FRANCE: Ligue 1
02 : 00 Lille
-:- Lens
SPAIN: LaLiga
02 : 00 Cadiz CF
-:- Granada CF
AFRICA: CAF Champions League - Play Offs
00 : 00 Simba
-:- Al Ahly
ALBANIA: Superliga
51'Egnatia
1:0 Kukesi
00 : 00 KF Tirana
-:- Teuta
00 : 00 Vllaznia
-:- Erzeni
ALGERIA: Algeria Cup
03 : 00 Annaba
-:- Constantine
03 : 00 Biskra
-:- Oran
03 : 00 CR Belouizdad
-:- Olympique Akbou
03 : 00 Mostaganem
-:- Hussein Dey
ANGOLA: Girabola
48'CD Lunda Sul
1:0 Bravos do Maquis
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
FT Rosario Central
1:2 Barracas Central
FT Instituto
1:2 Argentinos Jrs
03 : 00 Defensa y Justicia
-:- Estudiantes L.P.
03 : 00 Tigre
-:- Belgrano
05 : 30 Huracan
-:- River Plate
ARGENTINA: Primera Nacional
00 : 00 Guillermo Brown
-:- Talleres (R.E)
04 : 5 Agropecuario
-:- Quilmes
ARGENTINA: Torneo Federal
FT San Martin Mendoza
0:0 Juventud U.U.
03 : 00 Sportivo Estudiantes
-:- Biblioteca Atenas
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
00 : 00 Nautico Hacoaj
-:- Social Atletico Television
00 : 30 Deportivo Camioneros
-:- Belgrano Zarate
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
FT Belgrano W
2:0 Gimnasia L.P. W
45+'San Lorenzo W
0:1 Independiente W
00 : 00 Boca Juniors W
-:- Platense W
ARMENIA: First League
Awaiting
updatesFC Gandzasar - Lernayin Artsakh
0:0FT Nikarm
2:4 Ararat Yerevan 2
AUSTRALIA: A-League
FT Adelaide United
4:1 Western United
AUSTRALIA: A-League Women
FT Adelaide W
0:8 Newcastle W
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
00 : 30 Austria Vienna
-:- BW Linz
AUSTRIA: 2. Liga
23 : 10 Leoben
-:- Kapfenberg
23 : 10 St. Polten
-:- Amstetten
01 : 30 Ried
-:- Grazer AK
AUSTRIA: Regionalliga East
00 : 00 Drassburg
-:- Neusiedl
00 : 00 Marchfeld
-:- TWL Elektra
00 : 30 Ardagger
-:- Wiener Sport-Club
00 : 30 Kremser
-:- SV Oberwart
00 : 30 Traiskirchen
-:- SK Rapid (Am)
AUSTRIA: Regionalliga Central
00 : 00 Bad Gleichenberg
-:- ASK Voitsberg
00 : 00 Gleisdorf
-:- Wolfsberger AC (Am)
00 : 00 LASK (Am)
-:- Vocklamarkt
00 : 00 SC Weiz
-:- Allerheiligen
00 : 00 SPG Wels
-:- Deutschlandsberger
00 : 00 Wallern/St Marienkirchen
-:- ASK Klagenfurt
AUSTRIA: Regionalliga West
23 : 00 Motz/Silz
-:- SC Imst
23 : 30 Saalfelden
-:- Wolfurt
00 : 00 Schwaz
-:- TSV St. Johann
AUSTRIA: Burgenland
00 : 30 Bad Sauerbrunn
-:- Edelserpentin
00 : 30 Leithaprodersdorf
-:- Deutschkreutz
00 : 30 Marz
-:- USVS Rudersdorf
00 : 30 Parndorf
-:- Halbturn
01 : 00 Pinkafeld
-:- Schattendorf
AUSTRIA: Niederosterreich
00 : 30 Ortmann
-:- Schrems
00 : 30 SCU Kilb
-:- Langenrohr
00 : 30 Zwettl
