FRANCE: Ligue 1
02 : 00 Lille
-:- Lens
SPAIN: LaLiga
02 : 00 Cadiz CF
-:- Granada CF
AFRICA: CAF Champions League - Play Offs
00 : 00 Simba
-:- Al Ahly
ALBANIA: Superliga
20 : 00 Egnatia
-:- Kukesi
00 : 00 KF Tirana
-:- Teuta
00 : 00 Vllaznia
-:- Erzeni
ALGERIA: Algeria Cup
03 : 00 Annaba
-:- Constantine
03 : 00 Biskra
-:- Oran
03 : 00 CR Belouizdad
-:- Olympique Akbou
03 : 00 Mostaganem
-:- Hussein Dey
ANGOLA: Girabola
20 : 00 CD Lunda Sul
-:- Bravos do Maquis
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
FT Rosario Central
1:2 Barracas Central
FT Instituto
1:2 Argentinos Jrs
03 : 00 Defensa y Justicia
-:- Estudiantes L.P.
03 : 00 Tigre
-:- Belgrano
05 : 30 Huracan
-:- River Plate
ARGENTINA: Primera Nacional
00 : 00 Guillermo Brown
-:- Talleres (R.E)
04 : 5 Agropecuario
-:- Quilmes
ARGENTINA: Torneo Federal
FT San Martin Mendoza
0:0 Juventud U.U.
03 : 00 Sportivo Estudiantes
-:- Biblioteca Atenas
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
00 : 00 Nautico Hacoaj
-:- Social Atletico Television
00 : 30 Deportivo Camioneros
-:- Belgrano Zarate
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
FT Belgrano W
2:0 Gimnasia L.P. W
20 : 00 San Lorenzo W
-:- Independiente W
00 : 00 Boca Juniors W
-:- Platense W
ARMENIA: First League
Awaiting
updatesFC Gandzasar - Lernayin Artsakh
0:0FT Nikarm
2:4 Ararat Yerevan 2
AUSTRALIA: A-League
FT Adelaide United
4:1 Western United
AUSTRALIA: A-League Women
FT Adelaide W
0:8 Newcastle W
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
00 : 30 Austria Vienna
-:- BW Linz
AUSTRIA: 2. Liga
23 : 10 Leoben
-:- Kapfenberg
23 : 10 St. Polten
-:- Amstetten
01 : 30 Ried
-:- Grazer AK
AUSTRIA: Regionalliga East
00 : 00 Drassburg
-:- Neusiedl
00 : 00 Marchfeld
-:- TWL Elektra
00 : 30 Ardagger
-:- Wiener Sport-Club
00 : 30 Kremser
-:- SV Oberwart
00 : 30 Traiskirchen
-:- SK Rapid (Am)
AUSTRIA: Regionalliga Central
00 : 00 Bad Gleichenberg
-:- ASK Voitsberg
00 : 00 Gleisdorf
-:- Wolfsberger AC (Am)
00 : 00 LASK (Am)
-:- Vocklamarkt
00 : 00 SC Weiz
-:- Allerheiligen
00 : 00 SPG Wels
-:- Deutschlandsberger
00 : 00 Wallern/St Marienkirchen
-:- ASK Klagenfurt
AUSTRIA: Regionalliga West
23 : 00 Motz/Silz
-:- SC Imst
23 : 30 Saalfelden
-:- Wolfurt
00 : 00 Schwaz
-:- TSV St. Johann
AUSTRIA: Burgenland
00 : 30 Bad Sauerbrunn
-:- Edelserpentin
00 : 30 Leithaprodersdorf
-:- Deutschkreutz
00 : 30 Marz
-:- USVS Rudersdorf
00 : 30 Parndorf
-:- Halbturn
01 : 00 Pinkafeld
-:- Schattendorf
AUSTRIA: Niederosterreich
00 : 30 Ortmann
-:- Schrems
00 : 30 SCU Kilb
-:- Langenrohr
00 : 30 Zwettl
-:- Kottingbrunn
01 : 00 Wiener Neustadt
-:- Korneuburg
AUSTRIA: Oberosterreich
23 : 00 Perg
-:- Edelweiss
00 : 00 Oedt
-:- Leonfelden
00 : 00 Schallerbach
-:- Micheldorf
AUSTRIA: Salzburg
23 : 00 Grodig
-:- UFC Siezenheim
23 : 00 Seekirchen
-:- TSU Bramberg
00 : 00 Adnet
-:- Golling
00 : 00 Burmoos
-:- UFC Hallein
00 : 00 Eugendorf
-:- SAK 1914
00 : 00 Puch
-:- Union Henndorf
00 : 30 Kuchl
-:- Strasswalchen
AUSTRIA: Steiermark
00 : 00 Koflach
-:- Stadtwerke Bruck/Mur
00 : 00 Lafnitz (Am)
-:- Furstenfeld
00 : 00 SV Frauental
-:- Heiligenkreuz
00 : 00 Tillmitsch
-:- Kalsdorf
00 : 00 UFC Fehring
-:- Ilzer SV
AUSTRIA: Tirol
00 : 00 Fugen
-:- Vols
00 : 00 Tirol (Am)
-:- SC Kundl
00 : 30 Kitzbuhel
-:- FC Volders
AZERBAIJAN: Premier League
36'Gabala
0:0 Neftci Baku
21 : 00 Kapaz
-:- Qarabag
AZERBAIJAN: I Liqa
FT Zaqatala
0:1 MOIK Baku
47'Imisli FK
0:0 Shamakhi
BANGLADESH: Premier League
FT Chittagong Abahani
0:1 Bangladesh Police
FT Mohammedan
4:0 Fortis
FT Sheikh Jamal
1:1 Sheikh Russel
BELARUS: Vysshaya Liga
20 : 00 Dnepr Mogilev
-:- Arsenal Dzyarzhynsk
22 : 00 Dynamo Brest
-:- Smorgon
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
01 : 45 Gent
-:- St. Liege
BELGIUM: Challenger Pro League
01 : 00 Beerschot VA
-:- Genk U23
01 : 00 Club Brugge KV U23
-:- Dender
BELGIUM: Pro League U21
01 : 00 St. Truiden U21
-:- RFC Liege U21
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
01 : 30 Femina Woluwe W
-:- Waregem W
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
01 : 30 Genk W
-:- RSC Anderlecht W
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
FT Blooming
1:0 Aurora
FT 00:00Santa Cruz
-:- The Strongest
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
6'Igman K.
