AFRICA: CAF Champions League - Play Offs
00 : 00 Simba
-:- Al Ahly
ALBANIA: Superliga
20 : 00 Egnatia
-:- Kukesi
00 : 00 KF Tirana
-:- Teuta
00 : 00 Vllaznia
-:- Erzeni
ALGERIA: Algeria Cup
03 : 00 Annaba
-:- Constantine
03 : 00 Biskra
-:- Oran
03 : 00 CR Belouizdad
-:- Olympique Akbou
03 : 00 Mostaganem
-:- Hussein Dey
ANGOLA: Girabola
20 : 00 CD Lunda Sul
-:- Bravos do Maquis
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
FT Rosario Central
1:2 Barracas Central
FT Instituto
1:2 Argentinos Jrs
03 : 00 Defensa y Justicia
-:- Estudiantes L.P.
03 : 00 Tigre
-:- Belgrano
05 : 30 Huracan
-:- River Plate
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
00 : 00 Nautico Hacoaj
-:- Social Atletico Television
00 : 30 Deportivo Camioneros
-:- Belgrano Zarate
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
FT Belgrano W
2:0 Gimnasia L.P. W
20 : 00 San Lorenzo W
-:- Independiente W
00 : 00 Boca Juniors W
-:- Platense W
AUSTRALIA: A-League
FT Adelaide United
4:1 Western United
AUSTRALIA: A-League Women
FT Adelaide W
0:8 Newcastle W
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
00 : 30 Austria Vienna
-:- BW Linz
AUSTRIA: Regionalliga West
23 : 00 Motz/Silz
-:- SC Imst
23 : 30 Saalfelden
-:- Wolfurt
00 : 00 Schwaz
-:- TSV St. Johann
AUSTRIA: Burgenland
00 : 30 Bad Sauerbrunn
-:- Edelserpentin
00 : 30 Leithaprodersdorf
-:- Deutschkreutz
00 : 30 Marz
-:- USVS Rudersdorf
00 : 30 Parndorf
-:- Halbturn
01 : 00 Pinkafeld
-:- Schattendorf
AUSTRIA: Niederosterreich
00 : 30 Ortmann
-:- Schrems
00 : 30 SCU Kilb
-:- Langenrohr
00 : 30 Zwettl
-:- Kottingbrunn
01 : 00 Wiener Neustadt
-:- Korneuburg
AUSTRIA: Oberosterreich
23 : 00 Perg
-:- Edelweiss
00 : 00 Oedt
-:- Leonfelden
00 : 00 Schallerbach
-:- Micheldorf
AUSTRIA: Salzburg
23 : 00 Grodig
-:- UFC Siezenheim
23 : 00 Seekirchen
-:- TSU Bramberg
00 : 00 Adnet
-:- Golling
00 : 00 Burmoos
-:- UFC Hallein
00 : 00 Eugendorf
-:- SAK 1914
00 : 00 Puch
-:- Union Henndorf
00 : 30 Kuchl
-:- Strasswalchen
AUSTRIA: Steiermark
00 : 00 Koflach
-:- Stadtwerke Bruck/Mur
00 : 00 Lafnitz (Am)
-:- Furstenfeld
00 : 00 SV Frauental
-:- Heiligenkreuz
00 : 00 Tillmitsch
-:- Kalsdorf
00 : 00 UFC Fehring
-:- Ilzer SV
AUSTRIA: Tirol
00 : 00 Fugen
-:- Vols
00 : 00 Tirol (Am)
-:- SC Kundl
00 : 30 Kitzbuhel
-:- FC Volders
AZERBAIJAN: Premier League
18 : 30 Gabala
-:- Neftci Baku
21 : 00 Kapaz
-:- Qarabag
AZERBAIJAN: I Liqa
45+'Zaqatala
0:0 MOIK Baku
18 : 00 Imisli FK
-:- Shamakhi
BELARUS: Vysshaya Liga
20 : 00 Dnepr Mogilev
-:- Arsenal Dzyarzhynsk
22 : 00 Dynamo Brest
-:- Smorgon
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
01 : 45 Gent
-:- St. Liege
BELGIUM: Challenger Pro League
01 : 00 Beerschot VA
-:- Genk U23
01 : 00 Club Brugge KV U23
-:- Dender
BELGIUM: Pro League U21
01 : 00 St. Truiden U21
-:- RFC Liege U21
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
01 : 30 Genk W
-:- RSC Anderlecht W
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
19 : 00 Igman K.