-:- Kottingbrunn
01 : 00 Wiener Neustadt
-:- Korneuburg
AUSTRIA: Oberosterreich
23 : 00 Perg
-:- Edelweiss
00 : 00 Oedt
-:- Leonfelden
00 : 00 Schallerbach
-:- Micheldorf
AUSTRIA: Salzburg
23 : 00 Grodig
-:- UFC Siezenheim
23 : 00 Seekirchen
-:- TSU Bramberg
00 : 00 Adnet
-:- Golling
00 : 00 Burmoos
-:- UFC Hallein
00 : 00 Eugendorf
-:- SAK 1914
00 : 00 Puch
-:- Union Henndorf
00 : 30 Kuchl
-:- Strasswalchen
AUSTRIA: Steiermark
00 : 00 Koflach
-:- Stadtwerke Bruck/Mur
00 : 00 Lafnitz (Am)
-:- Furstenfeld
00 : 00 SV Frauental
-:- Heiligenkreuz
00 : 00 Tillmitsch
-:- Kalsdorf
00 : 00 UFC Fehring
-:- Ilzer SV
AUSTRIA: Tirol
00 : 00 Fugen
-:- Vols
00 : 00 Tirol (Am)
-:- SC Kundl
00 : 30 Kitzbuhel
-:- FC Volders
AZERBAIJAN: Premier League
FT Gabala
0:1 Neftci Baku
21 : 00 Kapaz
-:- Qarabag
AZERBAIJAN: I Liqa
FT Zaqatala
0:1 MOIK Baku
FT Imisli FK
0:0 Shamakhi
BANGLADESH: Premier League
FT Chittagong Abahani
0:1 Bangladesh Police
FT Mohammedan
4:0 Fortis
FT Sheikh Jamal
1:1 Sheikh Russel
BELARUS: Vysshaya Liga
49'Dnepr Mogilev
0:0 Arsenal Dzyarzhynsk
22 : 00 Dynamo Brest
-:- Smorgon
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
01 : 45 Gent
-:- St. Liege
BELGIUM: Challenger Pro League
01 : 00 Beerschot VA
-:- Genk U23
01 : 00 Club Brugge KV U23
-:- Dender
BELGIUM: Pro League U21
01 : 00 St. Truiden U21
-:- RFC Liege U21
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
01 : 30 Femina Woluwe W
-:- Waregem W
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
01 : 30 Genk W
-:- RSC Anderlecht W
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
FT Blooming
1:0 Aurora
FT 00:00Santa Cruz
-:- The Strongest
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
FT Igman K.
2:0 Sloga Doboj
8'Tuzla City
0:0 FK Sarajevo
01 : 00 Zeljeznicar
-:- Velez Mostar
BOTSWANA: Premier League
51'Masitoaka
0:0 Orapa United
Half TimeNico United
1:0 Jwaneng Galaxy
Half TimeTafic FC
1:0 Holy Ghost
BRAZIL: Amapaense
FT Sao Paulo AP
1:3 Trem
BRAZIL: Amazonense - Second stage - Play Offs
05 : 00 Amazonas
-:- Parintins
05 : 00 Manaus
-:- Sao Raimundo AM
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
FT Athletic Club
3:0 Pouso Alegre
BRAZIL: Paraense - Play Offs
FT Tuna Luso
1:2 Remo
BRAZIL: Paulista - Play Offs
FT Palmeiras
1:0 Novorizontino
BRAZIL: Copa Rio U20
00 : 00 Vasco U20
-:- Madureira U20
BRAZIL: Catarinense U20
00 : 00 Hercilio Luz U20
-:- Avai U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
00 : 00 Operario PR U20
-:- Prudentopolis U20
00 : 30 Cianorte U20
-:- Arapongas U20