0:0 Sloga Doboj
21 : 00 Tuzla City
-:- FK Sarajevo
01 : 00 Zeljeznicar
-:- Velez Mostar
BOTSWANA: Premier League
20 : 00 Masitoaka
-:- Orapa United
20 : 00 Nico United
-:- Jwaneng Galaxy
20 : 00 Tafic FC
-:- Holy Ghost
BRAZIL: Amapaense
FT Sao Paulo AP
1:3 Trem
BRAZIL: Amazonense - Second stage - Play Offs
05 : 00 Amazonas
-:- Parintins
05 : 00 Manaus
-:- Sao Raimundo AM
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
FT Athletic Club
3:0 Pouso Alegre
BRAZIL: Paraense - Play Offs
FT Tuna Luso
1:2 Remo
BRAZIL: Paulista - Play Offs
FT Palmeiras
1:0 Novorizontino
BRAZIL: Copa Rio U20
00 : 00 Vasco U20
-:- Madureira U20
BRAZIL: Catarinense U20
00 : 00 Hercilio Luz U20
-:- Avai U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
00 : 00 Operario PR U20
-:- Prudentopolis U20
00 : 30 Cianorte U20
-:- Arapongas U20
00 : 30 Hope Internacional U20
-:- Athletico-PR U20
00 : 30 Parana S.T.C. U20
-:- AA Iguacu U20
BRAZIL: Brasileiro Women
01 : 00 Ferroviaria W
-:- Cruzeiro W
03 : 00 Atletico-MG W
-:- Flamengo W
04 : 00 Fluminense W
-:- Sao Paulo W
04 : 00 Santos W
-:- Bragantino W
BULGARIA: Parva liga
Half TimePirin Blagoevgrad
1:1 Etar
20 : 30 Arda
-:- Krumovgrad
23 : 00 Levski Sofia
-:- Slavia Sofia
CAMEROON: Elite Two - Championship Group
36'Dragon de Yaounde
0:1 Eding Sport
20 : 30 Tonnerre
-:- Aigle Moungo
CHAD: Premiere Division - LPFN
20 : 45 Foullah Edifice
-:- Aiglons
CHILE: Primera Division
FT O'Higgins
0:3 Deportes Iquique
05 : 30 Cobresal
-:- Palestino
CHILE: Primera B
03 : 00 San Felipe
-:- Limache
CHILE: Segunda Division
FT Arturo Fernandez Vial
4:0 Trasandino
CHINA: Super League
66'Shenzhen Xinpengcheng
2:1 Cangzhou
CHINA: Super League Women
FT Shaanxi Changan W
0:0 Yongchuan Chashan W
COLOMBIA: Primera A - Apertura
04 : 00 Alianza
-:- Deportes Tolima
CROATIA: HNL
20 : 50 Istra 1961
-:- Lok. Zagreb
23 : 00 Slaven Belupo
-:- Osijek
CROATIA: Prva NL
21'Cibalia
1:0 Zrinski Osjecko
20 : 30 Solin
-:- Jarun
CROATIA: Druga NL
20 : 30 Bjelovar
-:- Grobnican
20 : 30 Dragovoljac
-:- Dugo Selo
20 : 30 Kustosija
-:- Jadran LP
20 : 30 Opatija
-:- Zdralovi
23 : 00 Karlovac
-:- Hrvace
CROATIA: 1. HNL Women
18 : 00 Hajduk Split W
-:- Dinamo Maksimir W
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
23 : 00 Apollon
-:- Zakakiou
23 : 00 Doxa
-:- Othellos Athienou
CZECH REPUBLIC: FNL
23 : 00 Brno
-:- Sparta Prague B
23 : 00 Jihlava
-:- Dukla Prague
23 : 00 Opava
-:- Kromeriz
23 : 00 Pribram
-:- Vlasim
CZECH REPUBLIC: CFL - Group A
FT Admira Prague
1:2 Vltavin
FT Ceske Budejovice B
3:1 Kraluv Dvur
20 : 00 Hostoun
-:- Povltavska FA
21 : 30 Domazlice
-:- Plzen B
23 : 00 Pisek
-:- Dukla Prague B
CZECH REPUBLIC: CFL - Group B
FT Kolin
1:0 Jablonec B
20 : 00 Banik Most-Sous
-:- Mlada Boleslav B
21 : 00 Velvary
-:- Teplice B
21 : 30 Zivanice
-:- Hradec Kralove B
23 : 00 Usti nad Labem
-:- Chlumec nad Cidlinou
CZECH REPUBLIC: MSFL
20 : 00 Blansko
-:- Start Brno
20 : 00 Hodonin
-:- Zlinsko
20 : 00 Uhersky Brod
-:- Zlin B
20 : 30 FK Frydek-Mistek
-:- Karvina B
22 : 00 SK Hranice
-:- Bohunice
CZECH REPUBLIC: Division A
6'Marianske Lazne
0:0 Cesky Krumlov
21 : 30 Klatovy
-:- Petrin Plzen
CZECH REPUBLIC: Division B
FT Olympie Brezova
3:2 Hrebec
FT Brandys n. Labem
3:1 Louny
FT Meteor Prague
0:1 Slany
FT Neratovice
2:1 Chomutov
FT Ujezd Prague
0:4 Steti
6'Cesky Brod
0:0 Ostrov
CZECH REPUBLIC: Division C
FT Dobrovice
1:0 Caslav
FT Spoje Prague
1:2 Velke Hamry
21 : 00 Hlinsko
-:- Turnov
CZECH REPUBLIC: Division D
FT Zdirec n. D.