-:- Sloga Doboj
21 : 00 Tuzla City
-:- FK Sarajevo
01 : 00 Zeljeznicar
-:- Velez Mostar
BOTSWANA: Premier League
20 : 00 Masitoaka
-:- Orapa United
20 : 00 Nico United
-:- Jwaneng Galaxy
20 : 00 Tafic FC
-:- Holy Ghost
BRAZIL: Amapaense
FT Sao Paulo AP
1:3 Trem
BRAZIL: Amazonense - Second stage - Play Offs
05 : 00 Amazonas
-:- Parintins
05 : 00 Manaus
-:- Sao Raimundo AM
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
FT Athletic Club
3:0 Pouso Alegre
BRAZIL: Paraense - Play Offs
FT Tuna Luso
1:2 Remo
BRAZIL: Paulista - Play Offs
FT Palmeiras
1:0 Novorizontino
BRAZIL: Copa Rio U20
00 : 00 Vasco U20
-:- Madureira U20
BRAZIL: Catarinense U20
00 : 00 Hercilio Luz U20
-:- Avai U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
00 : 00 Operario PR U20
-:- Prudentopolis U20
00 : 30 Cianorte U20
-:- Arapongas U20
00 : 30 Hope Internacional U20
-:- Athletico-PR U20
00 : 30 Parana S.T.C. U20
-:- AA Iguacu U20
BULGARIA: Parva liga
18 : 00 Pirin Blagoevgrad
-:- Etar
20 : 30 Arda
-:- Krumovgrad
23 : 00 Levski Sofia
-:- Slavia Sofia
CHAD: Premiere Division - LPFN
20 : 45 Foullah Edifice
-:- Aiglons
CHILE: Primera Division
FT O'Higgins
0:3 Deportes Iquique
05 : 30 Cobresal
-:- Palestino
CHINA: Super League
12'Shenzhen Xinpengcheng
0:0 Cangzhou
CHINA: Super League Women
FT Shaanxi Changan W
0:0 Yongchuan Chashan W
COLOMBIA: Primera A - Apertura
04 : 00 Alianza
-:- Deportes Tolima
CROATIA: HNL
20 : 50 Istra 1961
-:- Lok. Zagreb
23 : 00 Slaven Belupo
-:- Osijek
CROATIA: Prva NL
18 : 45 Cibalia
-:- Zrinski Osjecko
20 : 30 Solin
-:- Jarun
CROATIA: Druga NL
20 : 30 Bjelovar
-:- Grobnican
20 : 30 Dragovoljac
-:- Dugo Selo
20 : 30 Kustosija
-:- Jadran LP
20 : 30 Opatija
-:- Zdralovi
23 : 00 Karlovac
-:- Hrvace
CROATIA: 1. HNL Women
18 : 00 Hajduk Split W
-:- Dinamo Maksimir W
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
23 : 00 Apollon
-:- Zakakiou
23 : 00 Doxa
-:- Othellos Athienou
CZECH REPUBLIC: FNL
23 : 00 Brno
-:- Sparta Prague B
23 : 00 Jihlava
-:- Dukla Prague
23 : 00 Opava
-:- Kromeriz
23 : 00 Pribram
-:- Vlasim
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
FT SK Doksy
1:2 Libis
19 : 00 Porici n. S.
