:- Sitra
23 : 00 Al-Shabbab
-:- East Riffa
BANGLADESH: Premier League
16 : 45 Brothers U.
-:- Chittagong Abahani
16 : 45 Mohammedan
-:- Bangladesh Police
18 : 45 Bashundara Kings
-:- Sheikh Jamal
BELARUS: Vysshaya Liga
20 : 00 Isloch
-:- Neman
22 : 00 Zhodino
-:- Smorgon
00 : 15 Dnepr Mogilev
-:- Din. Minsk
BELARUS: Pershaya Liga
18 : 00 Shakhtyor Soligorsk 2
-:- BATE 2
19 : 00 Niva Dolbizno
-:- FC Slonim
20 : 00 Baranovici
-:- Lida
21 : 30 Energetik-BGU
-:- Belshina
BELARUS: Vysshaya Liga Women
17 : 30 Zorka-BDU W
-:- Vitebsk W
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
21 : 00 KV Mechelen
-:- Leuven
23 : 15 St. Liege
-:- St. Truiden
01 : 45 Gent
-:- Westerlo
BELGIUM: Jupiler Pro League - Relegation
21 : 00 Patro Eisden
-:- Deinze
01 : 00 Waregem
-:- Lommel SK
BELGIUM: National Division 1
00 : 30 Dessel
-:- Saint Eloois
00 : 30 Thes Sport
-:- Hoogstraten
01 : 00 Antwerp B
-:- Charleroi B
01 : 00 OC Charleroi
-:- RAAL La Louviere
01 : 00 Virton
-:- Heist
BELGIUM: Second Amateur Division Group ACFF
01 : 00 La Louviere
-:- La Calamine
01 : 00 Renaissance Mons
-:- Meux
01 : 00 Stade Vervietois
-:- Jette
01 : 00 Union Rochefortoise
-:- Royal Union SG 2
BELGIUM: Second Amateur Division Group VFV A
01 : 00 Torhout
-:- Cercle Brugge KSV 2
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
21 : 00 Waregem W
-:- Femina Woluwe W
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
18 : 30 RSC Anderlecht W
-:- St. Liege W
21 : 15 Club Brugge W
-:- Leuven W
BELGIUM: 1st National Women
22 : 00 Alken W
-:- Aalst W
22 : 00 Club Brugge II W
-:- RSC Anderlecht II W
22 : 00 Famkes Merkem W
-:- Mons W
22 : 00 Gent II W
-:- Leuven II W
22 : 00 St. Liege II W
-:- Genk II W
22 : 00 Waregem II W
-:- Westerlo W
23 : 00 Tienen W
-:- Moldavo W
01 : 00 RFC Liege W
-:- Chastre W
BENIN: Ligue 1 - Championship Group
22 : 00 Bani Ganse
-:- AS Cotonou
22 : 00 Dragons
-:- Dadje
22 : 00 Dynamo Abomey
-:- Ayema
22 : 00 Requins
-:- Damissa
BENIN: Ligue 1 - Relegation Group
22 : 00 Aziza
-:- Ouidah
22 : 00 Police
-:- JAK
22 : 00 Real Sport
-:- Dynamique Djougou
22 : 00 Soleil
-:- Buffles du Borgou
22 : 00 Tonnerre
-:- Pantheres
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
18 : 30 Sloga Doboj
-:- Zvijezda 09
21 : 00 GOSK Gabela
-:- Zeljeznicar
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH
22 : 00 Gorazde
-:- BFK Simm Bau
22 : 00 Gradacac
-:- Gradina Srebrenik
22 : 00 Hadzici
-:- Jedinstvo Bihac
22 : 00 Mladost DK
-:- Sloboda
22 : 00 Tomislav
-:- Kakanj
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
21 : 30 BSK Banja Luka
-:- Romanija Pale
21 : 30 Drina Zvornik
-:- Modrica
21 : 30 Famos Vojkovici
-:- Nevesinje
21 : 30 Kozarska Dubica
-:- Kozara
21 : 30 Laktasi
-:- Prijedor
21 : 30 Leotar
-:- Slavija
21 : 30 Mrkonjic Grad
-:- Zeljeznicar Banja Luka
BOTSWANA: Premier League
20 : 30 Masitoaka
-:- BDF XI
20 : 30 Morupule
-:- Holy Ghost
20 : 30 Nico United
-:- Sua Flamingoes
20 : 30 Security Systems
-:- Tafic FC
BRAZIL: Serie A
02 : 00 Vasco
-:- Criciuma
04 : 30 Cuiaba
-:- Atletico-MG
BRAZIL: Serie B
FT Ituano
0:2 Operario
FT Sport Recife
2:0 Vila Nova FC
FT Avai
0:2 Santos
FT Guarani
0:1 Chapecoense-SC
03 : 00 CRB
-:- Amazonas
03 : 00 Paysandu PA
-:- Botafogo SP
04 : 00 America MG
-:- Novorizontino
BRAZIL: Serie C - First stage
03 : 00 ABC
-:- Nautico
03 : 00 Sampaio Correa
-:- Figueirense
05 : 00 Sao Bernardo
-:- Tombense
05 : 30 Athletic Club
-:- Remo
BRAZIL: Serie D
01 : 00 Ipora
-:- Uniao Rondonopolis
01 : 00 Santa Cruz de Natal
-:- Treze PB
01 : 30 Avenida
-:- Cascavel
02 : 00 Atletico-CE
-:- Potiguar de Mossoró
02 : 00 Capital FC
-:- Real Brasilia
02 : 00 Democrata SL
-:- Nova Iguacu
02 : 00 Inter de Limeira
-:- Pouso Alegre
02 : 00 Juazeirense
-:- Itabaiana
02 : 00 Manauara
-:- Rio Branco
02 : 00 Patrocinense
-:- Agua Santa
02 : 00 Petrolina
-:- Jacuipense
02 : 00 River-PI
-:- Aguia De Maraba
02 : 00 Sergipe
-:- ASA
02 : 00 Serra
-:- Audax RJ
04 : 00 Cianorte
-:- Hercilio Luz
04 : 00 Princesa do Solimoes
-:- Sao Raimundo RR
04 : 00 Sao Jose EC
-:- Costa Rica
04 : 30 Portuguesa RJ
-:- Ipatinga
05 : 00 CSE
-:- Retro
BRAZIL: Cearense 2 - Play Offs
02 : 00 Tirol
-:- Cariri FC
BRAZIL: Matogrossense 2
02 : 00 Rondonopolis EC
-:- Acao
BRAZIL: Paulista A3 - Play Offs
04 : 00 Votuporanguense
-:- Gremio Prudente
BRAZIL: Paulista B - First stage
01 : 00 AEA Aracatuba
-:- Fernandopolis
01 : 00 Colorado Caieiras
-:- Sao Carlos
01 : 00 Flamengo SP
-:- Barcelona SP
01 : 00 Maua
-:- Manthiqueira
01 : 00 Tanabi
-:- Inter de Bebedouro
01 : 00 Uniao Mogi
-:- Atletico Mogi
BRAZIL: Roraimense - Second stage
03 : 30 Atl. Roraima
-:- Progresso
05 : 30 Nautico FC
-:- GAS
BRAZIL: Copa Espirito Santo - First stage
01 : 00 Desportiva Ferroviaria
-:- Rio Branco ES
BRAZIL: Baiano U20
19 : 00 Bahia de Feira U20
-:- Bahia U20
19 : 00 Catuense U20
-:- Ypiranga U20
01 : 00 Estrela De Marco U20
-:- SSA U20
01 : 00 Itabuna U20
-:- Grapiuna U20
01 : 00 Jacobina U20
-:- Camacariense U20
01 : 00 Jequie U20
-:- Barcelona U20
01 : 00 Juazeirense U20
-:- Alagoinhas U20
BRAZIL: Capixaba U20 - Play Offs
01 : 00 Nova Venecia U20
-:- Capixaba SC U20
01 : 00 Vilavelhense U20
-:- Rio Branco ES U20
BRAZIL: Catarinense U20
01 : 00 Avai U20
-:- Criciuma U20
01 : 00 Hercilio Luz U20
-:- Barra FC U20
BRAZIL: Goiano U20
01 : 30 Goias U20
-:- Guapo M19 U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
01 : 30 AA Iguacu U20
-:- Cianorte U20
01 : 30 Andraus Brasil U20
-:- Coritiba U20
01 : 30 Athletico-PR U20
-:- Arapongas U20
01 : 30 Batel U20
-:- Cambe U20
01 : 30 Campo Mourao U20
-:- Gremio Maringa U20
01 : 30 Parana Clube U20
-:- Apucarana SC U20
01 : 30 Patriotas U20
-:- Rio Branco PR U20
01 : 30 Sao Joseense U20
-:- Londrina U20
BRAZIL: Paulista U20 - First stage
01 : 00 CA Juventus U20
-:- Corinthians U20
01 : 00 Clube Vital U20
-:- Sao Paulo U20
01 : 00 Comercial U20
-:- Botafogo SP U20
01 : 00 Portuguesa Santista U20
-:- Santos U20
01 : 00 Portuguesa U20
-:- Palmeiras U20
BRAZIL: Pernambucano U20 - First stage
01 : 00 Aguia FC U20
-:- Santa Cruz U20
01 : 00 Jaguar U20
-:- CA Porto U20
01 : 00 Nautico U20
-:- Sete de Setembro U20
01 : 00 Retro U20
-:- Belo Jardim U20
01 : 00 Sport Recife U20
-:- Centro Limoeirense U20
02 : 00 Ipojuca U20
-:- America PE U20
FT 21:00Petrolina U20
-:- Atletico Torres U20
BRAZIL: Brasileiro Women
21 : 00 Gremio W
-:- Avai Kindermann W
01 : 00 Botafogo RJ W
-:- Atletico-MG W
01 : 00 Real Brasilia W
-:- Internacional W
02 : 00 Cruzeiro W
-:- America Mineiro W
BRAZIL: Brasileiro A2 Women
01 : 00 Fortaleza W
-:- VF4 W
02 : 30 3B da Amazonia W
-:- Remo W
05 : 00 Doce Mel W
-:- Bahia W
BRAZIL: Brasileiro A3 Women
01 : 00 Nacional de Muriae W
-:- Acao W
01 : 00 Vasco W
-:- Vila Nova ES W
01 : 30 Alianca GO W
-:- Vila Nova FC W
01 : 30 Brasil de Farroupilha W
-:- Fluminense de Joinville W
02 : 00 Operario MS W
-:- Coritiba W
05 : 00 Paraiso EC W
-:- Ypiranga AP W
BULGARIA: Parva liga - Championship Group
20 : 15 CSKA Sofia
-:- Levski Sofia
BULGARIA: Parva liga - Conference League Group
23 : 00 Botev Plovdiv
-:- Slavia Sofia
BULGARIA: Vtora liga
17 : 15 Spartak Varna
-:- Montana
21 : 00 Bdin Vidin
-:- Litex Lovech
21 : 00 Belasitsa
-:- Chernomorets Balchik
21 : 00 Chernomorets 1919
-:- Ludogorets II
21 : 00 Dunav Ruse
-:- Dobrudzha
21 : 00 Maritsa Plovdiv
-:- Strumska Slava
21 : 00 Svoge
-:- CSKA 1948 Sofia II
21 : 00 Yantra Gabrovo
-:- Spartak Pleven
BULGARIA: Third League - South-East
21 : 00 Asenovets
-:- Rodopa Smolyan
21 : 00 Dimitrovgrad
-:- Rozova Dolina
21 : 00 Gigant Saedinenie
-:- Botev Plovdiv II
21 : 00 Levski Karlovo
-:- Beroe II
21 : 00 Sekirovo Rakovski
-:- Atletik Kuklen
21 : 00 Sliven
-:- Karnobat
22 : 00 Lok. Plovdiv II
-:- Zagorets
22 : 00 Sozopol
-:- Haskovo
BULGARIA: Third League - South-West
20 : 00 CSKA Sofia II
-:- Slivnishki Geroy
20 : 00 Hebar 2
-:- Kyustendil
20 : 00 Kostinbrod
-:- Balkan Botevgrad
20 : 00 Levski Sofia II
-:- Vihren
20 : 00 Oborishte
-:- Minyor Pernik
20 : 00 Razlog
-:- Septemvri Simitli
20 : 00 Rilski Sportist
-:- Botev Ihtiman
20 : 00 Slavia Sofia 2