4:2 Velka Bites
20 : 00 Lanzhot
-:- Zdar na Sazavou
20 : 00 Lisen B
-:- Velke Mezirici
20 : 00 Slavoj Polna
-:- Pelhrimov
CZECH REPUBLIC: Division E
FT Slavicin
1:1 Batov
20 : 00 Holesov
-:- Vsetin
20 : 00 Prerov
-:- Novy Jicin
20 : 00 Skastice
-:- HFK Olomouc
CZECH REPUBLIC: Division F
FT Vratimov
2:2 Havirov
Awaiting
updatesBridlicna - Valasske Mezirici
0:0CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
FT Mirovice
2:1 Trebon
20 : 00 Hluboka nad Vltavou
-:- Trebetice
20 : 00 Olesnik
-:- Malse Roudne
CZECH REPUBLIC: Jihomoravsky KP
FT Kurim
4:0 SK Krumvir
FT Svratka Brno
1:1 Bystrc
FT Moravska Slavia
0:1 Rajecko
20 : 00 Mutenice
-:- Bosonohy
20 : 30 Boskovice
-:- Letovice - Rajhradice
20 : 30 Kunstat
-:- Ratiskovice
20 : 30 Sparta Brno
-:- Lednice
CZECH REPUBLIC: Moravskoslezsky KP
51'Dolni Datyne
0:4 Kravare
Half TimeKoberice
0:2 Cesky Tesin
20 : 00 Orlova
-:- Haj ve Slezsku
CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
FT Petrin Plzen B
3:0 Sokol Lhota
FT Kaznejov
1:1 Horni Briza
20 : 00 Plzen-Cernice
-:- Rapid Plzen
CZECH REPUBLIC: Prazsky prebor
FT Branik
1:2 Dukla JM
FT Podoli Praha
0:2 CAFC
FT Tempo Prague
1:4 Predni Kopanina
FT Uhrineves
3:0 Kralovice
77'Vysehrad
0:2 Kolovraty
20 : 00 Motorlet Prague B
-:- Stresovice
20 : 30 Dolni Chabry
-:- Zlicin
20 : 30 Zizkov B
-:- Treboradice
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
FT SK Doksy
1:2 Libis
Awaiting
updatesPorici n. S. - Dobris
0:020 : 00 Mnichovohradistsky SK
-:- Tuchlovice
CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
FT Modlany
0:1 Krupka
FT Litomericko
6:5 Vilemov
FT Srbice
4:3 Nestemice
FT Zatec
1:4 Brna
Awaiting
updatesProbostov - Oldrichov
0:1Awaiting
updatesFK Jilove - Ledvice
0:0CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
20 : 00 Napajedla
-:- Kvasice
CZECH REPUBLIC: U19 League
FT Liberec U19
1:2 Zlin U19
CZECH REPUBLIC: 2. Liga Women
Awaiting
updatesLisen W - Teplice W
0:0DENMARK: Landspokal Cup
21 : 30 Nordsjaelland
-:- Aarhus
00 : 00 Silkeborg
-:- Fredericia
DENMARK: Elitedivisionen Women - Championship Group
20 : 00 Koge W
-:- KoldingQ W
DENMARK: Elitedivisionen Women - Relegation
6'B93 W
0:0 Aalborg W
DJIBOUTI: Division 1
00 : 00 ASC Hayab
-:- Garde-Cotes
02 : 00 Port
-:- CF GR/SIAF
ECUADOR: Liga Pro - First stage
FT LDU Quito
5:0 Imbabura
ENGLAND: Championship
36'Bristol City
0:0 Leicester
6'Millwall
0:0 West Brom
21 : 00 Cardiff
-:- Sunderland
21 : 00 Huddersfield
-:- Coventry
21 : 00 Hull
-:- Stoke
21 : 00 Norwich
-:- Plymouth
21 : 00 Preston
-:- Rotherham
21 : 00 QPR
-:- Birmingham
21 : 00 Sheffield Wed
-:- Swansea
21 : 00 Southampton
-:- Middlesbrough
23 : 30 Blackburn
-:- Ipswich
02 : 00 Watford
-:- Leeds
ENGLAND: League One
21 : 00 Barnsley
-:- Cambridge Utd
21 : 00 Derby
-:- Blackpool
21 : 00 Exeter
-:- Charlton
21 : 00 Fleetwood
-:- Cheltenham
21 : 00 Lincoln
-:- Leyton Orient
21 : 00 Peterborough
-:- Carlisle
21 : 00 Port Vale
-:- Bristol Rovers
21 : 00 Reading
-:- Northampton
21 : 00 Shrewsbury
-:- Oxford Utd
21 : 00 Stevenage
-:- Bolton
21 : 00 Wigan
-:- Burton
21 : 00 Wycombe
-:- Portsmouth
ENGLAND: League Two
21 : 00 Accrington
-:- Morecambe
21 : 00 AFC Wimbledon
-:- Harrogate
21 : 00 Barrow
-:- Grimsby
21 : 00 Bradford City
-:- Tranmere
21 : 00 Colchester
-:- Newport
21 : 00 Crawley
-:- Doncaster
21 : 00 Forest Green
-:- Stockport County
21 : 00 Gillingham
-:- Crewe
21 : 00 MK Dons
-:- Walsall
21 : 00 Salford
-:- Sutton
21 : 00 Swindon
-:- Notts Co
21 : 00 Wrexham
-:- Mansfield
ENGLAND: National League
21 : 00 Boreham Wood
-:- Dag & Red
21 : 00 Dorking
-:- Bromley
21 : 00 Ebbsfleet
-:- Southend
21 : 00 Gateshead
-:- Rochdale
21 : 00 Hartlepool
-:- FC Halifax
21 : 00 Kidderminster
-:- Altrincham
21 : 00 Maidenhead
-:- Aldershot
21 : 00 Oldham