00 : 30 Hope Internacional U20
-:- Athletico-PR U20
00 : 30 Parana S.T.C. U20
-:- AA Iguacu U20
BRAZIL: Brasileiro Women
01 : 00 Ferroviaria W
-:- Cruzeiro W
03 : 00 Atletico-MG W
-:- Flamengo W
04 : 00 Fluminense W
-:- Sao Paulo W
04 : 00 Santos W
-:- Bragantino W
BULGARIA: Parva liga
FT Pirin Blagoevgrad
2:1 Etar
38'Arda
1:1 Krumovgrad
23 : 00 Levski Sofia
-:- Slavia Sofia
CAMEROON: Elite Two - Championship Group
FT Dragon de Yaounde
1:2 Eding Sport
38'Tonnerre
0:0 Aigle Moungo
CHAD: Premiere Division - LPFN
20 : 45 Foullah Edifice
-:- Aiglons
CHILE: Primera Division
FT O'Higgins
0:3 Deportes Iquique
05 : 30 Cobresal
-:- Palestino
CHILE: Primera B
03 : 00 San Felipe
-:- Limache
CHILE: Segunda Division
FT Arturo Fernandez Vial
4:0 Trasandino
CHINA: Super League
FT Shenzhen Xinpengcheng
2:2 Cangzhou
CHINA: Super League Women
FT Shaanxi Changan W
0:0 Yongchuan Chashan W
COLOMBIA: Primera A - Apertura
04 : 00 Alianza
-:- Deportes Tolima
CROATIA: HNL
18'Istra 1961
0:0 Lok. Zagreb
23 : 00 Slaven Belupo
-:- Osijek
CROATIA: Prva NL
FT Cibalia
1:2 Zrinski Osjecko
38'Solin
0:0 Jarun
CROATIA: Druga NL
38'Bjelovar
2:0 Grobnican
38'Dragovoljac
0:0 Dugo Selo
38'Kustosija
0:0 Jadran LP
38'Opatija
1:0 Zdralovi
23 : 00 Karlovac
-:- Hrvace
CROATIA: 1. HNL Women
FT Hajduk Split W
2:1 Dinamo Maksimir W
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
23 : 00 Apollon
-:- Zakakiou
23 : 00 Doxa
-:- Othellos Athienou
CZECH REPUBLIC: FNL
23 : 00 Brno
-:- Sparta Prague B
23 : 00 Jihlava
-:- Dukla Prague
23 : 00 Opava
-:- Kromeriz
23 : 00 Pribram
-:- Vlasim
CZECH REPUBLIC: CFL - Group A
FT Admira Prague
1:2 Vltavin
FT Ceske Budejovice B
3:1 Kraluv Dvur
48'Hostoun
0:0 Povltavska FA
21 : 30 Domazlice
-:- Plzen B
23 : 00 Pisek
-:- Dukla Prague B
CZECH REPUBLIC: CFL - Group B
FT Kolin
1:0 Jablonec B
52'Banik Most-Sous
0:0 Mlada Boleslav B
8'Velvary
0:0 Teplice B
21 : 30 Zivanice
-:- Hradec Kralove B
23 : 00 Usti nad Labem
-:- Chlumec nad Cidlinou
CZECH REPUBLIC: MSFL
50'Blansko
0:1 Start Brno
50'Hodonin
0:0 Zlinsko
49'Uhersky Brod
1:0 Zlin B
38'FK Frydek-Mistek
0:1 Karvina B
22 : 00 SK Hranice
-:- Bohunice
CZECH REPUBLIC: Division A
FT Marianske Lazne
1:2 Cesky Krumlov
21 : 30 Klatovy
-:- Petrin Plzen
CZECH REPUBLIC: Division B
FT Olympie Brezova
3:2 Hrebec
FT Brandys n. Labem
3:1 Louny
FT Meteor Prague
0:1 Slany
FT Neratovice
2:1 Chomutov
FT Ujezd Prague
0:4 Steti
FT Cesky Brod
2:2 Ostrov
CZECH REPUBLIC: Division C
FT Dobrovice
1:0 Caslav
FT Spoje Prague
1:2 Velke Hamry
8'Hlinsko
0:0 Turnov
CZECH REPUBLIC: Division D
FT Zdirec n. D.