-:- Septemvri Sofia 2
20 : 00 Vitosha Bistritsa
-:- CSKA 1948 Sofia III
BULGARIA: Third League - North-East
20 : 00 Lokomotiv Ruse
-:- Ustrem Donchevo
20 : 00 Riltzi
-:- Dorostol
20 : 00 Svetkavitsa
-:- Septemvri Tervel
21 : 00 Spartak II
-:- Fratria
BULGARIA: Third League - North-West
21 : 00 Etar II
-:- Botev Vratsa II
21 : 00 Juventus Malchika
-:- Akademik Svishtov
21 : 00 Lok. Gorna
-:- Boruna
21 : 00 Mezdra
-:- Drenovets
21 : 00 OFK Levski
-:- Sevlievo
21 : 00 Vihar Slavyanovo
-:- Yantra Polski Trambesh
BURKINA FASO: Premier League
23 : 00 Bobo-Dioulasso
-:- Salitas
23 : 00 Etoile Filante
-:- AS Douanes
23 : 00 Kadiogo
-:- Rahimo
23 : 00 Sporting Cascades
-:- ASEC Koudougou
BURUNDI: Primus League
20 : 00 Inter Star
-:- Telaviv
20 : 00 Musongati
-:- Rukinzo
20 : 00 Tigre Noir
-:- Magara Young Boys
20 : 00 Vital'O
-:- Moso Sugar
CANADA: Canadian Premier League
FT York Utd
3:0 Vancouver FC
00 : 00 HFX Wanderers
-:- Atl. Ottawa
03 : 00 Forge
-:- Valour
CAPE VERDE: Campeonato Nacional
FT 19:00ACA
-:- Rosariense
FT 19:00Academica do Fogo
-:- Juventude
FT 19:00Boavista da Praia
-:- FC Derby
FT 19:00Morabeza
-:- Varandinha
FT 19:00Palmeira
-:- Barreirense
FT 19:00Ultramarina
-:- Sanjoanenses
CHILE: Primera Division
FT O'Higgins
2:2 U. Espanola
02 : 00 Copiapo
-:- U. Catolica
04 : 30 Nublense
-:- Cobreloa
CHILE: Primera B
02 : 00 CD Santa Cruz
-:- Antofagasta
04 : 30 Curico Unido
-:- Deportes Temuco
04 : 30 S. Morning
-:- U. De Concepcion
CHILE: Segunda Division
FT San Antonio Unido
0:0 Arturo Fernandez Vial
23 : 00 Concon National
-:- Trasandino
02 : 00 Dep. Linares
-:- Provincial Ovalle
05 : 00 D. Concepcion
-:- Melipilla
CHILE: Primera Division Women
23 : 00 Deportes Iquique W
-:- Cobresal W
00 : 30 Everton W
-:- A. Italiano W
03 : 00 Colo-Colo W
-:- S. Morning W
CHINA: Super League
18 : 35 Shanghai Port
-:- Shanghai Shenhua
CHINA: Jia League
14 : 30 Jiangxi Lushan
-:- Qingdao Red Lions
14 : 30 Suzhou Dongwu
-:- Guangzhou FC
18 : 30 Guangxi Pingguo Haliao
-:- Foshan Nanshi
18 : 30 Yunnan Yukun
-:- Chongqing Tonglianglong
CHINA: Yi League
9'Beijing Technology
0:0 Shandong Taishan B
9'Dalian Kuncheng
1:0 Hubei Istar
18 : 30 Nantong Haimen
-:- Langfang Glory City
18 : 30 Shaanxi Union
-:- Taian Tiankuang
CHINA: Super League Women
9'Beijing Beikong W
0:0 Changchun Dazhong W
9'Jiangsu Suning W
0:0 Wuhan Jiangda W
14 : 00 Shanghai RCB W
-:- Shandong SL W
COLOMBIA: Primera B - Apertura
FT Orsomarso
1:2 Boca Juniors
FT Barranquilla
1:1 Real Cundinamarca
03 : 00 Bogota
-:- Leones
03 : 30 Cucuta
-:- Inter Palmira
COLOMBIA: Liga Women
01 : 00 Santa Fe W
-:- Ind. Medellin W
03 : 30 Atl. Nacional W
-:- Millonarios W
03 : 30 Inter Palmira W
-:- Dep. Cali W
04 : 00 America de Cali W
-:- Deportivo Pereira W
04 : 00 Llaneros W
-:- Junior W
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
04 : 00 Grecia
-:- AD Santos
04 : 00 Puntarenas FC
-:- San Carlos
CROATIA: HNL
22 : 00 Varazdin
-:- D. Zagreb
00 : 10 Hajduk Split
-:- Rudes
CROATIA: Prva NL
19 : 50 Orijent
-:- Croatia Zmijavci
22 : 00 Bijelo Brdo
-:- Cibalia
22 : 00 Solin
-:- Zrinski Osjecko
CROATIA: Druga NL
22 : 00 Belisce
-:- Hrvace
22 : 00 Jadran Porec
-:- Bjelovar
22 : 00 Marsonia
-:- Krk
22 : 00 Opatija
-:- Grobnican
22 : 00 Radnik Krizevci
-:- Trnje
22 : 00 Zdralovi
-:- Dugo Selo
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
23 : 00 Nea Salamis
-:- Achnas
CYPRUS: Division 2 - Championship Group
20 : 00 Ayia Napa
-:- Omonia 29th May
20 : 00 Omonia Aradippou
-:- Ypsonas
21 : 00 Ol. Nicosia
-:- Peyia 2014 FC
21 : 00 Paralimni
-:- ASIL Lysi
CYPRUS: Division 2 - Relegation Group
21 : 00 Digenis Akritas
-:- Chloraka
21 : 00 M.E.A.P. Nisou
-:- PAEEK
CZECH REPUBLIC: FNL
15 : 15 Chrudim
-:- Pribram
15 : 15 Vyskov
-:- Varnsdorf
15 : 30 Prostejov
-:- Jihlava
19 : 00 Dukla Prague
-:- Sigma Olomouc B
22 : 00 Taborsko
-:- Lisen
22 : 00 Vlasim
-:- Kromeriz
23 : 00 Brno
-:- Opava
CZECH REPUBLIC: CFL - Group A
15 : 15 Vltavin
-:- FK Robstav
15 : 30 Ceske Budejovice B
-:- Povltavska FA
15 : 30 Kraluv Dvur
-:- Plzen B
22 : 00 Domazlice
-:- Bohemians 1905 B
CZECH REPUBLIC: CFL - Group B
15 : 15 Jablonec B
-:- Chlumec nad Cidlinou
15 : 30 Kolin
-:- Hradec Kralove B
16 : 00 Pardubice B
-:- Teplice B
20 : 00 Banik Most-Sous
-:- Brozany
22 : 00 Usti nad Labem
-:- Velvary
22 : 00 Zivanice
-:- FK Ceska Lipa
CZECH REPUBLIC: MSFL
15 : 15 Trinec
-:- Start Brno
21 : 00 FK Frydek-Mistek
-:- Zlin B
21 : 00 Frydlant n. O.
-:- Hlucin
21 : 00 Hodonin
-:- Rosice
21 : 00 Uhersky Brod
-:- SK Hranice
CZECH REPUBLIC: Division A
15 : 15 Aritma Prague
-:- Tachov
15 : 15 Cesky Krumlov
-:- Domazlice B
15 : 15 Marianske Lazne
-:- Jindrichuv Hradec
15 : 15 Sokolov
-:- Horovice
15 : 30 FK Komarov
-:- Rokycany
22 : 00 Doubravka
-:- Sobeslav
22 : 00 Katovice
-:- Petrin Plzen
22 : 00 Klatovy
-:- Pribram B
CZECH REPUBLIC: Division B
15 : 15 Brandys n. Labem
-:- Slany
15 : 15 Neratovice
-:- Nespeky
15 : 15 Olympie Brezova
-:- Hvezda Cheb
22 : 00 Cesky Brod
-:- Ujezd Prague
CZECH REPUBLIC: Division C
15 : 15 Letohrad
-:- Novy Bydzov
15 : 30 Kosmonosy
-:- Chrudim B
15 : 30 Slavia HK
-:- Caslav
16 : 00 Spoje Prague
-:- Turnov
22 : 00 Dobrovice
-:- Usti nad Orlici
CZECH REPUBLIC: Division D
15 : 15 Breclav
-:- Havlickuv Brod
CZECH REPUBLIC: Division E
21 : 00 Nove Sady
-:- Vsetin
21 : 00 Prerov
-:- Kostelec na Hane
21 : 00 Skastice
-:- Bzenec
21 : 00 Sternberk
-:- Vsechovice
CZECH REPUBLIC: Division F
15 : 15 Vratimov
-:- Valasske Mezirici
21 : 00 Jesenik
-:- Hlubina
21 : 00 Vitkovice
-:- Repiste
CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
18 : 30 Malse Roudne
-:- Rudolfov
20 : 00 FC Semice
-:- Hluboka nad Vltavou
20 : 00 Protivin
-:- Milevsko
22 : 00 Olesnik
-:- Drazice
22 : 00 Trhove Sviny
-:- Trebetice
22 : 00 Tyn nad Vltavou
-:- Trebon
CZECH REPUBLIC: Jihomoravsky KP
15 : 15 Sparta Brno
-:- Moravska Slavia
15 : 30 Pohorelice
-:- Ratiskovice
16 : 00 Svratka Brno
-:- Bosonohy
21 : 30 Boskovice
-:- Letovice - Rajecko
21 : 30 Bystrc
-:- Rajhradice
21 : 30 Kurim
-:- Lednice
21 : 30 Rousinov
-:- SK Krumvir
CZECH REPUBLIC: Karlovarsky KP
15 : 15 Loko K. Vary
-:- Chodov
19 : 30 Marianske Lazne B
-:- Karlovy Vary B
22 : 00 Citice
-:- Union Nove Sedlo
22 : 00 Kralovske Porici
-:- Ostrov B
22 : 00 Lomnice
-:- Hroznetin
22 : 00 Vintirov
-:- KV Dvory
CZECH REPUBLIC: Kralovehradecky KP
19 : 00 Jicin
-:- Chlumec nad Cidlinou B
22 : 00 Libcany
-:- Rychnov n. Kneznou
CZECH REPUBLIC: Liberecky KP
15 : 30 Frydlant
-:- Sedmihorky
18 : 00 FC Pencin
-:- Skalice u C.Lipy
22 : 00 Hradek nad Nisou
-:- Velke Hamry B
22 : 00 Kostalov-Libstat
-:- Chrastava
22 : 00 Novy Bor
-:- Rapid Liberec
22 : 00 Straz p. Ralskem
-:- Visnova
CZECH REPUBLIC: Moravskoslezsky KP
19 : 30 Dolni Benesov
-:- Hermanice
21 : 30 Dolni Datyne
-:- Vresina
21 : 30 Jakubcovice
-:- Petrvald na Morave
21 : 30 Orlova
-:- Brusperk
21 : 30 Stonava
-:- Krasne Pole
CZECH REPUBLIC: Olomoucky KP
18 : 00 Postrelmov
-:- Litovel
21 : 00 Belotin
-:- Rapotin
21 : 00 Urcice
-:- Medlov
CZECH REPUBLIC: Pardubicky KP
22 : 00 Svitavy
-:- Litomysl
CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
18 : 00 Kaznejov
-:- Zruc
18 : 00 Kosutka Plzen
-:- Petrin Plzen B
22 : 00 Nepomuk
-:- Horni Briza
22 : 00 Nyrsko
-:- Chotikov
22 : 00 Plzen-Cernice
-:- Vejprnice
22 : 00 Sokol Lhota
-:- Holysov
22 : 00 Stribro
-:- Myto
CZECH REPUBLIC: Prazsky prebor
15 : 15 CAFC
-:- Kralovice
15 : 15 Kolovraty
-:- Stresovice
15 : 15 Podoli Praha
-:- Treboradice
15 : 15 Vysehrad
-:- Predni Kopanina
15 : 30 Uhrineves
-:- Zlicin
20 : 00 Zizkov B
-:- Branik
22 : 00 Tempo Prague
-:- Dukla JM
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
15 : 30 Milin
-:- Dobris
22 : 00 SK Doksy
-:- Kutna Hora
22 : 00 Tuchlovice
-:- Libis
22 : 00 Velim
-:- Povltavska FA B
CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
15 : 30 Cernovice
-:- Zatec
15 : 30 Krupka
-:- Vilemov
15 : 30 Litomericko
-:- Oldrichov
22 : 00 Brna
-:- Modlany
22 : 00 Probostov
-:- FK Jilove
22 : 00 Srbice
-:- Kadan
CZECH REPUBLIC: Vysocina KP
20 : 00 Pacov
-:- Rapotice
21 : 30 Chotebor
-:- Bystrice n. Pern.