-:- AFC Fylde
21 : 00 Oxford City
-:- Wealdstone
21 : 00 Solihull Moors
-:- Barnet
21 : 00 Woking
-:- Eastleigh
21 : 00 York City
-:- Chesterfield
ENGLAND: National League North
6'Gloucester
1:0 Brackley Town
21 : 00 Alfreton
-:- Rushall
FT 16:00Banbury
-:- Hereford
21 : 00 Blyth
-:- Curzon Ashton
21 : 00 Boston Utd
-:- Peterborough Sports
21 : 00 Buxton
-:- Chester
21 : 00 Darlington
-:- Chorley
21 : 00 Farsley
-:- Southport
21 : 00 Scarborough
-:- Warrington
21 : 00 Scunthorpe
-:- King’s Lynn
21 : 00 South Shields
-:- Spennymoor
21 : 00 Tamworth
-:- Bishop's Stortford
ENGLAND: National League South
21 : 00 Bath
-:- Weymouth
21 : 00 Chelmsford
-:- Dartford
21 : 00 Eastbourne Boro
-:- Maidstone
FT 16:00Farnborough
-:- Chippenham
21 : 00 Hampton & Richmond
-:- Tonbridge
21 : 00 Havant & W
-:- Worthing
21 : 00 Hemel Hempstead
-:- Aveley
21 : 00 St. Albans
-:- Braintree
21 : 00 Welling
-:- Dover
21 : 00 Weston-super-Mare
-:- Taunton
21 : 00 Yeovil
-:- Torquay
23 : 00 Truro
-:- Slough
ENGLAND: NPL Premier Division
21 : 00 Ashton Utd
-:- Whitby
ENGLAND: Southern League Central Division
21 : 00 AFC Telford
-:- Redditch
21 : 00 Hitchin
-:- Needham Market
ENGLAND: Southern League South Division
21 : 00 Basingstoke
-:- Gosport
21 : 00 Chesham
-:- Hayes & Yeading
21 : 00 Hungerford
-:- Bracknell
21 : 00 Poole
-:- AFC Totton
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
21 : 00 Cray Wanderers
-:- Chatham
21 : 00 Folkestone
-:- Lewes
21 : 00 Haringey
-:- Hastings
01 : 45 Concord
-:- Carshalton
ENGLAND: Premier League 2
FT 13:00Crystal Palace U21
-:- Tottenham U21
ENGLAND: Professional Development League
6'Burnley U21
0:0 Crewe U21
6'Charlton U21
0:0 Bournemouth U21
ENGLAND: Premier League U18
FT Middlesbrough U18
0:2 Sunderland U18
ESTONIA: Meistriliiga
36'Kuressaare
0:0 Tallinna Kalev
ESTONIA: Meistriliiga Women
Half TimeSaku Sporting W
0:0 Tabasalu W
48'Viimsi JK W
2:0 Tallina Kalev W
21 : 00 Flora W
-:- FC Ararat W
23 : 00 Tammeka Tartu W
-:- Polva Lootos W
ETHIOPIA: Premier League
6'Adama City
0:0 St. George
22 : 00 Hadiya Hossana
-:- Hambericho Durame
FRANCE: National
00 : 30 Chateauroux
-:- Martigues
00 : 30 Cholet
-:- Red Star
00 : 30 Dijon
-:- Nimes
00 : 30 Le Mans
-:- Epinal
00 : 30 Marignane GCB
-:- Versailles
FRANCE: Division 1 Women
02 : 00 Paris FC W
-:- Montpellier W
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
21 : 00 Dila Gori
-:- Iberia 1999
22 : 00 Kolkheti 1913
-:- Telavi
23 : 00 Dinamo Batumi
-:- Torpedo Kutaisi
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2
21 : 00 Loco. Tbilisi
-:- Shturmi
GERMANY: Regionalliga Nordost
Half TimeHertha Berlin II
1:1 Lokomotive Leipzig
GERMANY: Oberliga Bremen
48'BTS Neustadt
2:2 Geestemunde
HUNGARY: OTP Bank Liga
01 : 00 Puskas Academy
-:- Fehervar FC
ICELAND: League Cup Women - Play Offs
6'Valur W
0:0 Breidablik W
INDIA: I-League 2
16 : 30 Kenkre
-:- Bengaluru Utd
FT SC Bengaluru
3:1 United SC
INDONESIA: Liga 1
19 : 30 Barito Putera
-:- PSIS Semarang
19 : 30 Madura United
-:- PSS Sleman
19 : 30 PSM Makassar
-:- Borneo
IRELAND: Premier Division
01 : 45 Derry City
-:- Galway
01 : 45 Drogheda
-:- St. Patricks
01 : 45 Shamrock Rovers
-:- Bohemians
01 : 45 Shelbourne
-:- Dundalk
01 : 45 Waterford
-:- Sligo Rovers
IRELAND: Division 1
01 : 45 Bray
-:- Cobh Ramblers
01 : 45 Cork City
-:- Athlone
01 : 45 Kerry
-:- Wexford
01 : 45 Longford
-:- UC Dublin
01 : 45 Treaty United
-:- Finn Harps
ISRAEL: Leumit League
6'Hapoel Afula
1:0 H. Ironi Rishon
6'Hapoel Kfar Saba
0:0 Nes Tziona
6'Hap. Ramat Gan
0:0 Ironi Tiberias
6'Kiryat Shmona
0:0 Hapoel Umm al-Fahm
6'Nof Hagalil
0:0 Bnei Yehuda
ISRAEL: Liga Alef North
FT Ironi Nesher
0:2 H. Raanana
FT Hapoel Kaukab
1:0 Tzeirey Um El Fahem
FT M. Nazareth
1:0 M. Kiryat Ata-Bialik
FT Maccabi Nujeidat Ahmad