4:2 Velka Bites
Awaiting
updatesLanzhot - Zdar na Sazavou
0:054'Lisen B
1:0 Velke Mezirici
50'Slavoj Polna
0:1 Pelhrimov
CZECH REPUBLIC: Division E
FT Slavicin
1:1 Batov
Awaiting
updatesHolesov - Vsetin
0:055'Prerov
1:1 Novy Jicin
48'Skastice
0:0 HFK Olomouc
CZECH REPUBLIC: Division F
FT Vratimov
2:2 Havirov
FT Bridlicna
0:4 Valasske Mezirici
CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
FT Mirovice
2:1 Trebon
Half TimeHluboka nad Vltavou
0:0 Trebetice
Awaiting
updatesOlesnik - Malse Roudne
0:3CZECH REPUBLIC: Jihomoravsky KP
FT Kurim
4:0 SK Krumvir
FT Svratka Brno
1:1 Bystrc
FT Moravska Slavia
0:1 Rajecko
51'Mutenice
0:0 Bosonohy
Awaiting
updatesBoskovice - Letovice - Rajhradice
0:0Awaiting
updatesKunstat - Ratiskovice
0:0Awaiting
updatesSparta Brno - Lednice
0:0CZECH REPUBLIC: Moravskoslezsky KP
FT Dolni Datyne
1:5 Kravare
FT Koberice
1:3 Cesky Tesin
Awaiting
updatesOrlova - Haj ve Slezsku
1:1CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
FT Petrin Plzen B
3:0 Sokol Lhota
FT Kaznejov
1:1 Horni Briza
Half TimePlzen-Cernice
1:1 Rapid Plzen
CZECH REPUBLIC: Prazsky prebor
FT Branik
1:2 Dukla JM
FT Podoli Praha
0:2 CAFC
FT Tempo Prague
1:4 Predni Kopanina
FT Uhrineves
3:0 Kralovice
FT Vysehrad
0:2 Kolovraty
51'Motorlet Prague B
2:2 Stresovice
Awaiting
updatesDolni Chabry - Zlicin
0:0Awaiting
updatesZizkov B - Treboradice
0:0CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
FT SK Doksy
1:2 Libis
FT Porici n. S.
2:1 Dobris
Awaiting
updatesMnichovohradistsky SK - Tuchlovice
0:0CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
FT Modlany
0:1 Krupka
FT Litomericko
6:5 Vilemov
FT Srbice
4:3 Nestemice
FT Zatec
1:4 Brna
FT Probostov
0:1 Oldrichov
Awaiting
updatesFK Jilove - Ledvice
2:4CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
Awaiting
updatesNapajedla - Kvasice
0:0CZECH REPUBLIC: U19 League
FT Liberec U19
1:2 Zlin U19
CZECH REPUBLIC: 2. Liga Women
Awaiting
updatesLisen W - Teplice W
2:0DENMARK: Landspokal Cup
21 : 30 Nordsjaelland
-:- Aarhus
00 : 00 Silkeborg
-:- Fredericia
DENMARK: Elitedivisionen Women - Championship Group
52'Koge W
0:1 KoldingQ W
DENMARK: Elitedivisionen Women - Relegation
FT B93 W
1:0 Aalborg W
DJIBOUTI: Division 1
00 : 00 ASC Hayab
-:- Garde-Cotes
02 : 00 Port
-:- CF GR/SIAF
ECUADOR: Liga Pro - First stage
FT LDU Quito
5:0 Imbabura
ENGLAND: Championship
FT Bristol City
1:0 Leicester
FT Millwall
1:1 West Brom
8'Cardiff
0:0 Sunderland
8'Huddersfield
0:0 Coventry
8'Hull
0:0 Stoke
8'Norwich
0:0 Plymouth
8'Preston
0:0 Rotherham
8'QPR
0:0 Birmingham
8'Sheffield Wed
0:0 Swansea
8'Southampton
0:0 Middlesbrough
23 : 30 Blackburn
-:- Ipswich
02 : 00 Watford
-:- Leeds
ENGLAND: League One
8'Barnsley
0:0 Cambridge Utd
8'Derby
0:0 Blackpool
8'Exeter
0:0 Charlton