21 : 30 Kamenice nad Lipou
-:- FS Trebic
21 : 30 Nove Mesto na Morave B
-:- Sapeli Polna
CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
15 : 00 Hrachovec
-:- Kvasice
21 : 00 Hluk
-:- Borsice
21 : 00 Morkovice
-:- Bystrice pod Hostynem
21 : 00 Osvetimany
-:- Napajedla
21 : 00 Slusovice
-:- Luhacovice
CZECH REPUBLIC: U19 League
15 : 00 Liberec U19
-:- Mlada Boleslav U19
15 : 00 Plzen U19
-:- Sigma Olomouc U19
16 : 00 Brno U19
-:- Dukla Prague U19
16 : 00 Ostrava U19
-:- Zlin U19
16 : 00 Slavia Prague U19
-:- Jihlava U19
16 : 30 Frydek-Mistek U19
-:- Ceske Budejovice U19
17 : 00 Karvina U19
-:- FK Pardubice U19
18 : 00 Sparta Prague U19
-:- Slovacko U19
CZECH REPUBLIC: 1. Liga Women - Championship Group
17 : 30 Liberec W
-:- Slovacko W
20 : 00 Slavia Prague W
-:- Sparta Prague W
CZECH REPUBLIC: 1. Liga Women - Relegation Group
21 : 00 FK Pardubice W
-:- Ostrava W
DENMARK: 2nd Division - Promotion Group
19 : 00 Middelfart
-:- Roskilde
DENMARK: 2nd Division - Relegation Group
18 : 45 FA 2000
-:- Brabrand
DENMARK: 3rd Division - Championship Group
18 : 00 Holbaek
-:- Naesby
18 : 00 Ishoj
-:- BK Frem
DENMARK: 3rd Division - Relegation Group
18 : 00 Vejgaard
-:- Lyseng
19 : 00 Holstebro
-:- Vanlose
19 : 00 SfB-Oure
-:- Young Boys
DENMARK: Danish Cup Women
18 : 00 Aarhus W
-:- Brondby W
20 : 00 Nordsjaelland W
-:- Naestved W
DJIBOUTI: Division 1
19 : 00 ASAS
-:- Garde-Cotes
19 : 00 CF GR/SIAF
-:- CDC Q7
FT 14:00Garde-Cotes
-:- CDC Q7
FT 16:30Dikhil
-:- Gendarmerie
21 : 30 Hopital
-:- AS Arta
DOMINICAN REPUBLIC: LDF
FT 23:00Vega Real
0:0 Atletico Pantoja
FT 01:00Moca
-:- Universidad O&M
05 : 00 San Cristobal
-:- Atlantico
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
19 : 30 Etoile de Kivu
-:- AC Rangers
21 : 30 Motema Pembe
-:- Celeste
ECUADOR: Liga Pro - First stage
FT Dep. Cuenca
5:0 Mushuc Runa
01 : 00 U. Catolica
-:- Cumbaya
03 : 30 Libertad
-:- Orense
EGYPT: Premier League
21 : 00 Baladiyat El Mahalla
-:- ZED
00 : 00 El Gouna
-:- Al Ittihad
ENGLAND: Championship
21 : 00 Blackburn
-:- Coventry
21 : 00 Bristol City
-:- Rotherham
21 : 00 Cardiff
-:- Middlesbrough
21 : 00 Huddersfield
-:- Birmingham
21 : 00 Millwall
-:- Plymouth
21 : 00 Norwich
-:- Swansea
21 : 00 Sheffield Wed
-:- West Brom
21 : 00 Southampton
-:- Stoke
21 : 00 Watford
-:- Sunderland
02 : 00 Hull
-:- Ipswich
ENGLAND: League One
18 : 30 Barnsley
-:- Northampton
18 : 30 Derby
-:- Carlisle
18 : 30 Exeter
-:- Oxford Utd
18 : 30 Fleetwood
-:- Burton
18 : 30 Lincoln
-:- Portsmouth
18 : 30 Peterborough
-:- Bolton
18 : 30 Port Vale
-:- Cambridge Utd
18 : 30 Reading
-:- Blackpool
18 : 30 Shrewsbury
-:- Leyton Orient
18 : 30 Stevenage
-:- Cheltenham
18 : 30 Wigan
-:- Bristol Rovers
18 : 30 Wycombe
-:- Charlton
ENGLAND: League Two
21 : 00 Accrington
-:- Tranmere
21 : 00 AFC Wimbledon
-:- Walsall
21 : 00 Barrow
-:- Mansfield
21 : 00 Bradford City
-:- Newport
21 : 00 Colchester
-:- Crewe
21 : 00 Crawley
-:- Grimsby
21 : 00 Forest Green
-:- Notts Co
21 : 00 Gillingham
-:- Doncaster
21 : 00 MK Dons
-:- Sutton
21 : 00 Salford
-:- Harrogate
21 : 00 Swindon
-:- Morecambe
21 : 00 Wrexham
-:- Stockport County
ENGLAND: National League - Play Offs
23 : 30 Barnet
-:- Solihull Moors
ENGLAND: National League North - Play Offs
21 : 00 Scunthorpe
-:- Boston Utd
ENGLAND: National League South - Play Offs
21 : 00 Chelmsford
-:- Braintree
ENGLAND: NPL Premier Division
21 : 00 Ashton Utd
-:- Marine
21 : 00 Atherton
-:- Worksop
21 : 00 Basford
-:- Bamber Bridge
21 : 00 FC United
-:- Lancaster
21 : 00 Gainsborough
-:- Radcliffe
21 : 00 Matlock
-:- Bradford PA
21 : 00 Morpeth
-:- Stafford
21 : 00 Warrington Rylands
-:- Ilkeston
21 : 00 Whitby
-:- Macclesfield
21 : 00 Workington
-:- Guiseley
ENGLAND: Southern League Premier Central
21 : 00 Berkhamsted
-:- Halesowen
21 : 00 Bromsgrove
-:- Barwell
21 : 00 Coalville
-:- AFC Telford
21 : 00 Hitchin
-:- Stourbridge
21 : 00 Leamington
-:- Sudbury
21 : 00 Long Eaton
-:- Leiston
21 : 00 Mickleover
-:- Stamford
21 : 00 Redditch
-:- Needham Market
21 : 00 Royston
-:- Stratford
21 : 00 St. Ives
-:- Alvechurch
ENGLAND: Southern League Premier South
21 : 00 Beaconsfield Town
-:- Plymouth Parkway
21 : 00 Bracknell
-:- Hayes & Yeading
21 : 00 Didcot
-:- Hendon
21 : 00 Dorchester
-:- AFC Totton
21 : 00 Gosport
-:- Chesham
21 : 00 Hungerford
-:- Basingstoke
21 : 00 Merthyr Town
-:- Harrow
21 : 00 Salisbury
-:- Hanwell Town
21 : 00 Swindon S
-:- Winchester
21 : 00 Tiverton
-:- Sholing
21 : 00 Walton & Hersham
-:- Poole
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
21 : 00 Billericay
-:- Margate
21 : 00 Bognor Regis
-:- Folkestone
21 : 00 Canvey
-:- Hastings
21 : 00 Dulwich Hamlet
-:- Cray Wanderers
21 : 00 Enfield Town
-:- Chatham
21 : 00 Haringey
-:- Lewes
21 : 00 Hashtag
-:- Cheshunt
21 : 00 Hornchurch
-:- Kingstonian
21 : 00 Horsham FC
-:- Concord
21 : 00 Whitehawk
-:- Potters Bar
21 : 00 Wingate & Finchley
-:- Carshalton
ENGLAND: Professional Development League
17 : 00 Burnley U21
-:- Bristol City U21
ENGLAND: Premier League U18
17 : 00 Aston Villa U18
-:- Crystal Palace U18
17 : 00 Reading U18
-:- Fulham U18
17 : 00 Southampton U18
-:- Brighton U18
17 : 00 Stoke City U18
-:- Blackburn U18
18 : 00 Chelsea U18
-:- Leicester U18
18 : 00 Leeds U18
-:- Manchester City U18
18 : 00 Liverpool U18
-:- Wolves U18
18 : 00 Norwich U18
-:- Arsenal U18
18 : 00 Tottenham U18
-:- West Brom U18
18 : 30 Everton U18
-:- Newcastle Utd U18
18 : 30 Manchester Utd U18
-:- Sunderland U18
20 : 00 Nottingham U18
-:- Middlesbrough U18
ESTONIA: Meistriliiga
18 : 30 Tallinna Kalev
-:- Kalju
21 : 00 Kuressaare
-:- Flora
ESTONIA: Esiliiga
16 : 30 Harju JK Laagri
-:- Elva
16 : 30 Viimsi JK
-:- Paide Linnameeskond U21
23 : 00 FC Tallinn
-:- Levadia U21
ESTONIA: Meistriliiga Women
16 : 30 FC Ararat W
-:- Viimsi JK W
16 : 30 Polva Lootos W
-:- Tabasalu W
23 : 00 Tammeka Tartu W
-:- Saku Sporting W
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
18 : 00 Mbabane Highlanders
-:- Denver
20 : 00 Green Mamba
-:- Ezulwini
20 : 00 Madlenya
-:- Rangers FC
20 : 00 Manzini Wanderers
-:- Young Buffaloes
20 : 00 Mbabane Swallows
-:- Manzini Sea Birds
20 : 00 Nsingizini Hotspurs
-:- Illovo
20 : 00 Royal Leopards
-:- Moneni Pirates
EUROPE: Premier League (Crimea)
19 : 00 Alushta-Crimea
-:- Gvardiya
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
23 : 30 Chelsea W
-:- Barcelona W
FAROE ISLANDS: 1. Deild
20 : 00 B36 Torshavn 2
-:- Vikingur 2
21 : 00 NSI Runavik 2
-:- AB Argir
21 : 00 Sandur
-:- Hoyvik
22 : 00 HB Torshavn 2
-:- Klaksvik 2
01 : 00 TB Tvoroyri
-:- FC Suduroy
FIJI: Premier League
FT Labasa
3:3 Ba
9'Rewa
0:0 Nadi
FINLAND: Veikkausliiga
19 : 00 Haka
-:- HJK
21 : 00 Lahti
-:- KuPS
22 : 30 AC Oulu
-:- VPS
FINLAND: Ykkonen
20 : 00 Jazz Pori
-:- KuPS Akatemia
21 : 00 Atlantis
-:- Rovaniemi
FINLAND: Kakkonen Group A
21 : 00 PEPO
-:- NJS
FINLAND: Kakkonen Group C
20 : 00 GBK Kokkola
-:- OPS
22 : 30 JPS Jyvaskyla
-:- Kuopion Elo
23 : 00 Hercules
-:- SJK Akatemia 2
FINLAND: Kansallinen Liiga Women
18 : 00 HPS W
-:- Aland Utd W
19 : 00 JyPK W
-:- PK-35 Helsinki W
19 : 00 PKKU W
-:- Honka W
FINLAND: Ykkonen Women
17 : 00 ONS Oulu W
-:- TPS W
18 : 30 VIFK W
-:- KTP W
19 : 00 Ilves 2 W
-:- EBK W
20 : 00 P-Iirot Rauma W
-:- HJK Akatemia W
FRANCE: Ligue 2
20 : 00 St Etienne
-:- Caen
00 : 00 AC Ajaccio
-:- Quevilly Rouen
00 : 00 Amiens
-:- Troyes
00 : 00 Annecy
-:- Bastia
00 : 00 Concarneau
-:- Rodez
00 : 00 Laval
-:- Bordeaux
00 : 00 Paris FC
-:- Angers
00 : 00 Pau FC
-:- Guingamp
00 : 00 Valenciennes
-:- Grenoble
FRANCE: National 2 - Group A
19 : 30 Toulouse II
-:- Jura Sud
23 : 00 Aubagne
-:- Hyeres
23 : 00 Cannes
-:- Le Puy-en-Velay
23 : 00 Grasse
-:- Thonon-Evian
23 : 00 Toulon
-:- Frejus Saint Raphael
00 : 00 Chamalieres
-:- Ales
FRANCE: National 2 - Group B
23 : 00 Bourges 18
-:- Angers II
23 : 00 Libourne
-:- Bergerac
23 : 00 Trelissac
-:- Saint-Pryve
23 : 30 Avoine
-:- Paris 13 Atl.
00 : 00 Blois
-:- Romorantin
FRANCE: National 2 - Group C
23 : 00 Boulogne
-:- Racing CFF
23 : 00 Chambly
-:- Aubervilliers
23 : 00 Chateaubriant
-:- Lorient II
23 : 00 Dinan
-:- Saint-Malo
23 : 00 Guingamp II
-:- Virois
FRANCE: National 2 - Group D
23 : 00 Besancon
-:- Haguenau
23 : 00 Colmar
-:- Biesheim
23 : 00 Creteil
-:- Feignies-Aulnoye
23 : 00 FC 93
-:- Macon
23 : 00 Fleury-Merogis
-:- St Quentin
23 : 00 Furiani Agliani
-:- Auxerre II
GAMBIA: GFA League
23 : 30 Banjul Utd
-:- WAA Banjul
23 : 30 Greater Tomorrow
-:- Brikama U.