-:- Dobris
20 : 00 Mnichovohradistsky SK
-:- Tuchlovice
CZECH REPUBLIC: 2. Liga Women
19 : 00 Lisen W
-:- Teplice W
DENMARK: Landspokal Cup
21 : 30 Nordsjaelland
-:- Aarhus
00 : 00 Silkeborg
-:- Fredericia
DENMARK: Elitedivisionen Women - Relegation
19 : 00 B93 W
-:- Aalborg W
DJIBOUTI: Division 1
00 : 00 ASC Hayab
-:- Garde-Cotes
02 : 00 Port
-:- CF GR/SIAF
ECUADOR: Liga Pro - First stage
FT LDU Quito
5:0 Imbabura
ENGLAND: Championship
18 : 30 Bristol City
-:- Leicester
19 : 00 Millwall
-:- West Brom
21 : 00 Cardiff
-:- Sunderland
21 : 00 Huddersfield
-:- Coventry
21 : 00 Hull
-:- Stoke
21 : 00 Norwich
-:- Plymouth
21 : 00 Preston
-:- Rotherham
21 : 00 QPR
-:- Birmingham
21 : 00 Sheffield Wed
-:- Swansea
21 : 00 Southampton
-:- Middlesbrough
23 : 30 Blackburn
-:- Ipswich
02 : 00 Watford
-:- Leeds
ENGLAND: League One
21 : 00 Barnsley
-:- Cambridge Utd
21 : 00 Derby
-:- Blackpool
21 : 00 Exeter
-:- Charlton
21 : 00 Fleetwood
-:- Cheltenham
21 : 00 Lincoln
-:- Leyton Orient
21 : 00 Peterborough
-:- Carlisle
21 : 00 Port Vale
-:- Bristol Rovers
21 : 00 Reading
-:- Northampton
21 : 00 Shrewsbury
-:- Oxford Utd
21 : 00 Stevenage
-:- Bolton
21 : 00 Wigan
-:- Burton
21 : 00 Wycombe
-:- Portsmouth
ENGLAND: League Two
21 : 00 Accrington
-:- Morecambe
21 : 00 AFC Wimbledon
-:- Harrogate
21 : 00 Barrow
-:- Grimsby
21 : 00 Bradford City
-:- Tranmere
21 : 00 Colchester
-:- Newport
21 : 00 Crawley
-:- Doncaster
21 : 00 Forest Green
-:- Stockport County
21 : 00 Gillingham
-:- Crewe
21 : 00 MK Dons
-:- Walsall
21 : 00 Salford
-:- Sutton
21 : 00 Swindon
-:- Notts Co
21 : 00 Wrexham
-:- Mansfield
ENGLAND: National League
21 : 00 Boreham Wood
-:- Dag & Red
21 : 00 Dorking
-:- Bromley
21 : 00 Ebbsfleet
-:- Southend
21 : 00 Gateshead
-:- Rochdale
21 : 00 Hartlepool
-:- FC Halifax
21 : 00 Kidderminster
-:- Altrincham
21 : 00 Maidenhead
-:- Aldershot
21 : 00 Oldham
-:- AFC Fylde
21 : 00 Oxford City
-:- Wealdstone
21 : 00 Solihull Moors
-:- Barnet
21 : 00 Woking
-:- Eastleigh
21 : 00 York City
-:- Chesterfield
ENGLAND: National League South
21 : 00 Bath
-:- Weymouth
21 : 00 Chelmsford
-:- Dartford
21 : 00 Eastbourne Boro
-:- Maidstone
FT 16:00Farnborough
-:- Chippenham
21 : 00 Hampton & Richmond
-:- Tonbridge
21 : 00 Havant & W
-:- Worthing
21 : 00 Hemel Hempstead
-:- Aveley
21 : 00 St. Albans
-:- Braintree
21 : 00 Welling
-:- Dover
21 : 00 Weston-super-Mare
-:- Taunton
21 : 00 Yeovil
-:- Torquay
23 : 00 Truro
-:- Slough
ENGLAND: NPL Premier Division
21 : 00 Ashton Utd
-:- Whitby
ENGLAND: Southern League Central Division
21 : 00 AFC Telford
-:- Redditch
21 : 00 Hitchin
-:- Needham Market
ENGLAND: Southern League South Division
21 : 00 Basingstoke
-:- Gosport
21 : 00 Chesham
-:- Hayes & Yeading
21 : 00 Hungerford
-:- Bracknell
21 : 00 Poole
-:- AFC Totton
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
21 : 00 Cray Wanderers