8'Fleetwood
0:0 Cheltenham
8'Lincoln
0:0 Leyton Orient
8'Peterborough
0:0 Carlisle
8'Port Vale
0:0 Bristol Rovers
8'Reading
0:0 Northampton
8'Shrewsbury
0:0 Oxford Utd
8'Stevenage
0:0 Bolton
8'Wigan
0:0 Burton
8'Wycombe
0:1 Portsmouth
ENGLAND: League Two
8'Accrington
0:0 Morecambe
8'AFC Wimbledon
0:0 Harrogate
8'Barrow
0:0 Grimsby
8'Bradford City
0:0 Tranmere
8'Colchester
0:0 Newport
8'Crawley
0:0 Doncaster
8'Forest Green
0:0 Stockport County
8'Gillingham
0:0 Crewe
8'MK Dons
0:0 Walsall
8'Salford
0:0 Sutton
8'Swindon
0:0 Notts Co
8'Wrexham
0:0 Mansfield
ENGLAND: National League
8'Boreham Wood
0:0 Dag & Red
8'Dorking
0:0 Bromley
8'Ebbsfleet
0:0 Southend
8'Gateshead
0:0 Rochdale
8'Hartlepool
0:0 FC Halifax
8'Kidderminster
0:0 Altrincham
8'Maidenhead
1:0 Aldershot
8'Oldham
0:0 AFC Fylde
8'Oxford City
0:0 Wealdstone
8'Solihull Moors
0:0 Barnet
8'Woking
0:0 Eastleigh
8'York City
0:0 Chesterfield
ENGLAND: National League North
FT Gloucester
1:1 Brackley Town
8'Alfreton
0:0 Rushall
FT 16:00Banbury
-:- Hereford
8'Blyth
0:0 Curzon Ashton
8'Boston Utd
0:0 Peterborough Sports
8'Buxton
1:0 Chester
8'Darlington
0:0 Chorley
8'Farsley
0:0 Southport
8'Scarborough
0:1 Warrington
8'Scunthorpe
0:0 King’s Lynn
8'South Shields
0:0 Spennymoor
8'Tamworth
0:0 Bishop's Stortford
ENGLAND: National League South
8'Bath
0:0 Weymouth
8'Chelmsford
0:0 Dartford
8'Eastbourne Boro
0:0 Maidstone
FT 16:00Farnborough
-:- Chippenham
8'Hampton & Richmond
0:0 Tonbridge
8'Havant & W
0:0 Worthing
8'Hemel Hempstead
1:0 Aveley
8'St. Albans
0:0 Braintree
8'Welling
0:0 Dover
8'Weston-super-Mare
0:0 Taunton
8'Yeovil
0:0 Torquay
23 : 00 Truro
-:- Slough
ENGLAND: NPL Premier Division
8'Ashton Utd
0:0 Whitby
ENGLAND: Southern League Central Division
8'AFC Telford
0:0 Redditch
8'Hitchin
0:0 Needham Market
ENGLAND: Southern League South Division
8'Basingstoke
0:0 Gosport
8'Chesham
0:0 Hayes & Yeading
8'Hungerford
0:0 Bracknell
8'Poole
0:0 AFC Totton
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
8'Cray Wanderers
0:0 Chatham
8'Folkestone
0:0 Lewes
8'Haringey
0:0 Hastings
01 : 45 Concord
-:- Carshalton
ENGLAND: Premier League 2
FT 13:00Crystal Palace U21
-:- Tottenham U21
ENGLAND: Professional Development League
FT Burnley U21
1:3 Crewe U21
FT Charlton U21
1:2 Bournemouth U21
ENGLAND: Premier League U18
FT Middlesbrough U18
0:2 Sunderland U18
ESTONIA: Meistriliiga
FT Kuressaare
3:0 Tallinna Kalev
ESTONIA: Meistriliiga Women
FT Saku Sporting W
1:0 Tabasalu W
FT Viimsi JK W
4:1 Tallina Kalev W
8'Flora W
0:0 FC Ararat W
23 : 00 Tammeka Tartu W
-:- Polva Lootos W
ETHIOPIA: Premier League
FT Adama City
2:1 St. George
22 : 00 Hadiya Hossana
-:- Hambericho Durame
FRANCE: National
00 : 30 Chateauroux
-:- Martigues
00 : 30 Cholet
-:- Red Star
00 : 30 Dijon
-:- Nimes