23 : 30 Team Rhino
-:- Bombada
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
22 : 00 Iberia 1999
-:- Torpedo Kutaisi
23 : 00 Dila Gori
-:- Samgurali
00 : 00 Dinamo Batumi
-:- Gagra
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2
19 : 00 Khobi
-:- Spaeri
19 : 00 Rustavi
-:- WIT Georgia
19 : 30 Bolnisi
-:- Dinamo Tbilisi 2
22 : 00 Loco. Tbilisi
-:- FC Gareji Sagarejo
23 : 00 Shturmi
-:- Dusheti
GERMANY: 2. Bundesliga
18 : 00 Braunschweig
-:- Hamburger SV
18 : 00 Holstein Kiel
-:- Kaiserslautern
18 : 00 Paderborn
-:- Elversberg
01 : 30 Schalke
-:- Dusseldorf
GERMANY: 3. Liga
19 : 00 Dortmund II
-:- Aue
19 : 00 Duisburg
-:- Sandhausen
19 : 00 Regensburg
-:- SG Dynamo Dresden
19 : 00 Saarbrucken
-:- Hallescher
19 : 00 Viktoria Koln
-:- Preussen Munster
21 : 30 Verl
-:- Mannheim
GERMANY: Regionalliga North
18 : 00 Hamburger SV II
-:- TSV Havelse
18 : 00 Holstein Kiel II
-:- St. Pauli II
22 : 00 VfB Oldenburg
-:- Jeddeloh
GERMANY: Regionalliga Nordost
18 : 00 Chemnitzer
-:- Meuselwitz
18 : 00 Erfurt
-:- Luckenwalde
21 : 00 Cottbus
-:- Lokomotive Leipzig
GERMANY: Regionalliga West
19 : 00 Ahlen
-:- Duren
19 : 00 Alemannia Aachen
-:- Bocholt
19 : 00 Oberhausen
-:- Rodinghausen
19 : 00 Wiedenbruck
-:- Paderborn II
GERMANY: Regionalliga Sudwest
19 : 00 Eintracht Frankfurt II
-:- Bahlinger
19 : 00 Hoffenheim II
-:- Schott Mainz
19 : 00 Kassel
-:- FC 08 Homburg
19 : 00 Mainz II
-:- Freiberg
19 : 00 Steinbach Haiger
-:- Walldorf
19 : 00 Stutt. Kickers
-:- Stuttgart II
19 : 00 TuS Koblenz
-:- Offenbach
GERMANY: Regionalliga Bayern
19 : 00 Bayern II
-:- Aschaffenburg
19 : 00 Nurnberg II
-:- Wurzburger Kickers
19 : 00 Schalding
-:- Burghausen
19 : 00 Schweinfurt
-:- Aubstadt
19 : 00 Vilzing
-:- Bamberg
GERMANY: Oberliga NOFV-Nord
18 : 00 TB Berlin
-:- Rathenow
19 : 00 Rostocker FC
-:- Lichtenberg
GERMANY: Oberliga NOFV- Sud
19 : 00 Arnstadt
-:- Plauen
19 : 00 Auerbach
-:- Halle
19 : 00 Bischofswerdaer
-:- Magdeburg II
19 : 00 Freital
-:- Einheit Rudolstadt
19 : 00 Halberstadt
-:- Bautzen
GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein
18 : 30 Bordesholm
-:- Neumunster
19 : 00 Nordmark Satrup
-:- SC Weiche-08 II
19 : 00 VfR Neumunster
-:- Flensburg
19 : 30 Preussen Reinfeld
-:- Inter Turkspor Kiel
20 : 00 Hohenwestedt
-:- Lubeck II
23 : 00 Oldenburger
-:- Heider SV
GERMANY: Oberliga Hamburg
19 : 00 Turkiye Wilhelmsburg
-:- TSV Buchholz 08
20 : 30 Altona
-:- HEBC Hamburg
GERMANY: Oberliga Bremen
17 : 30 BTS Neustadt
-:- Woltmershausen
18 : 00 Vatan Bremen
-:- OSC Bremerhaven
19 : 00 Brinkumer
-:- Union 60 Bremen
19 : 30 Aumund-Vegesack
-:- Geestemunde
21 : 00 Blockdiek
-:- Komet Arsten
GERMANY: Oberliga Niedersachsen
20 : 00 Ramlingen-Ehlershausen
-:- Schoningen
21 : 00 Eintracht Celle
-:- Arminia Hannover
23 : 15 Bersenbruck
-:- Heeslinger
GERMANY: Oberliga Hessen
19 : 00 Fernwald
-:- VfB Marburg
19 : 00 Hanauer SC
-:- Baunatal
20 : 00 Alzenau
-:- Hanau
20 : 00 Erlensee
-:- Hunfelder
20 : 00 TUS Dietkirchen
-:- Stadtallendorf
20 : 00 Viktoria Griesheim
-:- Giessen
20 : 00 Waldgirmes
-:- Friedberg
20 : 00 Weidenhausen
-:- Eddersheim
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
19 : 00 Karbach
-:- Worms
20 : 30 Auersmacher
-:- Cosmos Koblenz
20 : 30 Baumholder
-:- Morlautern
20 : 30 Dudenhofen
-:- Kaiserslautern II
21 : 00 Arminia Ludwigshafen
-:- Waldalgesheim
23 : 00 Bitburg
-:- Engers
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
19 : 30 Coburg
-:- Ingolstadt II
20 : 00 Bayern Hof
-:- Gebenbach
20 : 00 Donaustauf
-:- ATSV
20 : 00 Neumarkt
-:- Cham
22 : 00 Ammerthal
-:- Wurzburger FV
22 : 00 Eltersdorf
-:- Neudrossenfeld
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
19 : 00 Dachau
-:- Heimstetten
19 : 00 Deisenhofen
-:- Erlbach
19 : 00 Kottern-St. Mang
-:- Schwaben Augsburg
19 : 00 Landsberg
-:- Ismaning
19 : 00 Munich 1860 II
-:- Rain/Lech
20 : 00 Gundelfingen
-:- Pipinsried
20 : 30 Nordlingen
-:- Sonthofen
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
19 : 00 Backnang
-:- Villingen
19 : 00 Pforzheim
-:- Normannia Gmund
20 : 30 Bietigheim-Bissingen
-:- Reutlingen
20 : 30 Hollenbach
-:- Ravensburg
20 : 30 Mutschelbach
-:- Offenburger
20 : 30 Oberachern
-:- FC Holzhausen
20 : 30 VfR Mannheim
-:- Nottingen
GERMANY: Oberliga Niederrhein
23 : 00 Schonnebeck
-:- Germania Ratingen
23 : 00 Uerdingen
-:- Frintrop
GERMANY: Junioren Bundesliga North
16 : 00 Hannover U19
-:- Dresden U19
16 : 00 Jena U19
-:- St. Pauli U19
18 : 00 RB Leipzig U19
-:- Hertha U19
18 : 30 Wolfsburg U19
-:- Union Berlin U19
20 : 30 Werder Bremen U19
-:- Braunschweig U19
GERMANY: Junioren Bundesliga South
16 : 00 Augsburg U19
-:- Hoffenheim U19
16 : 00 Heidenheim U19
-:- Eintracht Frankfurt U19
18 : 00 Furth U19
-:- Bayern U19
18 : 00 Stuttgart U19
-:- Munich 1860 U19
GERMANY: Junioren Bundesliga West
18 : 00 Alemannia Aachen U19
-:- Wuppertal U19
GHANA: Premier League
22 : 00 Aduana
-:- Karela
22 : 00 Bechem United
-:- Heart of Lions
22 : 00 Medeama
-:- Asante Kotoko
22 : 00 Nations FC
-:- Bibiani Gold Stars
22 : 00 Samartex
-:- Great Olympics
GHANA: Division One League
22 : 00 Maana
-:- Steadfast
22 : 00 Techiman Heroes
-:- Tamale City
22 : 00 VC Warriors
-:- Wa Power
GIBRALTAR: National League - Championship Group
00 : 30 Lincoln Red Imps
-:- Europa Point
GREECE: Super League - Relegation Group
00 : 00 Asteras Tripolis
-:- OFI Crete
00 : 00 Kifisia
-:- Giannina
00 : 00 Panetolikos
-:- Atromitos
00 : 00 Volos
-:- Panserraikos
GREECE: Super League 2 - Promotion Group
20 : 00 AEL Larissa
-:- AEK Athens FC B
GREECE: Super League 2 - Relegation Group
20 : 00 Diagoras
-:- Panathinaikos B
GREECE: Gamma Ethniki - Group 1
20 : 00 Apollon Paralimniou
-:- Panthrakikos
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
19 : 00 Thyella D.
-:- Rodos
20 : 00 Korinthos
-:- Pyliou
GREECE: Gamma Ethniki - Group 4
20 : 00 Aris Petroupolis
-:- AO Ilisiakos
GREECE: Division A Women
17 : 45 Panathinaikos W
-:- PAOK W
GRENADA: Premier Division
05 : 00 Paradise
-:- Fontenoy
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
01 : 00 Coban Imperial
-:- Comunicaciones
04 : 00 Deportivo Mixco
-:- Deportivo Achuapa
GUINEA: Ligue 1
23 : 00 Horoya
-:- Flamme Olympique
23 : 00 Renaissance
-:- Kaloum Star
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
04 : 00 Cosmopolites
-:- Rivartibonitienne
HONG KONG: Premier League
9'Southern District
0:0 Lee Man Warriors
HUNGARY: OTP Bank Liga
19 : 30 Paks
-:- Mezokovesd-Zsory
22 : 00 DVTK
-:- Kecskemeti TE
00 : 30 Debrecen
-:- Ujpest
HUNGARY: NB I Women
21 : 00 Haladas W
-:- Szekszardi W
22 : 00 Soroksar W
-:- Fehervar FC W
22 : 00 Szent Mihaly W
-:- DVTK W
ICELAND: Besta deild Women
21 : 00 Keflavik W
-:- Stjarnan W
21 : 00 Throttur W
-:- Valur W
23 : 15 Hafnarfjordur W
-:- Thor/KA W
23 : 15 Tindastoll W
-:- Breidablik W
23 : 15 Vikingur Reykjavik W
-:- Fylkir W
INDIA: I-League 2
18 : 00 Bengaluru Utd
-:- SC Bengaluru
18 : 00 Dempo
-:- Sudeva Delhi
18 : 00 Kenkre
-:- Maharashtra Oranje
18 : 00 SC Goa
-:- United SC
IRAQ: Stars League
22 : 00 Naft Al-Basra
-:- Al Najaf
FT 17:00Newroz
-:- Naft Al-Basra
00 : 15 Baghdad
-:- Al-Hudod
IRELAND: Division 1
01 : 30 Longford
-:- Wexford
IRELAND: National League Women
21 : 00 Bohemians WFC W
-:- Treaty Utd W
23 : 00 Peamount W
-:- Galway United W
00 : 00 Wexford W
-:- Shelbourne W
01 : 00 Sligo Rovers W
-:- Cork City W
01 : 30 Athlone WFC W
-:- DLR Waves W
ISRAEL: Ligat ha'Al - Championship Group
21 : 00 Maccabi Bnei Raina
-:- Maccabi Tel Aviv
ISRAEL: Ligat ha'Al - Relegation Group
21 : 30 Hapoel Jerusalem
-:- Hapoel Hadera
22 : 00 Maccabi Petah Tikva
-:- Netanya
00 : 00 Hapoel Tel Aviv
-:- Beitar Jerusalem
00 : 00 SC Ashdod
-:- Hapoel Petah Tikva
ITALY: Serie B
19 : 00 Brescia
-:- Spezia
19 : 00 Modena
-:- Sudtirol
19 : 00 Parma
-:- Lecco
19 : 00 Ternana
-:- Ascoli
21 : 15 Cittadella
-:- FeralpiSalo
21 : 15 Cosenza
-:- Bari
21 : 15 Palermo
-:- Reggiana
21 : 15 Sampdoria
-:- Como
ITALY: Serie C - Group C
23 : 30 Audace Cerignola
-:- Giugliano
23 : 30 Avellino
-:- Crotone
23 : 30 Brindisi
-:- Turris
23 : 30 Casertana
-:- Sorrento
23 : 30 Catania
-:- Benevento
23 : 30 Juve Stabia
-:- Picerno
23 : 30 Latina
-:- Taranto
23 : 30 Monopoli
-:- ACR Messina
23 : 30 Monterosi
-:- Foggia
23 : 30 Potenza
-:- Virtus Francavilla
ITALY: Serie D - Group G
20 : 00 Latte Dolce
-:- Nuova Florida
ITALY: Primavera 1
16 : 00 Lazio U19
-:- Atalanta U19
18 : 00 AC Milan U19
-:- Monza U19
20 : 00 Sassuolo U19
-:- Bologna U19
20 : 00 Verona U19
-:- Genoa U19
ITALY: Primavera 2
16 : 00 Crotone U19
-:- Spezia U19
16 : 00 Entella U19
-:- Cosenza U19
16 : 00 Padova U19
-:- Como U19
16 : 00 Pisa U19
-:- Monopoli U19
20 : 00 Benevento U19
-:- Napoli U19
20 : 00 Brescia U19
-:- Reggiana U19
20 : 00 Cremonese U19
-:- Sudtirol U19
20 : 00 Palermo U19
-:- Cesena U19
20 : 00 Parma U19
-:- Spal U19
20 : 00 Renate U19
-:- Alessandria U19
20 : 00 Salernitana U19
-:- Perugia U19
20 : 00 Udinese U19
-:- AlbinoLeffe U19
20 : 00 Venezia U19
-:- Cittadella U19
20 : 00 Vicenza U19
-:- FeralpiSalo U19
20 : 30 Ternana U19
-:- Pescara U19
ITALY: Serie A Women - Championship Group
23 : 00 Fiorentina W
-:- Sassuolo W
ITALY: Serie A Women - Relegation Group
17 : 30 Sampdoria W
-:- Pomigliano W
19 : 30 Napoli W
-:- Como W
ITALY: Serie B Women
20 : 00 San Marino Academy W
-:- Freedom W