0:4 MS Tira
ISRAEL: Liga Alef South
FT Ironi Modiin
2:0 Nordia Jerusalem
FT SC Dimona
2:2 H. Bikat Hayarden
FT M. Ironi Ashdod
0:1 Maccabi Yavne
75'Hapoel Bnei Lod
0:1 Hapoel Herzliya
76'M. Ironi Kiryat Malachi
1:1 H. Marmorek
ITALY: Serie D - Group C
19 : 30 Campodarsego
-:- Union Clodiense
20 : 30 Virtus Bolzano
-:- Este
ITALY: Primavera 2
19 : 30 Salernitana U19
-:- Monopoli U19
19 : 30 Spal U19
-:- Vicenza U19
20 : 00 Brescia U19
-:- AlbinoLeffe U19
20 : 30 Cittadella U19
-:- Udinese U19
ITALY: Serie A Women - Championship Group
23 : 30 Inter W
-:- AS Roma W
ITALY: Serie B Women
19 : 30 Cesena W
-:- Lazio W
JAPAN: J1 League
FT Verdy
2:2 Kyoto
JORDAN: Premier League
01 : 30 Al Salt
-:- Sahab
KUWAIT: Premier League - Championship Group
00 : 30 Al-Fahaheel
-:- Al Qadisiya
KYRGYZSTAN: Premier Liga
FT Aldier
1:0 Kara Balta
FT Abdish-Ata
2:1 Alay Osh
LATVIA: Virsliga
20 : 00 Jelgava
-:- Metta/LU
LATVIA: 1. Liga Women
18 : 00 Rigas W
-:- Iecava W
20 : 00 Riga FC W
-:- FK Olaine W
LEBANON: Premier League - Losers stage
Half TimeTadamon
0:0 Tripoli
LIBERIA: LFA First Division
22 : 00 Cece United
-:- LPRC Oiler
22 : 00 Freeport
-:- Nimba Kwado
LITHUANIA: A Lyga
23 : 00 Banga
-:- Dziugas Telsiai
LITHUANIA: I Lyga
22 : 00 FK Panevezys 2
-:- BE1 NFA
22 : 00 Kauno Zalgiris 2
-:- Nevezis Kedainiai
22 : 00 Siauliai 2
-:- Neptunas
MACAO: Elite League
17 : 00 Gala
-:- University of Macau
19 : 00 Tak Chun Ka I
-:- Hang Sai
MAURITANIA: Ligue 1
FT Ksar
1:1 Entou
FT Garde Nationale
1:3 Nouakchott King's
04 : 30 Tevragh-Zeina
-:- Inter Nouakchott
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
FT Atl. Morelia
3:4 Venados
FT Dorados de Sinaloa
0:3 Atlante
MEXICO: Liga Premier Serie A
22 : 00 Correcaminos 2
-:- Saltillo
MEXICO: Liga Premier Serie B
00 : 00 Dongu
-:- Caja Oblatos
05 : 00 Poza Rica
-:- Ayense
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
21 : 00 Club America U23
-:- Atl. San Luis U23
22 : 00 Mazatlan FC U23
-:- Club Tijuana U23
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
FT Monterrey W
3:1 Club Tijuana W
03 : 45 Cruz Azul W
-:- Club America W
05 : 00 Queretaro W
-:- Necaxa W
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
6'Sparta Selemet
0:0 Saxan Gagauz Yeri
MONGOLIA: Premier League
83'Bavarians
2:4 Khovd
MOROCCO: Coupe du Trone
FT Kawkab Marrakech
1:2 Hassania Agadir
FT Maghreb Fez
3:2pen IR Tanger
04 : 00 Chabab Mohammedia
-:- Youssoufia Berrechid
04 : 00 Olympique Khouribga
-:- Difaa El Jadidi
NETHERLANDS: Eerste Divisie
01 : 00 De Graafschap
-:- Jong AZ
01 : 00 Den Bosch
-:- Dordrecht
01 : 00 Den Haag
-:- Groningen
01 : 00 Eindhoven FC
-:- Cambuur
01 : 00 FC Emmen
-:- Jong Ajax
01 : 00 Helmond
-:- Willem II
01 : 00 NAC Breda
-:- Maastricht
01 : 00 Telstar
-:- Jong Utrecht
01 : 00 Venlo
-:- Oss
NETHERLANDS: Derde Divisie
00 : 00 Kloetinge
-:- Hoek
NORTHERN IRELAND: Irish Cup
01 : 45 Glentoran
-:- Linfield
PERU: Liga 1 - Apertura
FT Alianza Lima
3:0 Los Chankas
PERU: Liga Women
21 : 30 UNSAAC W
-:- Dep. Municipal W
POLAND: III Liga - Group I
FT Jagiellonia II
2:3 Skierniewice
00 : 26 Bron Radom
-:- T. Mazowiecki
POLAND: III Liga - Group II
FT Pogon Szczecin II
1:4 Blekitni Stargard
6'Solec Kujawski
0:0 Swit Skolwin
20 : 30 Luzino
-:- Notec Czarnkow
POLAND: III Liga - Group III
Half TimeGornik Zabrze II
0:2 Kluczbork
21 : 00 Warta Gorzow
-:- Gwarek Tarnowskie Gory
POLAND: III Liga - Group IV
20 : 30 Ostrowiec Swietokrzyski
-:- Sokol Sieniawa
POLAND: Central Youth League
FT Cracovia U19
2:2 Arka Gdynia U19
PORTUGAL: Liga Portugal
21 : 30 Gil Vicente
-:- Famalicao
00 : 00 Benfica
-:- Chaves
02 : 30 Estrela
-:- Sporting CP
PORTUGAL: Liga Portugal 2
FT Os Belenenses
3:1 Feirense
20 : 00 Pacos Ferreira
-:- Oliveirense
21 : 30 Tondela
-:- Vilaverdense