00 : 30 Le Mans
-:- Epinal
00 : 30 Marignane GCB
-:- Versailles
FRANCE: Division 1 Women
02 : 00 Paris FC W
-:- Montpellier W
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
8'Dila Gori
0:1 Iberia 1999
22 : 00 Kolkheti 1913
-:- Telavi
23 : 00 Dinamo Batumi
-:- Torpedo Kutaisi
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2
8'Loco. Tbilisi
0:0 Shturmi
GERMANY: Regionalliga Nordost
FT Hertha Berlin II
1:1 Lokomotive Leipzig
GERMANY: Oberliga Bremen
FT BTS Neustadt
4:2 Geestemunde
HUNGARY: OTP Bank Liga
01 : 00 Puskas Academy
-:- Fehervar FC
ICELAND: League Cup Women - Play Offs
FT Valur W
2:1 Breidablik W
INDIA: I-League 2
FT Kenkre
0:2 Bengaluru Utd
FT SC Bengaluru
3:1 United SC
INDONESIA: Liga 1
81'Barito Putera
0:0 PSIS Semarang
80'Madura United
0:0 PSS Sleman
81'PSM Makassar
1:1 Borneo
IRELAND: Premier Division
01 : 45 Derry City
-:- Galway
01 : 45 Drogheda
-:- St. Patricks
01 : 45 Shamrock Rovers
-:- Bohemians
01 : 45 Shelbourne
-:- Dundalk
01 : 45 Waterford
-:- Sligo Rovers
IRELAND: Division 1
01 : 45 Bray
-:- Cobh Ramblers
01 : 45 Cork City
-:- Athlone
01 : 45 Kerry
-:- Wexford
01 : 45 Longford
-:- UC Dublin
01 : 45 Treaty United
-:- Finn Harps
ISRAEL: Leumit League
FT Hapoel Afula
3:1 H. Ironi Rishon
FT Hapoel Kfar Saba
2:2 Nes Tziona
FT Hap. Ramat Gan
0:0 Ironi Tiberias
FT Kiryat Shmona
0:2 Hapoel Umm al-Fahm
FT Nof Hagalil
2:2 Bnei Yehuda
ISRAEL: Liga Alef North
FT Ironi Nesher
0:2 H. Raanana
FT Hapoel Kaukab
1:0 Tzeirey Um El Fahem
FT M. Nazareth
1:0 M. Kiryat Ata-Bialik
FT Maccabi Nujeidat Ahmad
0:4 MS Tira
ISRAEL: Liga Alef South
FT Ironi Modiin
2:0 Nordia Jerusalem
FT SC Dimona
2:2 H. Bikat Hayarden
FT M. Ironi Ashdod
0:1 Maccabi Yavne
FT Hapoel Bnei Lod
1:4 Hapoel Herzliya
FT M. Ironi Kiryat Malachi
2:2 H. Marmorek
ITALY: Serie D - Group C
78'Campodarsego
0:1 Union Clodiense
38'Virtus Bolzano
1:0 Este
ITALY: Primavera 2
77'Salernitana U19
3:1 Monopoli U19
81'Spal U19
0:1 Vicenza U19
54'Brescia U19
0:1 AlbinoLeffe U19
38'Cittadella U19
1:0 Udinese U19
ITALY: Serie A Women - Championship Group
23 : 30 Inter W
-:- AS Roma W
ITALY: Serie B Women
19 : 30 Cesena W
-:- Lazio W
JAPAN: J1 League
FT Verdy
2:2 Kyoto
JORDAN: Premier League
01 : 30 Al Salt
-:- Sahab
KUWAIT: Premier League - Championship Group
00 : 30 Al-Fahaheel
-:- Al Qadisiya
KYRGYZSTAN: Premier Liga
FT Aldier
1:0 Kara Balta
FT Abdish-Ata
2:1 Alay Osh
LATVIA: Virsliga
52'Jelgava
0:1 Metta/LU
LATVIA: 1. Liga Women
FT Rigas W
1:1 Iecava W
20 : 00 Riga FC W
-:- FK Olaine W
LEBANON: Premier League - Losers stage
FT Tadamon
3:0 Tripoli
LIBERIA: LFA First Division
22 : 00 Cece United
-:- LPRC Oiler
22 : 00 Freeport
-:- Nimba Kwado
LITHUANIA: A Lyga
23 : 00 Banga
-:- Dziugas Telsiai
LITHUANIA: I Lyga
22 : 00 FK Panevezys 2