IVORY COAST: Ligue 1
22 : 30 Lys Sassandra
-:- AS Denguele
22 : 30 Racing d'Abidjan
-:- Academie de FAD
22 : 30 Sporting Gagnoa
-:- ASI d'Abengourou
23 : 00 Zoman
-:- Mouna
00 : 45 Stade d'Abidjan
-:- Bouake
JAPAN: J1 League
FT Hokkaido Consadole Sapporo
3:3 Shonan Bellmare
FT Albirex Niigata
1:3 FC Tokyo
FT Iwata
2:0 Machida
90+'Vissel Kobe
0:1 Kyoto
Half TimeCerezo Osaka
1:1 Yokohama F. Marinos
JAPAN: J2 League
FT Kusatsu
1:2 V-Varen Nagasaki
FT Mito
2:3 Fujieda MYFC
FT Vegalta Sendai
0:2 Chiba
51'Ehime
2:1 Kofu
JAPAN: J3 League
FT Imabari
1:4 Omiya Ardija
FT Nagano
3:2 Giravanz Kitakyushu
FT Tegevajaro Miyazaki
1:1 Sagamihara
FT YSCC
1:1 Nara Club
JAPAN: WE League Women
FT Beleza W
7:0 Omiya Ardija W
FT Urawa W
2:0 Sanfrecce Hiroshima W
JAPAN: Nadeshiko League Women
FT Ehime W
2:3 Miyazaki W
JORDAN: Premier League
22 : 00 Al-Faisaly Amman
-:- Al Ahli
00 : 45 Al Hussein
-:- Aqaba
KAZAKHSTAN: Premier League
16 : 00 Tobol
-:- Zhenis
18 : 30 Atyrau
-:- Kyzylzhar
18 : 30 Turan
-:- FC Astana
21 : 00 Kaisar Kyzylorda
-:- Kairat Almaty
KENYA: Super League
15 : 00 Nairobi United
-:- Kajiado
17 : 00 Gusii
-:- Rainbow
FT 14:00Kisumu All-Stars
-:- Assad
19 : 00 Mombasa Elite
-:- MCF
KENYA: FKF Cup
16 : 00 KCB
-:- Kakamega Homeboyz
19 : 00 Police FC
-:- Sofapaka
KOSOVO: Superliga
20 : 00 Feronikeli
-:- Malisheva
20 : 00 Fushe Kosova
-:- Liria
KUWAIT: Premier League - Championship Group
21 : 30 Al-Fahaheel
-:- Al Arabi
00 : 15 Al Kuwait
-:- Al Qadisiya
KUWAIT: Premier League - Relegation Group
21 : 30 Kazma SC
-:- Al Shabab
00 : 15 Khaitan
-:- Al Jahra
KYRGYZSTAN: Premier Liga
21 : 00 Muras United
-:- Talant
LATVIA: Virsliga
20 : 00 Tukums 2000
-:- Valmiera
23 : 00 Riga FC
-:- RFS
LATVIA: 1. Liga
19 : 00 JFK Ventspils
-:- AFA Olaine
LATVIA: 1. Liga Women
17 : 00 Riga FC W
-:- Metta W
18 : 00 FK Olaine W
-:- FK Liepaja W
18 : 00 Rigas W
-:- Auda W
22 : 00 SFK Riga W
-:- Iecava W
LEBANON: Premier League - Losers stage
20 : 00 Al Ghazieh
-:- Al Sahel
LEBANON: Premier League - Winners stage
20 : 00 Bourj FC
-:- Al Ansar
LESOTHO: Premier League
18 : 00 Liphakoe
-:- Machokha
20 : 00 CCX
-:- LMPS
20 : 00 Defence Force
-:- Naughty Boys
20 : 00 Likila
-:- Lijabatho
20 : 00 Lioli
-:- Linare
LITHUANIA: A Lyga
19 : 00 Dziugas Telsiai
-:- Transinvest
LITHUANIA: I Lyga
18 : 00 Tauras Taurage
-:- Atmosfera
20 : 00 Riteriai
-:- Siauliai 2
MACAO: Elite League
18 : 00 Hang Sai
-:- University of Macau
20 : 00 Tak Chun Ka I
-:- Cheng Fung
MALAWI: Super League
19 : 30 Big Bullets
-:- Baka City
19 : 30 Creck Sporting
-:- Mzuzu City
19 : 30 Silver Strikers
-:- MAFCO
MALTA: Premier League
19 : 00 Gudja
-:- Sliema
20 : 00 Floriana
-:- Hamrun
21 : 15 Hibernians
-:- Marsaxlokk
MALTA: Challenge League - Promotion Group
19 : 00 Melita
-:- Pieta
MAURITANIA: Ligue 1
23 : 30 Kaedi
-:- Chemal
00 : 00 Garde Nationale
-:- ASAC Concorde
02 : 50 Gendrim
-:- Inter Nouakchott
MEXICO: Liga MX - Clausura
FT Puebla
1:2 Club America
FT Queretaro
1:1 U.N.A.M.- Pumas
MEXICO: Liga Premier Serie A
FT Tecos FC
1:0 Coras
FT Cimarrones de Sonora 2
2:0 Mineros de Fresnillo
00 : 00 Leones Negros 2
-:- Saltillo
01 : 00 San Juan de Aragon
-:- Inter Playa Del Carmen
04 : 30 Tritones Vallarta
-:- Calor De San Pedro
05 : 00 Colima FC
-:- Apodaca
05 : 00 Halcones de Zapopan
-:- Pioneros
MEXICO: Liga Premier Serie B - Play Offs
05 : 00 Artesanos Metepec
-:- Chilpancingo
05 : 00 CDM
-:- Santiago
05 : 00 Uruapan
-:- Pachuca 2
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
22 : 00 Atlas U23
-:- Guadalajara Chivas U23
22 : 00 Juarez U23
-:- Club Leon U23
22 : 00 Toluca U23
-:- Cruz Azul U23
22 : 00 U.A.N.L.- Tigres U23
-:- Club Tijuana U23
22 : 30 Pachuca U23
-:- Mazatlan FC U23
MOLDOVA: Super Liga - Championship Group
22 : 00 Milsami
-:- Balti
00 : 00 Zimbru Chisinau
-:- Dacia Buiucani
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
20 : 00 Floresti
-:- Univer-Oguzsport
20 : 00 Saxan Gagauz Yeri
-:- Sparta Selemet
20 : 00 Victoria
-:- Drochia
MONGOLIA: Premier League
15 : 15 Khangarid
-:- Brera Ilch
18 : 15 Khoromkhon
-:- Tuv Azarganuud
MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga
23 : 00 Buducnost
-:- Sutjeska
23 : 00 Jedinstvo
-:- Arsenal Tivat
23 : 00 Mladost DG
-:- Rudar
23 : 00 Petrovac
-:- Jezero
00 : 00 Mornar Bar
-:- Decic
MOROCCO: Botola Pro
23 : 00 Chabab Mohammedia
-:- Union Touarga
01 : 00 Hassania Agadir
-:- FAR Rabat
03 : 00 Olympique de Safi
-:- IR Tanger
MOROCCO: Botola 2
23 : 00 Difaa El Jadidi
-:- USM Oujda
23 : 00 Meknes
-:- Olympique Khouribga
23 : 00 RAC Casablanca
-:- Kawkab Marrakech
23 : 00 Stade Marocain
-:- Raja Beni Mellal
MOZAMBIQUE: Mocambola
20 : 00 Black Bulls
-:- Baia de Pemba
MYANMAR: MNL League Cup
16 : 30 Dagon
-:- Dagon Port
16 : 30 Silver Stars
-:- Hantharwady Utd
NAMIBIA: Premiership
18 : 30 Ongos
-:- Young Africans
18 : 30 Tigers
-:- Civics
21 : 00 Blue Waters
-:- Okahandja
21 : 00 Julinho Sporting
-:- Okakarara
21 : 00 Khomas Nampol
-:- Young Brazilians
21 : 00 Mighty Gunners
-:- Eeshoke
21 : 00 Orlando Pirates
-:- African Stars
21 : 00 UNAM
-:- Life Fighters
NIGERIA: NPFL
21 : 00 Doma United
-:- Kwara
22 : 00 Bendel
-:- Heartland
NIGERIA: NNL
19 : 00 Inter Lagos
-:- Giant Brillars
21 : 00 Abia Comets
-:- Madiba
21 : 00 ABS
-:- Nigeria Airforce FC
21 : 00 Coal City
-:- Beyond Limits FC
21 : 00 Edel
-:- Dakkada FC
21 : 00 EFCC
-:- Wikki Tourist
21 : 00 Mighty Jets
-:- Yobe Stars
21 : 00 Zamfara United
-:- Nasarawa
22 : 00 Tradesafe
-:- Ijebu
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Championship Group
23 : 30 Glentoran
-:- Crusaders
23 : 30 Larne
-:- Coleraine
23 : 30 Linfield
-:- Cliftonville
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Relegation Group
23 : 30 Dungannon
-:- Ballymena
23 : 30 Glenavon
-:- Carrick Rangers
23 : 30 Newry City
-:- Loughgall
NORTH MACEDONIA: 2. MFL
21 : 00 Bashkimi
-:- FK Skopje
21 : 00 Belasica
-:- Kozuf Gevgelija
21 : 00 Besa 1976
-:- Pelister
21 : 00 Novaci
-:- Detonit Plackovica
21 : 00 Ohrid
-:- Sasa
21 : 00 Osogovo
-:- Karaorman
21 : 00 Pobeda
-:- Vardar Negotino
21 : 00 Teteks
-:- Arsimi
NORWAY: Eliteserien
23 : 00 Rosenborg
-:- Bodo/Glimt
NORWAY: OBOS-ligaen
21 : 00 Aalesund
-:- Raufoss
21 : 00 Asane
-:- Stabaek
21 : 00 Bryne
-:- Sogndal
21 : 00 Kongsvinger
-:- Start
21 : 00 Moss
-:- Egersund
21 : 00 Sandnes
-:- Levanger
NORWAY: Division 2 - Group 1
19 : 00 Sotra
-:- Jerv
NORWAY: Division 2 - Group 2
19 : 00 Eidsvold TF
-:- SK Gjovik-Lyn
19 : 00 Strommen
-:- Kjelsas
19 : 00 Ull/Kisa
-:- Grorud
20 : 00 Follo
-:- Skeid
NORWAY: Division 3 - Group 1
19 : 00 Ardal
-:- Froya
19 : 00 Askoy
-:- Sandviken
19 : 00 Fana
-:- Djerv 1919
19 : 00 Stord
-:- Loddefjord
20 : 00 Floro
-:- OS TF
20 : 00 Haugesund 2
-:- Bjarg
NORWAY: Division 3 - Group 2
19 : 00 Pors
-:- Vigor
19 : 00 Staal Jorpeland
-:- Mandalskameratene
19 : 00 Vindbjart
-:- Fram
NORWAY: Division 3 - Group 3
19 : 00 Flint
-:- Assiden
19 : 00 Gamle Oslo
-:- Baerum Sportsklubb
20 : 00 Askollen
-:- Ullern
NORWAY: Division 3 - Group 4
20 : 00 Orkla
-:- Tiller
20 : 00 Rana FK
-:- Nardo
20 : 00 Trygg/Lade
-:- Melhus
20 : 00 Verdal
-:- Byasen
NORWAY: Division 3 - Group 5
19 : 00 Bjorkelangen
-:- Skedsmo
19 : 00 Gjellerasen
-:- Ready
21 : 00 Spjelkavik
-:- Skjetten
NORWAY: Division 3 - Group 6
18 : 00 Skjervoy
-:- Harstad
19 : 30 Bodo/Glimt 2
-:- Sprint-Jeloy
20 : 00 Fredrikstad 2
-:- Fyllingsdalen
NORWAY: Toppserien Women
19 : 00 Kolbotn W
-:- Arna-Bjornar W
19 : 00 LSK Kvinner W
-:- Asane W
19 : 00 Rosenborg W
-:- Roa W
19 : 00 Stabaek W
-:- Brann W
21 : 45 Valerenga W
-:- Lyn W
NORWAY: Division 1 Women
17 : 00 Avaldsnes W
-:- Odd W
18 : 00 Bodo/Glimt W
-:- Honefoss W
19 : 00 Ovrevoll Hosle W
-:- Kil/Hemne W
OMAN: Professional League
20 : 55 Al Nahda
-:- Bahla
22 : 5 Al-Rustaq
-:- Oman Club
23 : 15 Al Seeb
-:- Sohar
PANAMA: LPF - Apertura
04 : 00 Arabe Unido
-:- Miguelito
04 : 00 Herrera
-:- Veraguas
04 : 00 Independiente
-:- Deportivo Universitario
04 : 00 UMECIT
-:- San Francisco
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
FT Sportivo Trinidense
4:0 Sol de America
PARAGUAY: Division Intermedia
FT Deportivo Santani
2:2 Fernando de la Mora
21 : 00 12 de Junio
-:- San Lorenzo
21 : 00 Pastoreo
-:- Colegiales
PERU: Liga 1 - Apertura
01 : 00 Sport Boys
-:- Union Comercio
03 : 00 Cajamarca
-:- Grau
05 : 30 Cusco
-:- Cienciano
PERU: Liga 2
FT 22:00ADA Jaen
-:- San Marcos
FT 22:00Ayacucho
-:- AD Cantolao
FT 22:00Binacional
-:- Moquegua
FT 22:00Llacuabamba
-:- Juan Pablo II
FT 22:00Santos
-:- Comerciantes
FT 22:00U. San Martin
-:- Deportivo Coopsol
PERU: Liga Women
22 : 30 Biavo W
-:- U. de Deportes W
01 : 00 Alianza Lima W
-:- Killas W
PHILIPPINES: PFL
14 : 00 Loyola
-:- Don Bosco Garelli
16 : 00 Cebu FC
-:- Maharlika
16 : 45 Taguig
-:- Kaya
19 : 30 Mendiola FC 1991
-:- Manila Digger
POLAND: Ekstraklasa
20 : 00 Gornik Zabrze
-:- LKS Lodz
22 : 30 Slask Wroclaw
-:- Ruch Chorzow
01 : 00 Widzew Lodz
-:- Rakow
POLAND: Division 1
22 : 30 S. Rzeszow
-:- Lechia Gdansk
01 : 00 Tychy
-:- Zaglebie Sosnowiec
POLAND: Division 2
19 : 00 Hutnik Krakow
-:- Polonia Bytom
22 : 00 GKS Jastrzebie
-:- Zaglebie II
22 : 00 KKS Kalisz
-:- Olimpia Elblag
22 : 00 Wisla Pulawy
-:- Skra
00 : 45 S. Wola
-:- Kotwica Kolobrzeg
POLAND: III Liga - Group I
17 : 00 Concordia Elblag
-:- Swit Mazowiecki
17 : 00 Legia II
-:- Grodzisk M.