-:- Chatham
21 : 00 Folkestone
-:- Lewes
21 : 00 Haringey
-:- Hastings
01 : 45 Concord
-:- Carshalton
ENGLAND: Professional Development League
19 : 00 Burnley U21
-:- Crewe U21
19 : 00 Charlton U21
-:- Bournemouth U21
ESTONIA: Meistriliiga
18 : 30 Kuressaare
-:- Tallinna Kalev
ESTONIA: Meistriliiga Women
18 : 00 Saku Sporting W
-:- Tabasalu W
18 : 00 Viimsi JK W
-:- Tallina Kalev W
21 : 00 Flora W
-:- FC Ararat W
23 : 00 Tammeka Tartu W
-:- Polva Lootos W
ETHIOPIA: Premier League
19 : 00 Adama City
-:- St. George
22 : 00 Hadiya Hossana
-:- Hambericho Durame
FRANCE: Division 1 Women
02 : 00 Paris FC W
-:- Montpellier W
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
21 : 00 Dila Gori
-:- Iberia 1999
22 : 00 Kolkheti 1913
-:- Telavi
23 : 00 Dinamo Batumi
-:- Torpedo Kutaisi
HUNGARY: OTP Bank Liga
01 : 00 Puskas Academy
-:- Fehervar FC
ICELAND: League Cup Women - Play Offs
19 : 00 Valur W
-:- Breidablik W
INDIA: I-League 2
16 : 30 Kenkre
-:- Bengaluru Utd
57'SC Bengaluru
2:0 United SC
INDONESIA: Liga 1
19 : 30 Barito Putera
-:- PSIS Semarang
19 : 30 Madura United
-:- PSS Sleman
19 : 30 PSM Makassar
-:- Borneo
IRELAND: Premier Division
01 : 45 Derry City
-:- Galway
01 : 45 Drogheda
-:- St. Patricks
01 : 45 Shamrock Rovers
-:- Bohemians
01 : 45 Shelbourne
-:- Dundalk
01 : 45 Waterford
-:- Sligo Rovers
ISRAEL: Leumit League
19 : 00 Hapoel Afula
-:- H. Ironi Rishon
19 : 00 Hapoel Kfar Saba
-:- Nes Tziona
19 : 00 Hap. Ramat Gan
-:- Ironi Tiberias
19 : 00 Kiryat Shmona
-:- Hapoel Umm al-Fahm
19 : 00 Nof Hagalil
-:- Bnei Yehuda
ISRAEL: Liga Alef North
Half TimeIroni Nesher
0:0 H. Raanana
45+'Hapoel Kaukab
0:0 Tzeirey Um El Fahem
45+'M. Nazareth
0:0 M. Kiryat Ata-Bialik
32'Maccabi Nujeidat Ahmad
0:1 MS Tira
ISRAEL: Liga Alef South
80'Ironi Modiin
2:0 Nordia Jerusalem
49'SC Dimona
1:1 H. Bikat Hayarden
Half TimeM. Ironi Ashdod
0:0 Maccabi Yavne
17'Hapoel Bnei Lod
0:0 Hapoel Herzliya
17'M. Ironi Kiryat Malachi
0:0 H. Marmorek
ITALY: Serie D - Group C
19 : 30 Campodarsego
-:- Union Clodiense
20 : 30 Virtus Bolzano
-:- Este
ITALY: Primavera 2
19 : 30 Salernitana U19
-:- Monopoli U19
19 : 30 Spal U19
-:- Vicenza U19
20 : 00 Brescia U19
-:- AlbinoLeffe U19
20 : 30 Cittadella U19
-:- Udinese U19
JORDAN: Premier League
01 : 30 Al Salt
-:- Sahab
KUWAIT: Premier League - Championship Group
00 : 30 Al-Fahaheel
-:- Al Qadisiya
KYRGYZSTAN: Premier Liga
FT Aldier
1:0 Kara Balta
FT Abdish-Ata
2:1 Alay Osh
LATVIA: Virsliga
20 : 00 Jelgava
-:- Metta/LU
LATVIA: 1. Liga Women
18 : 00 Rigas W
-:- Iecava W
20 : 00 Riga FC W
-:- FK Olaine W
LEBANON: Premier League - Losers stage
18 : 15 Tadamon
-:- Tripoli
LIBERIA: LFA First Division
22 : 00 Cece United
-:- LPRC Oiler
22 : 00 Freeport
-:- Nimba Kwado
LITHUANIA: A Lyga
23 : 00 Banga
-:- Dziugas Telsiai
MACAO: Elite League
17 : 00 Gala
-:- University of Macau