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group A
21 : 00 CDC Montalegre
-:- AD Limianos
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group C
21 : 00 Uniao de Coimbra
-:- Alverca B
PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Relegation Group
FT Leixoes U23
2:2 Academico Viseu U23
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
FT SC Farense U19
1:3 Vitoria Guimaraes U19
QATAR: QSL
00 : 30 Shamal
-:- Al Ahli Doha
00 : 30 Umm-Salal
-:- Muaither SC
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
20 : 00 CARA Brazzaville
-:- Cheminots
20 : 00 Leopard
-:- AS BNG
20 : 00 V. Club Mokanda
-:- Kondzo
23 : 00 Juk
-:- Nathalys
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
00 : 30 Sepsi Sf. Gheorghe
-:- CFR Cluj
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
21 : 30 FC Voluntari
-:- FC Hermannstadt
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Relegation Group
19 : 00 Aerostar
-:- Brodoc
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
19 : 00 CSM Ramnicu Sarat
-:- Sutesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
19 : 00 Calarasi
-:- Agricola Borcea
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
19 : 00 CS Din. Bucuresti
-:- Dunarea Giurgiu
19 : 00 Popesti Leordeni
-:- CS Blejoi
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
19 : 00 FC Pucioasa
-:- Paulesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
19 : 00 Odorheiu
-:- SR Brasov
19 : 00 Sepsi Sf. Gheorghe 2
-:- V. Curita
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
19 : 00 Ramnicu Valcea
-:- Vedita Colonesti
21 : 00 Cetatea
-:- Viitorul Daesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
19 : 00 Sporting Rosiori
-:- Petrolul Potcoava
19 : 00 Unirea Bascov
-:- Curtisoara
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
19 : 00 Ghiroda & Giarmata Vii
-:- CSM Deva
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
19 : 00 CS U Craiova 2
-:- Turceni
19 : 00 Gilortul Tg. Carbunesti
-:- U Craiova 1948 2
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
19 : 00 Avantul Periam
-:- Teuz Cermei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
19 : 00 Gloria 2018 Bistrita
-:- Univ. din Alba Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
19 : 00 Metalurgistul Cugir
-:- Avantul Reghin
19 : 00 Targu Mures 1898
-:- Industria Galda
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
19 : 00 CSM Zalau
-:- Sighetu Marmatiei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
19 : 00 Baile Felix
-:- Baia Mare
19 : 00 Sanatatea Cluj
-:- Satu Mare
RUSSIA: Premier League
22 : 30 Dynamo Moscow
-:- FK Rostov
RUSSIA: Youth League
FT Ural U19
0:5 CSKA Moscow U19
FT Dynamo Moscow U19
0:0 Fakel Voronezh U19
FT Nizhny Novgorod U19
1:2 FK Rostov U19
49'Chertanovo M. U19
0:1 FK Orenburg U19
46'Krylya Sovetov Samara U19
3:1 UOR 5-Yegoryevsk U19
20 : 00 Konoplev Academy U19
-:- FK Strogino Moscow U19
20 : 00 Sochi U19
-:- Rubin Kazan U19
20 : 00 Spartak Moscow U19
-:- Lokomotiv Moscow U19
20 : 00 Zenit U19
-:- Akhmat Grozny U19
22 : 00 Baltika U19
-:- Krasnodar U19
RWANDA: Premier League
19 : 00 Amagaju
-:- Marines
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
01 : 00 Al Akhdoud
-:- Al Raed
01 : 00 Al Ettifaq
-:- Al Ahli SC
01 : 00 Al Ittihad
-:- Al Feiha
01 : 00 Al Taawon
-:- Al Hazem
01 : 00 Damac
-:- Al Khaleej
SAUDI ARABIA: Division 1
00 : 30 Al Adalah
-:- Al Taraji
00 : 45 Al-Faisaly
-:- Al Kholood
00 : 45 Al-Qaisumah
-:- Al Safa
01 : 00 Al Arabi
-:- Al Qadisiya
01 : 00 Al Jabalain
-:- Ohod
SCOTLAND: Championship
01 : 45 Ayr
-:- Airdrieonians
SERBIA: Super Liga
6'Cukaricki
0:0 Novi Pazar
21 : 00 Radnik
-:- Vojvodina
23 : 00 IMT Novi Beograd
-:- Zeleznicar Pancevo
23 : 00 TSC
-:- Vozdovac
SERBIA: Prva Liga
20 : 00 Jedinstvo U.