19 : 00 Jagiellonia II
-:- Warta Sieradz
19 : 00 Zambrow
-:- LKS Lomza
21 : 00 Legionowo
-:- Wikielec
21 : 00 Mlawa
-:- T. Mazowiecki
22 : 00 Bron Radom
-:- Pilica Bialobrzegi
22 : 00 GKS Belchatow
-:- Sulejowek
POLAND: III Liga - Group II
17 : 00 Cartusia Kartuzy
-:- Gedania Gdansk
18 : 00 Unia Swarzedz
-:- Notec Czarnkow
19 : 00 Nowe Skalmierzyce
-:- Vineta W.
19 : 00 Solec Kujawski
-:- Elana Torun
19 : 00 Starogard Gdanski
-:- Sroda
20 : 00 Blekitni Stargard
-:- Kleczew
21 : 00 Swinoujscie
-:- Luzino
POLAND: III Liga - Group III
17 : 00 Bytom Odrzanski
-:- Zielona Gora
18 : 00 Goczalkowice Zdroj
-:- Stilon Gorzow
18 : 00 Warta Gorzow
-:- Rakow II
20 : 00 Polkowice
-:- Kluczbork
20 : 00 Starowice Dolne
-:- Jelenia Gora
22 : 00 Gwarek Tarnowskie Gory
-:- Slask Wroclaw II
22 : 00 Unia Turza Slaska
-:- Bielsko-Biala
POLAND: III Liga - Group IV
20 : 00 Garbarnia
-:- Wislanie Jaskowice
20 : 30 Ostrowiec Swietokrzyski
-:- Podhale Nowy Targ
21 : 30 Chelmianka Chelm
-:- Karpaty Krosno
22 : 00 Avia Swidnik
-:- Star Starachowice
22 : 00 Orleta Radzyn
-:- Swidniczanka Swidnik
22 : 00 Unia Tarnow
-:- KS Wieczysta Krakow
00 : 57 Biala Podlaska
-:- Siarka Tarnobrzeg
POLAND: Central Youth League
16 : 00 Odra Opole U19
-:- Gornik Zabrze U19
17 : 00 Cracovia U19
-:- Legia U19
17 : 00 Polonia W. U19
-:- Jagiellonia U19
18 : 00 Lech Poznan U19
-:- Pogon Szczecin U19
POLAND: Ekstraliga Women
16 : 00 UJ Krakow W
-:- Slask Wroclaw W
17 : 00 Medyk Konin W
-:- Stomilanki Olsztyn W
17 : 00 Tczew W
-:- Czarni Sosnowiec W
PORTUGAL: Liga Portugal
21 : 30 Casa Pia
-:- Chaves
21 : 30 Vizela
-:- Rio Ave
00 : 00 Benfica
-:- Braga
02 : 30 Vitoria Guimaraes
-:- Boavista
PORTUGAL: Liga Portugal 2
17 : 00 Mafra
-:- Oliveirense
20 : 00 Maritimo
-:- Feirense
21 : 30 Leixoes
-:- Vilaverdense
PORTUGAL: Liga 3 - Relegation Group
21 : 00 AD Fafe
-:- Trofense
23 : 00 Sanjoanense
-:- SC Vianense
02 : 30 Anadia
-:- Canelas 2010
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Promotion Group
18 : 00 SC Lusitania
-:- Santarem
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
22 : 00 Academico Viseu U19
-:- Vitoria Guimaraes U19
22 : 00 Famalicao U19
-:- SC Farense U19
22 : 00 Sporting CP U19
-:- FC Porto U19
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Relegation Group
19 : 00 Maritimo U19
-:- Gil Vicente U19
21 : 00 Pacos Ferreira U19
-:- Lusitania FC U19
22 : 00 Alverca U19
-:- Vitoria Setubal U19
22 : 00 Beira Mar U19
-:- Belenenses U19
22 : 00 Boavista U19
-:- Chaves U19
22 : 00 Rio Ave U19
-:- Vizela U19
22 : 00 Torreense U19
-:- Estoril U19
PORTUGAL: Liga BPI Women
17 : 00 Famalicao W
-:- Valadares Gaia W
17 : 00 Maritimo W
-:- Sporting W
17 : 00 SL Benfica W
-:- Vilaverdense W
21 : 00 Damaiense W
-:- Torreense W
QATAR: Emir Cup
21 : 15 Al Mesaimeer
-:- Al-Waab
00 : 00 Al-Kharitiyath
-:- Al Sailiya
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
21 : 00 Vegas
-:- Kondzo
00 : 00 JS Talangai
-:- Diables Noirs
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
00 : 30 FCSB
-:- Farul Constanta
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
21 : 30 U Craiova 1948
-:- U. Cluj
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
15 : 30 Csikszereda M. Ciuc
-:- Unirea Slobozia
ROMANIA: Liga 2 - Relegation Group
15 : 00 CSC Dumbravita
-:- Metaloglobus Bucharest
15 : 00 CSM Resita
-:- Ceahlaul
15 : 00 Steaua Bucuresti
-:- CSM Slatina
15 : 00 Unirea Dej
-:- FC Arges
15 : 00 Viitorul Tg. Jiu
-:- Tunari
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Promotion Group
21 : 00 CSM Bacau
-:- Bucovina Radauti
21 : 00 Stiinta Miroslava
-:- FC Bacau
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Relegation Group
21 : 00 Brodoc
-:- Somuz Falticeni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Promotion Group
21 : 00 CSM Focsani
-:- Metalul Buzau
21 : 00 Sporting Liesti
-:- Unirea Branistea
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
21 : 00 Hamangia Baia
-:- Sutesti
21 : 00 Viitorul Ianca
-:- CSM Ramnicu Sarat
21 : 00 Vointa Limpezis
-:- Braila
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
21 : 00 Agricola Borcea
-:- LPS HD Clinceni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Relegation Group
21 : 00 Axiopolis Cernavoda
-:- Voluntari 2
21 : 00 Progresul Fundulea
-:- Recolta Gh. Doja
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
21 : 00 CS Blejoi
-:- Dunarea Giurgiu
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
21 : 00 CSO Plopeni
-:- Paulesti
21 : 00 Tricolorul Breaza
-:- FC Pucioasa
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Promotion Group
21 : 00 Olimpic Zarnesti
-:- Campulung
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
21 : 00 Tarlungeni
-:- Odorheiu
21 : 00 V. Curita
-:- Targu Secuiesc
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
21 : 00 Curtisoara
-:- Sporting Rosiori
21 : 00 Petrolul Potcoava
-:- Horezu
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
21 : 00 CSO Filiasi
-:- Ghiroda & Giarmata Vii
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
21 : 00 Lupac
-:- Turceni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Promotion Group
21 : 00 Peciu Nou
-:- Phoenix Buzias
21 : 00 Politehnica Timisoara
-:- FC Bihor
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
21 : 00 Socodor
-:- Progresul Pecica
21 : 00 Teuz Cermei
-:- Soimii Lipova
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
21 : 00 ACS Medias
-:- Gloria 2018 Bistrita
21 : 00 Unirea Ungheni
-:- Univ. din Alba Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
21 : 00 Industria Galda
-:- Unirea Alba-Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
21 : 00 CSM Satu Mare
-:- CSM Zalau
21 : 00 Santandrei
-:- Sighetu Marmatiei
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 1
20 : 00 Angust Nazran
-:- Dynamo Stavropol
20 : 00 Forte Taganrog
-:- Dynamo Makhachkala 2
20 : 00 Kamensk-Shakhtinsky
-:- Rostov 2
20 : 00 Legion Makhachkala
-:- Biolog
20 : 00 Maykop
-:- FK Pobeda
22 : 00 Nart Cherkessk
-:- FC Sevastopol
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 2
19 : 00 Dynamo Petersburg
-:- Zvezda St. Peterburg
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 3
15 : 00 Dynamo Vladivostok
-:- FK Strogino Moscow
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 4
18 : 00 Volna Nizhegorodskaya
-:- Rubin Kazan 2
19 : 00 Lada Togliatti
-:- Kirov
19 : 00 Nosta
-:- Amkar
21 : 00 Dynamo Barnaul
-:- Pari NN 2
RUSSIA: Supreme Division Women
9'FK Yenisey W
0:0 Dynamo Moscow W
19 : 00 FK Krylya Sovetov Samara W
-:- Lokomotiv Moscow W
20 : 00 Krasnodar W
-:- Ryazan W
21 : 00 Chertanovo M. W
-:- FK Rostov W
22 : 00 Rubin Kazan W
-:- Zvezda 2005 W
23 : 00 CSKA Moscow W
-:- Spartak Moscow W
RWANDA: Premier League
20 : 00 AS Kigali
-:- Etincelles
20 : 00 Muhazi United
-:- Rayon Sport
20 : 00 Musanze
-:- Amagaju
SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Play Offs
20 : 00 Tre Fiori
-:- Murata
23 : 15 Cosmos
-:- San Giovanni
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
22 : 00 Al Akhdoud
-:- Abha
22 : 00 Al Raed
-:- Al Ettifaq
01 : 00 Al Khaleej
-:- Al Nassr
SCOTLAND: Premiership - Championship Group
21 : 00 Kilmarnock
-:- Hearts
SCOTLAND: Premiership - Relegation Group
21 : 00 Aberdeen
-:- Motherwell
21 : 00 Livingston
-:- Ross County
21 : 00 St Johnstone
-:- Hibernian
SCOTLAND: Championship
21 : 00 Arbroath
-:- Queen's Park
21 : 00 Dunfermline
-:- Inverness
21 : 00 Morton
-:- Raith
21 : 00 Partick Thistle
-:- Ayr
SCOTLAND: League One
21 : 00 Alloa
-:- Hamilton
21 : 00 Annan
-:- Falkirk
21 : 00 Edinburgh City
-:- Stirling
21 : 00 Kelty Hearts
-:- Montrose
21 : 00 Queen of South
-:- Cove Rangers
SCOTLAND: League Two
21 : 00 Clyde
-:- East Fife
21 : 00 Dumbarton
-:- Elgin City
21 : 00 Forfar Athletic
-:- Stranraer
21 : 00 Spartans
-:- Peterhead
21 : 00 Stenhousemuir
-:- Bonnyrigg Rose
SCOTLAND: League Two - Relegation
21 : 00 East Kilbride
-:- Buckie Thistle
SCOTLAND: Highland League
21 : 00 Brora Rangers
-:- Turriff Utd
21 : 00 Keith
-:- Wick Academy
SCOTLAND: Lowland League
21 : 00 Tranent
-:- Celtic B
SCOTLAND: SWPL 1 Women - Relegation Group
20 : 00 Dundee Utd W
-:- Hamilton W
SCOTLAND: Scottish Cup Women
18 : 15 Rangers W
-:- Celtic W
SERBIA: Super Liga - Relegation Group
21 : 00 Radnik
-:- Novi Pazar
23 : 00 Javor
-:- IMT Novi Beograd
01 : 00 Zeleznicar Pancevo
-:- Radnicki Nis
SERBIA: Prva Liga - Championship Group
21 : 00 Graficar Beograd
-:- Smederevo
21 : 00 Jedinstvo U.
-:- FK Indjija
21 : 00 Radnicki S. Mitrovica
-:- Macva
21 : 00 Tekstilac Odzaci
-:- OFK Beograd
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
15 : 00 Sindjelic Beograd
-:- Zemun
16 : 00 Polet Dorcol
-:- BASK
16 : 00 Teleoptik
-:- Padinska Skela
17 : 00 Brodarac
-:- Usce
21 : 30 Rad Beograd
-:- Prva Iskra
SERBIA: Srpska Liga - Vojvodina
21 : 30 1. Maj Ruma
-:- Jedinstvo SP
21 : 30 Backa
-:- Naftagas
21 : 30 Radnicki Zrenjanin
-:- Hajduk 1912
21 : 30 Zeleznicar Indjija
-:- Becej
SERBIA: Srpska Liga - East
21 : 30 Djerdap
-:- Mesevo
21 : 30 Dunav Prahovo
-:- Vlasina
21 : 30 Jagodina
-:- Radnicki Pirot
21 : 30 Pcinja
-:- Timocanin
21 : 30 Radnicki Svilajnac
-:- Jedinstvo Krusevac
21 : 30 Sindjelic
-:- Trayal Krusevac
SERBIA: Srpska Liga - West
21 : 00 Buducnost Krusik
-:- Borac 1926
21 : 00 Josanica
-:- Loznica
21 : 00 Mladi Radnik
-:- Omladinac Zablace
21 : 00 Sloga Pozega
-:- Takovo
SIERRA LEONE: Premier League
FT 18:15Bai Bureh Warriors
-:- East End Lions
FT 18:15Bo Rangers
-:- Old Edwardians
FT 18:15Mighty Blackpool
-:- Diamond Stars
FT 18:15SLIFA
-:- Ports Authority
23 : 30 East End Lions
-:- Ports Authority
SLOVAKIA: Nike liga - Championship Group
20 : 30 Zilina
-:- Trnava
23 : 00 Ruzomberok
-:- Podbrezova
SLOVAKIA: Nike liga - Relegation Group
23 : 00 Kosice
-:- Z. Moravce-Vrable
23 : 00 Skalica
-:- Trencin
SLOVAKIA: 2. liga
21 : 30 Komarno
-:- Puchov
21 : 30 Presov
-:- Trebisov
21 : 30 Spisska Nova Ves
-:- D. Kubin
23 : 00 Pohronie
-:- Samorin
SLOVAKIA: 3. Liga - East
21 : 30 Lipany
-:- Bardejov
21 : 30 Lubovna
-:- 1.FK Svidnik
21 : 30 MSK Lucenec
-:- Kalinovo
21 : 30 Oravske Vesele
-:- Slavia TU Kosice
21 : 30 Vranov
-:- Stropkov
SLOVAKIA: 3. Liga - West
21 : 30 Dubnica
-:- HA Banska Bystrica
21 : 30 Galanta
-:- Podkonice
21 : 30 Lehota p. V.