19 : 00 Tak Chun Ka I
-:- Hang Sai
MAURITANIA: Ligue 1
FT Ksar
1:1 Entou
FT Garde Nationale
1:3 Nouakchott King's
04 : 30 Tevragh-Zeina
-:- Inter Nouakchott
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
FT Atl. Morelia
3:4 Venados
FT Dorados de Sinaloa
0:3 Atlante
MEXICO: Liga Premier Serie A
22 : 00 Correcaminos 2
-:- Saltillo
MEXICO: Liga Premier Serie B
00 : 00 Dongu
-:- Caja Oblatos
05 : 00 Poza Rica
-:- Ayense
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
21 : 00 Club America U23
-:- Atl. San Luis U23
22 : 00 Mazatlan FC U23
-:- Club Tijuana U23
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
FT Monterrey W
3:1 Club Tijuana W
03 : 45 Cruz Azul W
-:- Club America W
05 : 00 Queretaro W
-:- Necaxa W
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
19 : 00 Sparta Selemet
-:- Saxan Gagauz Yeri
MOROCCO: Coupe du Trone
FT Kawkab Marrakech
1:2 Hassania Agadir
FT Maghreb Fez
3:2pen IR Tanger
04 : 00 Chabab Mohammedia
-:- Youssoufia Berrechid
04 : 00 Olympique Khouribga
-:- Difaa El Jadidi
NETHERLANDS: Eerste Divisie
01 : 00 De Graafschap
-:- Jong AZ
01 : 00 Den Bosch
-:- Dordrecht
01 : 00 Den Haag
-:- Groningen
01 : 00 Eindhoven FC
-:- Cambuur
01 : 00 FC Emmen
-:- Jong Ajax
01 : 00 Helmond
-:- Willem II
01 : 00 NAC Breda
-:- Maastricht
01 : 00 Telstar
-:- Jong Utrecht
01 : 00 Venlo
-:- Oss
NETHERLANDS: Derde Divisie
00 : 00 Kloetinge
-:- Hoek
NORTHERN IRELAND: Irish Cup
01 : 45 Glentoran
-:- Linfield
PERU: Liga 1 - Apertura
FT Alianza Lima
3:0 Los Chankas
PORTUGAL: Liga Portugal
21 : 30 Gil Vicente
-:- Famalicao
00 : 00 Benfica
-:- Chaves
02 : 30 Estrela
-:- Sporting CP
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group A
21 : 00 CDC Montalegre
-:- AD Limianos
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group C
21 : 00 Uniao de Coimbra
-:- Alverca B
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
45+'SC Farense U19
0:0 Vitoria Guimaraes U19
QATAR: QSL
00 : 30 Shamal
-:- Al Ahli Doha
00 : 30 Umm-Salal
-:- Muaither SC
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
20 : 00 CARA Brazzaville
-:- Cheminots
20 : 00 Leopard
-:- AS BNG
20 : 00 V. Club Mokanda
-:- Kondzo
23 : 00 Juk
-:- Nathalys
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
00 : 30 Sepsi Sf. Gheorghe
-:- CFR Cluj
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
21 : 30 FC Voluntari
-:- FC Hermannstadt
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Relegation Group
19 : 00 Aerostar
-:- Brodoc
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
19 : 00 CSM Ramnicu Sarat
-:- Sutesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
19 : 00 Calarasi
-:- Agricola Borcea
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
19 : 00 CS Din. Bucuresti
-:- Dunarea Giurgiu
19 : 00 Popesti Leordeni
-:- CS Blejoi
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
19 : 00 FC Pucioasa
-:- Paulesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
19 : 00 Ramnicu Valcea
-:- Vedita Colonesti
21 : 00 Cetatea
-:- Viitorul Daesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
19 : 00 Sporting Rosiori
-:- Petrolul Potcoava
19 : 00 Unirea Bascov
-:- Curtisoara
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
19 : 00 Ghiroda & Giarmata Vii
-:- CSM Deva
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
19 : 00 CS U Craiova 2
-:- Turceni
19 : 00 Gilortul Tg. Carbunesti
-:- U Craiova 1948 2
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
19 : 00 Avantul Periam
-:- Teuz Cermei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
19 : 00 Gloria 2018 Bistrita
-:- Univ. din Alba Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
19 : 00 Metalurgistul Cugir
-:- Avantul Reghin
19 : 00 Targu Mures 1898
-:- Industria Galda
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
19 : 00 CSM Zalau
-:- Sighetu Marmatiei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
19 : 00 Baile Felix
-:- Baia Mare
19 : 00 Sanatatea Cluj
-:- Satu Mare
RUSSIA: Premier League
22 : 30 Dynamo Moscow
-:- FK Rostov
RWANDA: Premier League
19 : 00 Amagaju
-:- Marines
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
01 : 00 Al Akhdoud
-:- Al Raed
01 : 00 Al Ettifaq
-:- Al Ahli SC
01 : 00 Al Ittihad
-:- Al Feiha
01 : 00 Al Taawon
-:- Al Hazem
01 : 00 Damac
-:- Al Khaleej
SAUDI ARABIA: Division 1
00 : 30 Al Adalah
-:- Al Taraji
00 : 45 Al-Faisaly
-:- Al Kholood
00 : 45 Al-Qaisumah
-:- Al Safa
01 : 00 Al Arabi
-:- Al Qadisiya
01 : 00 Al Jabalain
-:- Ohod
SCOTLAND: Championship
01 : 45 Ayr
-:- Airdrieonians
SERBIA: Super Liga
19 : 00 Cukaricki
-:- Novi Pazar
21 : 00 Radnik
-:- Vojvodina
23 : 00 IMT Novi Beograd
-:- Zeleznicar Pancevo
23 : 00 TSC
-:- Vozdovac
SIERRA LEONE: Premier League
FT 17:15SLIFA
-:- Bhantal
FT 17:15Wilberforce Strikers
-:- Old Edwardians
SLOVAKIA: Nike liga - Championship Group
22 : 30 Ruzomberok
-:- Dun. Streda
SLOVAKIA: 3. Liga - West
17 : 00 Raca
-:- Podkonice
20 : 00 Malacky
-:- Sered
20 : 00 Zvolen
-:- AFC Nove Mesto
SLOVAKIA: 4. liga - West
20 : 00 Crystal
-:- FK TJ Lokomotiva Kozarovce
20 : 00 Hurbanovo
-:- Pata
SLOVENIA: Prva liga
20 : 00 Rogaska
-:- Bravo
22 : 30 Maribor
-:- Radomlje
01 : 15 Domzale
-:- Mura
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
FT Ecuador U17 W
1:0 Paraguay U17 W
SOUTH KOREA: WK League Women
FT Boeun Sangmu W
0:0 Incheon Hyundai Steel W
88'Hwacheon W
0:1 Sejong Sportstoto W
87'Seoul W
1:3 Gyeongju W
80'Suwon FC W
2:0 Changnyeong W
SPAIN: LaLiga2
01 : 30 Burgos CF
-:- Espanyol
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
22 : 00 Torina
-:- Escobedo
22 : 30 Laredo
-:- Vimenor
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
Half TimeUE Tona
3:1 Castelldefels
45+'Prat
1:0 Olot
Half TimeVilafranca
0:0 Grama
21 : 00 Rapitenca