-:- Metalac
20 : 00 Radnicki Beograd
-:- Sloboda
00 : 00 Dubocica
-:- Macva
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
21 : 00 BASK
-:- Zemun
SIERRA LEONE: Premier League
FT 17:15SLIFA
-:- Bhantal
FT 17:15Wilberforce Strikers
-:- Old Edwardians
SLOVAKIA: Nike liga - Championship Group
22 : 30 Ruzomberok
-:- Dun. Streda
SLOVAKIA: 2. liga
FT Slovan Bratislava B
0:0 Presov
FT Trebisov
1:2 Petrzalka
20 : 00 Puchov
-:- D. Kubin
22 : 00 Pohronie
-:- Komarno
SLOVAKIA: 3. Liga - West
17 : 00 Raca
-:- Podkonice
20 : 00 Malacky
-:- Sered
20 : 00 Zvolen
-:- AFC Nove Mesto
SLOVAKIA: 4. liga - West
20 : 00 Crystal
-:- FK TJ Lokomotiva Kozarovce
20 : 00 Hurbanovo
-:- Pata
SLOVENIA: Prva liga
20 : 00 Rogaska
-:- Bravo
22 : 30 Maribor
-:- Radomlje
01 : 15 Domzale
-:- Mura
SLOVENIA: 2. SNL
20 : 00 Ilirija
-:- Triglav
20 : 30 Jadran Dekani
-:- Tabor Sezana
23 : 30 NK Krka
-:- Fuzinar
23 : 30 Rudar
-:- Tolmin
SLOVENIA: 3. SNL - West
00 : 00 Sencur
-:- Ljubljana Svoboda
SLOVENIA: 1. SZNL Women
20 : 30 Olimpija W
-:- Radomlje W
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
FT Ecuador U17 W
1:0 Paraguay U17 W
SOUTH KOREA: WK League Women
FT Boeun Sangmu W
0:0 Incheon Hyundai Steel W
FT Hwacheon W
1:1 Sejong Sportstoto W
FT Seoul W
1:3 Gyeongju W
FT Suwon FC W
3:0 Changnyeong W
SPAIN: LaLiga2
01 : 30 Burgos CF
-:- Espanyol
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
22 : 00 Torina
-:- Escobedo
22 : 30 Laredo
-:- Vimenor
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
FT UE Tona
4:1 Castelldefels
FT Prat
1:2 Olot
FT Vilafranca
0:0 Grama
21 : 00 Rapitenca
-:- Mollerussa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
FT Castellonense
3:0 Castellon B
22 : 00 Utiel
-:- Ontinyent 1931
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
FT Tres Cantos
5:2 Parla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
22 : 00 Felanitx
-:- Santanyi
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
Half TimeLas Palmas B
1:0 Villa Santa Brigida
SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
FT Deportiva Minera
1:0 UCAM Murcia B
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
FT Fuente de Cantos
1:3 Azuaga
81'Olivenza
0:1 Jaraiz
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
FT Casalarreina
1:2 Alfaro
SURINAME: SML
05 : 00 Broki
-:- PVV
SWEDEN: Division 1 - Norra
6'Vasalund
0:0 Karlbergs
21 : 00 FBK Karlstad
-:- Taby
SWEDEN: Division 1 - Södra
50'Lunds
1:0 Rosengard
6'Torns
0:0 Torslanda
20 : 00 Falkenberg
-:- Trollhattan
SWEDEN: Division 2 - Norrland
20 : 00 Team TG
-:- IFK Lulea
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
19 : 00 Ahlafors IF
-:- Lidkoping
19 : 00 Forward
-:- Grebbestad
19 : 00 Gauthiod
-:- Vanersborgs FK
19 : 00 Herrestads AIF
-:- Kumla
19 : 00 Saffle SK
-:- Stenungsunds
21 : 00 Kongahalla
-:- Motala
SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand
18 : 00 Viggbyholms
-:- Osteraker IFK
19 : 00 Enkopings SK
-:- Gute
SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
18 : 00 IFK Karlshamn
-:- IFK Hassleholm
18 : 00 Osterlen
-:- Nosaby
20 : 00 Kristianstad
-:- Simrishamn
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
18 : 00 Enskede
-:- Nykopings
18 : 00 Smedby
-:- Sylvia
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
19 : 00 Astrio
-:- Tord
19 : 00 Laholms