-:- MSK Martin
21 : 30 Malacky
-:- Castkovce
21 : 30 Zvolen
-:- Jednota Banova
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
19 : 00 NSK 1922 Bratislava
-:- Slovan Most
22 : 00 Bernolakovo
-:- D. Luzna
22 : 00 I. Bratislava
-:- MSK Senec
22 : 00 Modra
-:- Domino
22 : 00 Pezinok
-:- Ivanka pri Dunaji
SLOVAKIA: 4. liga - Central
21 : 00 K. Nove Mesto
-:- Cadca
21 : 00 SK Javornik Makov
-:- Banik Stranavy
21 : 00 Slavia Staskov
-:- Badin
SLOVAKIA: 4. liga - East
21 : 00 Rudnany
-:- Raslavice
SLOVAKIA: 4. liga - West
21 : 00 Hurbanovo
-:- Stankovce
SLOVAKIA: 1. Liga Women - Championship Group
17 : 00 Trnava W
-:- B. Bystrica W
SLOVAKIA: 1. Liga Women - Relegation Group
20 : 00 Topolcany GFC W
-:- Petrzalka W
21 : 00 Trencin W
-:- Zilina W
SLOVENIA: Prva liga
22 : 30 Bravo
-:- Radomlje
01 : 15 Domzale
-:- Maribor
SLOVENIA: 2. SNL
22 : 00 Dravinja
-:- Grosuplje
22 : 00 Fuzinar
-:- Triglav
23 : 00 Nafta
-:- Rudar
23 : 00 NK Krka
-:- Tolmin
SLOVENIA: 3. SNL - East
22 : 00 Drava
-:- Krsko
22 : 00 Korotan
-:- Podvinci
22 : 00 Ljutomer
-:- Dravograd
22 : 00 Race
-:- Brezice
22 : 00 Sampion Celje
-:- Dobrovce
22 : 00 Zavrc
-:- Hajdina
SLOVENIA: 3. SNL - West
19 : 00 Sencur
-:- Brda
22 : 00 Izola
-:- Slovan Ljubljana
22 : 00 Kocevje
-:- Dren Vrhnika
22 : 00 Ljubljana Svoboda
-:- Sobec Lesce
22 : 00 NK Adria
-:- Dob
22 : 00 Ziri
-:- NK Jesenice
SOMALIA: National league
19 : 30 Gaadiidka
-:- Raadsan
SOUTH AFRICA: Premier League
20 : 00 AmaZulu
-:- Chippa Utd.
22 : 30 Kaizer Chiefs
-:- Supersport Utd
01 : 00 Stellenbosch
-:- Polokwane
SOUTH AFRICA: Motsepe Foundation Championship
20 : 00 Hungry Lions
-:- Baroka
20 : 00 Magesi
-:- Maritzburg Utd
20 : 00 Milford FC
-:- NB La Masia
20 : 00 Venda
-:- Pretoria U.
SOUTH AFRICA: Diski Challenge
15 : 00 Amazulu U23
-:- Polokwane U23
15 : 00 Chippa Utd. U23
-:- Swallows U23
15 : 00 Mamelodi Sundowns U23
-:- Royal AM U23
15 : 00 Orlando Pirates U23
-:- Richards Bay U23
16 : 00 TS Galaxy U23
-:- Golden Arrows U23
17 : 00 Sekhukhune U23
-:- Supersport Utd U23
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20 - Final Group
FT Colombia U20 W
3:2 Venezuela U20 W
FT Paraguay U20 W
0:3 Brazil U20 W
FT Peru U20 W
0:5 Argentina U20 W
SOUTH KOREA: K League 1
FT Daejeon
3:1 Seoul
14 : 30 Gimcheon Sangmu
-:- Gangwon
14 : 30 Gwangju FC
-:- Suwon FC
SOUTH KOREA: K League 2
FT Seoul E-Land
5:0 Asan
14 : 30 Busan
-:- Ansan Greeners
14 : 30 Cheonan City
-:- Gimpo FC
SOUTH KOREA: K3 League
FT Busan Kyotong
0:0 Daejeon Korail
FT Daegu 2
2:4 Paju Citizen
FT Pocheon
0:0 Gimhae
47'Mokpo
1:0 Gangneung
SPAIN: LaLiga2
21 : 15 Burgos CF
-:- Amorebieta
21 : 15 Leganes
-:- Zaragoza
23 : 30 Elche
-:- Espanyol
SPAIN: Primera RFEF - Group 1
21 : 00 Osasuna B
-:- R. Union
21 : 00 Ponferradina
-:- Barcelona B
21 : 00 Unionistas
-:- Sabadell
21 : 30 Celta Vigo B
-:- SD Logrones
23 : 00 Fuenlabrada
-:- Teruel
23 : 00 Lugo
-:- Rayo Majadahonda
01 : 00 Cornella
-:- Sestao
SPAIN: Primera RFEF - Group 2
23 : 00 San Fernando
-:- Real Madrid B
SPAIN: Tercera RFEF - Group 1
21 : 00 Polvorin
-:- Gran Pena
23 : 00 Barbadas-Bentraces
-:- Arzua
23 : 00 Bergantinos
-:- UD Ourense
23 : 00 Betanzos
-:- Atletico Arteixo
23 : 15 Silva SD
-:- Viveiro
00 : 00 Estradense
-:- Rapido de Bouzas
00 : 00 Paiosaco
-:- Pontevedra B
00 : 00 Sarriana
-:- Somozas
SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
22 : 30 Luarca
-:- Basico Urraca
23 : 00 Aviles Stadium
-:- Lenense
23 : 00 L'Entregu
-:- Condal
23 : 00 Union Club Ceares
-:- Real Titanico
23 : 30 Caudal Deportivo
-:- Gijon B
00 : 00 Llanera
-:- Gijon Industrial
00 : 00 Llanes
-:- Tuilla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
22 : 00 CD Colindres
-:- Atletico Albericia
22 : 00 Escobedo
-:- Tropezon
23 : 00 Atletico Mineros
-:- Velarde
23 : 00 Laredo
-:- Solares
23 : 15 Revilla
-:- Castro
00 : 00 Torina
-:- Guarnizo
01 : 00 Bezana
-:- Naval Reinosa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
16 : 30 San Ignacio
-:- CD Vitoria
21 : 30 Touring KE
-:- Pasaia
22 : 00 Anaitasuna FT
-:- SD Deusto
22 : 00 Aurrera Ondarroa
-:- Alaves C
22 : 00 Basconia
-:- Anorga
23 : 00 Urduliz
-:- Padura
23 : 30 Beasain
-:- Lagun Onak
23 : 30 Portugalete
-:- Durango
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
21 : 00 Girona B
-:- Olot
22 : 00 FC L'escala
-:- Mollerussa
22 : 00 Pobla Mafumet
-:- San Cristobal CP
22 : 00 UE Tona
-:- Prat
22 : 00 Vilafranca
-:- L Hospitalet
22 : 30 Peralada
-:- CF Badalona
00 : 00 Reus FCR
-:- Rapitenca
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
17 : 00 Levante B
-:- Castellon B
22 : 00 Torrellano
-:- Jove
22 : 30 Atzeneta
-:- Gandia
22 : 30 Utiel
-:- Acero
23 : 00 Burriana
-:- Soneja
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
23 : 00 Pozuelo de Alarcon
-:- Galapagar
23 : 00 Tres Cantos
-:- Las Rozas
00 : 00 Canillas
-:- Trival Valderas
SPAIN: Tercera RFEF - Group 8
22 : 00 Becerril
-:- Mirandes B
22 : 00 Bembibre
-:- Santa Marta Tormes
22 : 00 Leonesa B
-:- Palencia CF
22 : 00 Palencia CA
-:- Burgos CF B
22 : 00 Real Avila
-:- Ponferradina B
22 : 30 Villaralbo
-:- Colegios Diocesanos
23 : 00 Salamanca
-:- Atl. Astorga
23 : 45 Almazan
-:- Atl. Tordesillas
SPAIN: Tercera RFEF - Group 9
17 : 00 Atletico Melilla
-:- Torre del Mar
23 : 00 Jaen
-:- CP Almeria
00 : 00 Huetor Tajar
-:- Maracena
00 : 00 Huetor Vega
-:- El Ejido
01 : 00 Arenas Armilla
-:- Rincon
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
17 : 00 Xerez CD
-:- Ayamonte
17 : 30 Sevilla FC C
-:- Pozoblanco
22 : 30 Ceuta B
-:- Coria C.F.
23 : 00 Cabecense
-:- La Palma
23 : 30 Atletico Espeleno
-:- CD Gerena
23 : 30 Cartaya
-:- Xerez D.F.C.
01 : 00 Conil
-:- Bollullos
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
21 : 15 Mercadal
-:- Llosetense
21 : 30 Binissalem
-:- Soller
22 : 00 Constancia
-:- Alaior
22 : 00 Poblense
-:- Portmany
22 : 30 Arenal
-:- Santanyi
22 : 30 Collerense
-:- Manacor
23 : 30 Felanitx
-:- Platges de Calvia
23 : 30 Inter Manacor
-:- Alcudia
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
18 : 30 CD Buzanada
-:- Lanzarote
18 : 30 Tamaraceite
-:- Ibarra
18 : 30 Teror
-:- San Bartolome
22 : 15 Santa Ursula
-:- Las Palmas B
23 : 00 Herbania
-:- Tenerife B
23 : 30 Yaiza
-:- Atl. Victoria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
21 : 30 Montecasillas
-:- Lorca Deportiva
22 : 00 Ciudad Cieza
-:- CD Algar
22 : 00 Racing Murcia
-:- Molinense
22 : 30 Deportiva Minera
-:- CAP Ciudad de Murcia
23 : 30 Alcantarilla
-:- Plus Ultra
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
23 : 30 Fuente de Cantos
-:- CD Coria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
21 : 00 Beti Kozkor
-:- Lerines
21 : 00 Burlades
-:- Bidezarra
21 : 30 Beti Onak
-:- CD Cantolagua
22 : 00 Ezcabarte
-:- Cirbonero
22 : 30 Pena
-:- Huarte
23 : 30 Pamplona
-:- Lagunak
23 : 30 Subiza
-:- Txantrea
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
17 : 00 Calahorra B
-:- Tedeon
20 : 45 River Ebro
-:- Pena Balsamaiso
21 : 30 CDFC Calzada
-:- Arnedo
22 : 00 Berceo
-:- Racing Rioja
22 : 00 Comillas
-:- Varea
22 : 00 Oyonesa
-:- Haro Deportivo
23 : 00 Casalarreina
-:- Vianes
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
21 : 30 Belchite 97
-:- Tamarite
22 : 30 Caspe
-:- Almudevar
22 : 30 Fraga
-:- Ebro
23 : 00 Epila
-:- Atletico Monzon
SPAIN: Tercera RFEF - Group 18
22 : 00 Villacanas
-:- Puertollano C.F.