-:- Mollerussa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
61'Castellonense
2:0 Castellon B
22 : 00 Utiel
-:- Ontinyent 1931
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
45+'Tres Cantos
2:1 Parla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
22 : 00 Felanitx
-:- Santanyi
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
18 : 00 Las Palmas B
-:- Villa Santa Brigida
SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
45+'Deportiva Minera
1:0 UCAM Murcia B
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
45+'Fuente de Cantos
0:2 Azuaga
17'Olivenza
0:0 Jaraiz
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
45+'Casalarreina
0:0 Alfaro
SURINAME: SML
05 : 00 Broki
-:- PVV
SWEDEN: Division 1 - Norra
19 : 00 Vasalund
-:- Karlbergs
21 : 00 FBK Karlstad
-:- Taby
TURKMENISTAN: Yokary Liga
16 : 00 Merw
-:- Kopetdag Asgabat
17 : 00 Sagadam
-:- FC Asgabat
UGANDA: Premier League
19 : 00 Airtel Kitara
-:- BUL
19 : 00 Wakiso Giants
-:- NEC FC
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
54'Podillya Khmelnytskyi
1:1 Kremin
UKRAINE: U19 League
85'Minaj U19
1:3 Oleksandriya U19
84'Veres Rivne U19
0:1 Kryvbas 2020 U19
86'Zhytomyr U19
3:0 Ch. Odessa U19
45+'Obolon Kiev U19
0:0 Shakhtar Donetsk U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
00 : 00 Al Wahda
-:- Shabab Al-Ahli Dubai
00 : 00 Ittihad Kalba
-:- Ajman
URUGUAY: Primera Division - Apertura
21 : 30 Cerro Largo
-:- Racing Montevideo
01 : 00 Penarol
-:- Nacional
URUGUAY: Copa Uruguay
FT 00:30River Plate
-:- Defensor Sp.
USA: NISA
FT 22:00Club de Lyon
-:- Capo
FT 22:00Michigan Stars
-:- Irvine Zeta
UZBEKISTAN: Super League
20 : 00 OKMK
-:- Bunyodkor
20 : 15 Qizilqum
-:- Lok. Tashkent
UZBEKISTAN: Pro Liga
59'Olimpik-Mobiuz
0:0 Mashal Muborak
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
FT Dep. Tachira
2:0 Metropolitanos
02 : 00 Zamora
-:- Angostura
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
05 : 00 Fundacion AIFI
-:- Maritimo
WALES: Cymru Premier - Championship Group
18 : 30 Connahs Q.
-:- Newtown
WALES: Cymru Premier - Relegation Group
18 : 30 Barry
-:- Penybont
18 : 30 Colwyn Bay
-:- Aberystwyth
18 : 30 Pontypridd
-:- Haverfordwest
WALES: Cymru South
20 : 00 Baglan Dragons
-:- Llantwit Major
20 : 00 Carmarthen Town
-:- Cwmbran Celtic
20 : 30 Afan Lido
-:- Abergavenny Town
20 : 30 Ammanford
-:- Caerau Ely
20 : 30 Llanelli
-:- Pontardawe
20 : 30 Trefelin
-:- Goytre Utd
01 : 30 Cambrian & Clydach
-:- Abertillery Bluebirds
WALES: Cymru North
FT 15:30Buckley
-:- Guilsfield
20 : 30 Gresford
-:- Ruthin
20 : 30 Llandudno
-:- Holywell
20 : 30 Llanidloes
-:- Chirk AAA FC
20 : 30 Mold Alexandra
-:- Caersws FC
20 : 30 Porthmadog
-:- Airbus
01 : 30 Prestatyn
-:- Flint
ZIMBABWE: Premier Soccer League
19 : 00 Highlanders
-:- Simba Bhora
19 : 00 Hwange
-:- Bulawayo Chiefs
19 : 00 Yadah
-:- Dynamos