-:- Ockero
21 : 00 Hittarp
-:- Bergdalens IK
00 : 00 Varbergs GIF
-:- Savedalen
SWITZERLAND: Challenge League
00 : 30 Stade Nyonnais
-:- Sion
00 : 30 Xamax
-:- Schaffhausen
01 : 15 Bellinzona
-:- Aarau
TURKMENISTAN: Yokary Liga
16 : 00 Merw
-:- Kopetdag Asgabat
17 : 00 Sagadam
-:- FC Asgabat
UGANDA: Premier League
6'Airtel Kitara
0:0 BUL
6'Wakiso Giants
0:0 NEC FC
UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
FT FSC Mariupol
1:1 Prykarpattya
FT Karpaty Lviv
1:0 Viktoria
74'Livyi Bereg
3:0 Ahrobiznes Volochysk
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
FT Podillya Khmelnytskyi
3:1 Kremin
UKRAINE: Druha Liga
90+'Chaika
2:2 Zvyagel
UKRAINE: U19 League
FT Minaj U19
2:3 Oleksandriya U19
FT Veres Rivne U19
0:1 Kryvbas 2020 U19
FT Zhytomyr U19
3:1 Ch. Odessa U19
FT Obolon Kiev U19
2:1 Shakhtar Donetsk U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
00 : 00 Al Wahda
-:- Shabab Al-Ahli Dubai
00 : 00 Ittihad Kalba
-:- Ajman
URUGUAY: Primera Division - Apertura
21 : 30 Cerro Largo
-:- Racing Montevideo
01 : 00 Penarol
-:- Nacional
URUGUAY: Copa Uruguay
FT 00:30River Plate
-:- Defensor Sp.
USA: USL Championship
05 : 00 North Carolina
-:- Hartford Athletic
USA: MLS Next Pro
FT Cincinnati 2
2:3 New York Red Bulls 2
FT Chicago Fire II
2:1pen Philadelphia Union II
FT Houston Dynamo 2
0:1 Austin FC II
USA: USL League One
FT Charlotte Independ.
2:1 Spokane Velocity
05 : 00 Lexington
-:- Greenville
USA: NISA
FT 22:00Club de Lyon
-:- Capo
FT 22:00Michigan Stars
-:- Irvine Zeta
USA: NWSL Women
05 : 00 Orlando Pride W
-:- Chicago W
UZBEKISTAN: Super League
20 : 00 OKMK
-:- Bunyodkor
20 : 15 Qizilqum
-:- Lok. Tashkent
UZBEKISTAN: Pro Liga
FT Olimpik-Mobiuz
0:0 Mashal Muborak
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
FT Dep. Tachira
2:0 Metropolitanos
02 : 00 Zamora
-:- Angostura
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
05 : 00 Fundacion AIFI
-:- Maritimo
WALES: Cymru Premier - Championship Group
36'Connahs Q.
0:0 Newtown
WALES: Cymru Premier - Relegation Group
36'Barry
0:0 Penybont
36'Colwyn Bay
0:1 Aberystwyth
36'Pontypridd
0:0 Haverfordwest
WALES: Cymru South
20 : 00 Baglan Dragons
-:- Llantwit Major
20 : 00 Carmarthen Town
-:- Cwmbran Celtic
20 : 30 Afan Lido
-:- Abergavenny Town
20 : 30 Ammanford
-:- Caerau Ely
20 : 30 Llanelli
-:- Pontardawe
20 : 30 Trefelin
-:- Goytre Utd
01 : 30 Cambrian & Clydach
-:- Abertillery Bluebirds
WALES: Cymru North
FT 15:30Buckley
-:- Guilsfield
20 : 30 Gresford
-:- Ruthin
20 : 30 Llandudno
-:- Holywell
20 : 30 Llanidloes
-:- Chirk AAA FC
20 : 30 Mold Alexandra
-:- Caersws FC
20 : 30 Porthmadog
-:- Airbus
01 : 30 Prestatyn
-:- Flint
WORLD: Club Friendly
FT HJK (Fin)
1:1 PK-35 (Fin)
FT Ekenas (Fin)
2:2 KaPa (Fin)
17 : 00 PEPO (Fin)
-:- JIPPO (Fin)
18 : 00 VPS (Fin)
-:- Jaro (Fin)
FT 14:00Ilves (Fin)
-:- Lahti (Fin)
20 : 30 Klubi 04 (Fin)
-:- SalPa (Fin)
21 : 00 Ilves (Fin)
-:- AC Oulu (Fin)
21 : 00 Mariehamn (Fin)
-:- KTP (Fin)
WORLD: Friendly International Women
23 : 00 Japan U16 W
-:- Sweden U16 W
23 : 15 France U16 W
-:- Mexico U16 W
WORLD: Club Friendly Women
18 : 00 Trelleborg W (Swe)
-:- Vittsjo W (Swe)
18 : 30 IF Brommapojkarna W (Swe)
-:- Gamla Upsala W (Swe)
ZIMBABWE: Premier Soccer League
6'Highlanders
0:0 Simba Bhora
19 : 00 Hwange
-:- Bulawayo Chiefs
19 : 00 Yadah
-:- Dynamos