23 : 00 Albacete B
-:- Socuellamos
23 : 00 Huracan de Balazote
-:- Torrijos
23 : 00 Marchamalo
-:- Tomelloso
23 : 00 Toledo
-:- Quintanar del Rey
23 : 30 Cazalegas
-:- Azuqueca
23 : 30 San Clemente
-:- La Solana
00 : 00 Conquense
-:- Tarancon
00 : 30 Villarrubia
-:- Villarrobledo
SPAIN: Liga F Women
17 : 00 Costa Adeje Tenerife W
-:- Valencia W
17 : 00 Villarreal W
-:- Granada CF W
19 : 00 Betis W
-:- Huelva W
21 : 00 Sevilla FC W
-:- Levante W
SPAIN: Primera Federacion Women
00 : 30 Albacete W
-:- Dep. La Coruna W
00 : 30 Alhama W
-:- Alaves W
00 : 30 Athletic Bilbao B W
-:- Barcelona B W
00 : 30 Cacereno W
-:- Madrid C. B W
00 : 30 CE Europa W
-:- CA Osasuna W
00 : 30 DUX Logrono W
-:- SE AEM W
00 : 30 Espanyol W
-:- Atl. Madrid B W
SURINAME: SML
FT Flora
1:1 Voorwaarts
03 : 30 SV Transvaal
-:- PVV
SWEDEN: Superettan
20 : 00 Gefle
-:- Sandviken
20 : 00 Landskrona
-:- Utsikten
20 : 00 Sundsvall
-:- Varberg
22 : 00 Orgryte
-:- Oster
SWEDEN: Division 1 - Norra
21 : 00 FBK Karlstad
-:- Karlbergs
21 : 00 Hammarby TFF
-:- Friska Viljor
21 : 00 Vasalund
-:- Karlstad
22 : 00 United Nordic
-:- Stocksund
SWEDEN: Division 1 - Södra
18 : 00 Onsala
-:- Falkenberg
18 : 00 Torns
-:- Tvaaker
21 : 00 Ariana
-:- Oskarshamn
21 : 00 Jonkoping
-:- Rosengard
21 : 00 Olympic
-:- Norrby
SWEDEN: Division 2 - Norrland
18 : 00 IFK Lulea
-:- Bergnasets
18 : 00 Umea FC
-:- Skelleftea
19 : 00 Taftea IK
-:- Algarna-Harnosand
21 : 30 Gottne
-:- IFK Ostersund
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
18 : 00 Forward
-:- Vanersborgs FK
19 : 00 Ahlafors IF
-:- Motala
19 : 00 Grebbestad
-:- Stenungsunds
SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand
17 : 30 Hudiksvall
-:- Gute
20 : 00 Falu
-:- Arlanda
21 : 00 Kungsangen
-:- Jarfalla
SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
18 : 00 Hogaborgs
-:- IFK Karlshamn
18 : 00 Karlskrona
-:- Balkan
19 : 00 Hassleholms IF
-:- Simrishamn
19 : 00 Lodde
-:- Rappe GOIF
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
18 : 00 Syrianska
-:- Sylvia
20 : 00 Arameisk-Syrianska
-:- Atvidaberg
20 : 00 Mjolby AI FF
-:- BK Ljungsbro
20 : 00 Smedby
-:- Enskede
21 : 00 Haninge
-:- Huddinge
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
19 : 00 Astrio
-:- Varbergs GIF
19 : 00 Laholms
-:- Lindome
19 : 00 Ockero
-:- Tord
22 : 00 Qviding
-:- Jonsereds
SWEDEN: Allsvenskan Women
18 : 00 IF Brommapojkarna W
-:- Vittsjo W
20 : 00 Djurgarden W
-:- Orebro W
20 : 00 Hacken W
-:- Pitea W
20 : 00 Kristianstad W
-:- Hammarby W
20 : 00 Norrkoping W
-:- Trelleborg W
20 : 00 Rosengard W
-:- AIK W
20 : 00 Vaxjo DFF W
-:- Linkoping W
SWEDEN: Elitettan Women
18 : 00 Eskilstuna Utd W
-:- Gamla Upsala W
18 : 00 Umea W
-:- Orebro W
21 : 00 Uppsala W
-:- Kalmar W
22 : 00 Mallbacken W
-:- Alingsas W
SWITZERLAND: Challenge League
23 : 00 Stade Nyonnais
-:- Thun
23 : 00 Vaduz
-:- Baden
23 : 00 Wil
-:- Schaffhausen
SWITZERLAND: Promotion League
20 : 00 Cham
-:- Zurich II
21 : 00 Bavois
-:- Young Boys II
21 : 00 Bruhl
-:- Biel
21 : 00 Bulle
-:- Rapperswil
21 : 00 Paradiso
-:- St. Gallen II
22 : 00 Etoile-Carouge
-:- Luzern II
22 : 30 Kriens
-:- Lugano II
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
21 : 00 Terre Sainte
-:- Echallens
22 : 00 Grand-Saconnex
-:- Lausanne II
22 : 00 Meyrin
-:- Yverdon II
22 : 30 Chenois
-:- Oberwallis Naters
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
20 : 00 Black Stars
-:- Dietikon
22 : 00 Muttenz
-:- Schotz
22 : 00 Rotkreuz
-:- Wohlen
23 : 00 Concordia
-:- Bassecourt
23 : 00 Muri
-:- Solothurn
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
21 : 00 Eschen
-:- Freienbach
21 : 00 Kreuzlingen
-:- Balzers
21 : 00 Tuggen
-:- Grasshopper II
21 : 00 Uzwil
-:- Hongg
21 : 00 Wettswil-Bonstetten
-:- Gossau
21 : 00 YF Juventus
-:- Kosova
21 : 30 Taverne
-:- Winterthur II
22 : 00 Mendrisio
-:- Linth
SWITZERLAND: Swiss Cup
01 : 30 Sion
-:- Lugano
SWITZERLAND: Super League Women - Play Offs
21 : 00 Luzern W
-:- Zurich W
22 : 00 Aarau W
-:- Servette Geneve FC W
00 : 00 Grasshopper W
-:- Young Boys W
SWITZERLAND: Super League Women - Relegation
22 : 30 Thun W
-:- Wil W
23 : 00 Rapperswil W
-:- Sion W
SYRIA: Premier League
20 : 00 Al Jaish
-:- Al Taliya
TAIWAN: Mulan Football League Women
14 : 00 Taipei Bravo W
-:- Hualien W
15 : 00 Taichung Blue W
-:- Taoyuan Mars W
17 : 00 Kaohsiung W
-:- Hang Yuan W
TAJIKISTAN: Vysshaya Liga
18 : 30 Eskhata
-:- Ravshan
18 : 30 Khosilot Parkhar
-:- Regar-TadAZ
20 : 00 Vakhsh
-:- Panjsher
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
22 : 00 Young Africans
-:- Coastal Union
THAILAND: Thai League 1
18 : 00 Buriram
-:- Muang Thong Utd
18 : 30 Chonburi
-:- Nakhon Pathom
19 : 00 Sukhothai
-:- Uthai Thani
20 : 00 Pathum United
-:- Port MTI FC
THAILAND: Thai League 2
18 : 00 Ayutthaya Utd
-:- Kanchanaburi
18 : 00 Chainat
-:- Krabi
18 : 00 Chanthaburi
-:- Nakhon Ratchasima FC
18 : 00 Chiangmai Utd
-:- Customs Utd
18 : 00 Kasetsart
-:- Chiangmai FC
18 : 00 Lampang
-:- Rayong FC
18 : 00 Nong Bua Pitchaya
-:- Nakhon Si
18 : 00 Samut Prakan City
-:- Pattaya United
18 : 00 Suphanburi
-:- Phrae
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Championship Group
21 : 00 Stade Tunisien
-:- Monastir
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Relegation Group
21 : 00 Ben Guerdane
-:- Gafsa
21 : 00 Metlaoui
-:- Bizertin
TUNISIA: Ligue 2
21 : 00 Chebba
-:- Sidi Bouzid
21 : 00 EM Mahdia
-:- Moknine
21 : 00 Gabes
-:- Stade Gabesien
21 : 00 Msaken
-:- Rades
21 : 00 Zarzis
-:- OC Kerkennah
TURKEY: Super Lig
20 : 00 Kasimpasa
-:- Samsunspor
20 : 00 Sivasspor
-:- Konyaspor
23 : 00 Fenerbahce
-:- Besiktas
23 : 00 Hatayspor
-:- Basaksehir
TURKEY: 3. Lig Group 1
19 : 00 Aliaga
-:- Kirikkale Buyuk Anadolu
19 : 00 Arguvan
-:- Talasgucu
19 : 00 Ayvalikgucu
-:- Edirnespor
19 : 00 Gumushanespor
-:- Kepez Bld.
19 : 00 Hopaspor
-:- 52 Orduspor
19 : 00 Mardin BB
-:- Inegol Kafkas
19 : 00 Tarsus
-:- Karabuk Idmanyurdu
TURKEY: 3. Lig Group 2
19 : 00 Amasyaspor
-:- Silifke
19 : 00 Bulvarspor
-:- Kelkit
19 : 00 Eynesil
-:- Elazigspor
19 : 00 Hacettepe 1945
-:- Anadolu Universitesi
19 : 00 Pazarspor
-:- Ergene Velimese
19 : 00 Sapanca Genclikspor
-:- Karsiyaka
19 : 00 Turgutluspor
-:- Batman Petrolspor
TURKEY: 3. Lig Group 3
19 : 00 Bornova 1877
-:- 1922 Konyaspor
19 : 00 Darica Genclerbirligi
-:- Akhisarspor
19 : 00 Erbaaspor
-:- Kutahyaspor
19 : 00 Fatsa Bld.
-:- Bayburt
19 : 00 Kusadasispor
-:- Agri 1970
19 : 00 Sivas Dort Eylulspor
-:- Karakopru
19 : 00 Tepecik
-:- Silivrispor
TURKEY: 3. Lig Group 4
19 : 00 23 Elazig FK
-:- Sebat Genclikspor
19 : 00 Bursa
-:- Bergama FK
19 : 00 Catalca
-:- Tokat
19 : 00 Kestel
-:- Sultanbeyli
19 : 00 Musspor
-:- Cankaya FK
19 : 00 Nevsehir
-:- Adana
19 : 00 Orduspor 1967
-:- Siirt Ozel
UGANDA: Big League
20 : 00 Mbale Heroes
-:- Calvary
UGANDA: Uganda Cup
19 : 00 Airtel Kitara
-:- Pajule Lions
19 : 00 BUL
-:- NEC FC
UKRAINE: Premier League
17 : 00 Dnipro-1
-:- Dyn. Kyiv
17 : 00 Minaj
-:- Ch. Odessa
19 : 30 LNZ Cherkasy
-:- Shakhtar Donetsk
22 : 00 Rukh Lviv
-:- Veres-Rivne
UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
16 : 30 SC Poltava
-:- Karpaty Lviv
17 : 30 Livyi Bereg
-:- Nyva Buzova
18 : 00 Inhulets
-:- Prykarpattya
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
16 : 00 Bukovyna
-:- Dinaz Vyshgorod
17 : 00 Podillya Khmelnytskyi
-:- FC Chernihiv
UKRAINE: Druha Liga
16 : 15 Trostyanets
-:- Lokomotyv Kyiv
17 : 45 Skala 1911
-:- UCSA
18 : 30 Druzhba Myrivka
-:- Zvyagel
FT Kudrivka
-:- MFC Metalurh 2
UKRAINE: U19 League
16 : 00 Kolos Kovalivka U19
-:- Oleksandriya U19
16 : 00 Kryvbas 2020 U19
-:- Metalist 1925 U19
18 : 00 Zorya U19
-:- Obolon Kiev U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
21 : 5 Ajman
-:- Khorfakkan
21 : 5 Al Sharjah
-:- Al Bataeh
23 : 45 Al Ain
-:- Shabab Al-Ahli Dubai
UNITED ARAB EMIRATES: Division 1
20 : 55 Al Fujairah
-:- Masafi
20 : 55 Al-Taawon
-:- Gulf Heroes
20 : 55 Al Urooba
-:- Gulf United
21 : 00 United FC
-:- Al Dhafra
URUGUAY: Primera Division - Apertura
22 : 30 Rampla Juniors
-:- Maldonado
01 : 00 Cerro Largo
-:- Boston River
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia
20 : 00 Uruguay Montevideo
-:- Juventud
01 : 00 Colon
-:- Plaza Colonia
01 : 30 Sud America
-:- La Luz
03 : 30 Rentistas
-:- Cooper
USA: MLS
00 : 45 Austin FC
-:- Los Angeles Galaxy
USA: USL Championship
FT Rhode Island
1:3 Phoenix Rising
03 : 00 Charleston
-:- Las Vegas Lights
USA: MLS Next Pro
FT Austin FC II
2:3pen Ventura County
USA: NISA
FT Georgia Lions
3:0 Savannah Clovers
USA: USL League One Cup
05 : 00 Spokane Velocity
-:- Central Valley Fuego
USA: NWSL Women
FT Washington Spirit W
2:3 Orlando Pride W
FT Angel City W
1:3 Kansas City Current W
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
03 : 00 La Guaira
-:- Universidad Central
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
02 : 00 Nueva Esparta
-:- Maritimo
02 : 30 Frontera
-:- Heroes de Falcon
WORLD: Friendly International
15 : 30 Turkey U18
-:- Saudi Arabia U18
16 : 00 Romania U16
-:- Denmark U16
16 : 00 Slovakia U18
-:- Guatemala U18
18 : 00 Mali U18
-:- Jamaica U18
20 : 30 Morocco U18
-:- Ecuador U18
21 : 00 Poland U16
-:- China U16
WORLD: Club Friendly
16 : 30 Perak (Mys)
-:- Kedah (Mys)
20 : 00 PDRM FC (Mys)
-:- Kuala Lumpur City (Mys)
22 : 30 SKA Rostov (Rus)
-:- Rodina Media (Rus)
WORLD: Friendly International Women
22 : 00 Jordan U20 W
-:- Lebanon U20 W
ZAMBIA: Super League
20 : 00 Forest Rangers
-:- Konkola
FT 15:00Green Buffaloes
-:- Nkana
FT 15:00Green Eagles
-:- Zanaco
FT 15:00Kabwe
-:- Red Arrows
FT 15:00Kansanshi
-:- Mutondo Stars
FT 15:00Konkola
-:- Trident
20 : 00 NAPSA Stars
-:- Green Eagles
20 : 00 Nkana
-:- ZESCO
FT 15:00Nkwazi
-:- Mufulira
FT 15:00Power Dynamos
-:- Forest Rangers
FT 15:00Prison Leopards
-:- NAPSA Stars
20 : 00 Red Arrows
-:- Kansanshi
FT 15:00ZESCO
-:- MUZA
ZAMBIA: Absa Cup
20 : 00 Kabwe
-:- MUZA
20 : 00 Nchanga Rangers
-:- Red Arrows
ZIMBABWE: Premier Soccer League
20 : 00 Simba Bhora
-:- TelOne
20 : 00 Yadah
-:- Chicken Inn
20 : 00 ZPC Kariba
-:- Bikita Minerals