-:- BE1 NFA
22 : 00 Kauno Zalgiris 2
-:- Nevezis Kedainiai
22 : 00 Siauliai 2
-:- Neptunas
MACAO: Elite League
FT Gala
0:2 University of Macau
19 : 00 Tak Chun Ka I
-:- Hang Sai
MAURITANIA: Ligue 1
FT Ksar
1:1 Entou
FT Garde Nationale
1:3 Nouakchott King's
04 : 30 Tevragh-Zeina
-:- Inter Nouakchott
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
FT Atl. Morelia
3:4 Venados
FT Dorados de Sinaloa
0:3 Atlante
MEXICO: Liga Premier Serie A
22 : 00 Correcaminos 2
-:- Saltillo
MEXICO: Liga Premier Serie B
00 : 00 Dongu
-:- Caja Oblatos
05 : 00 Poza Rica
-:- Ayense
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
8'Club America U23
0:0 Atl. San Luis U23
22 : 00 Mazatlan FC U23
-:- Club Tijuana U23
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
FT Monterrey W
3:1 Club Tijuana W
03 : 45 Cruz Azul W
-:- Club America W
05 : 00 Queretaro W
-:- Necaxa W
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
FT Sparta Selemet
2:4 Saxan Gagauz Yeri
MONGOLIA: Premier League
FT Bavarians
2:4 Khovd
MOROCCO: Coupe du Trone
FT Kawkab Marrakech
1:2 Hassania Agadir
FT Maghreb Fez
3:2pen IR Tanger
04 : 00 Chabab Mohammedia
-:- Youssoufia Berrechid
04 : 00 Olympique Khouribga
-:- Difaa El Jadidi
NETHERLANDS: Eerste Divisie
01 : 00 De Graafschap
-:- Jong AZ
01 : 00 Den Bosch
-:- Dordrecht
01 : 00 Den Haag
-:- Groningen
01 : 00 Eindhoven FC
-:- Cambuur
01 : 00 FC Emmen
-:- Jong Ajax
01 : 00 Helmond
-:- Willem II
01 : 00 NAC Breda
-:- Maastricht
01 : 00 Telstar
-:- Jong Utrecht
01 : 00 Venlo
-:- Oss
NETHERLANDS: Derde Divisie
00 : 00 Kloetinge
-:- Hoek
NORTHERN IRELAND: Irish Cup
01 : 45 Glentoran
-:- Linfield
PERU: Liga 1 - Apertura
FT Alianza Lima
3:0 Los Chankas
PERU: Liga Women
21 : 30 UNSAAC W
-:- Dep. Municipal W
POLAND: III Liga - Group I
FT Jagiellonia II
2:3 Skierniewice
00 : 26 Bron Radom
-:- T. Mazowiecki
POLAND: III Liga - Group II
FT Pogon Szczecin II
1:4 Blekitni Stargard
FT Solec Kujawski
1:0 Swit Skolwin
38'Luzino
0:1 Notec Czarnkow
POLAND: III Liga - Group III
FT Gornik Zabrze II
0:3 Kluczbork
8'Warta Gorzow
0:0 Gwarek Tarnowskie Gory
POLAND: III Liga - Group IV
38'Ostrowiec Swietokrzyski
0:0 Sokol Sieniawa
POLAND: Central Youth League
FT Cracovia U19
2:2 Arka Gdynia U19
PORTUGAL: Liga Portugal
21 : 30 Gil Vicente
-:- Famalicao
00 : 00 Benfica
-:- Chaves
02 : 30 Estrela
-:- Sporting CP
PORTUGAL: Liga Portugal 2
FT Os Belenenses
3:1 Feirense
Half TimePacos Ferreira
2:0 Oliveirense
21 : 30 Tondela
-:- Vilaverdense
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group A
8'CDC Montalegre
0:0 AD Limianos
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group C
21 : 00 Uniao de Coimbra
-:- Alverca B
PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Relegation Group
FT Leixoes U23
2:2 Academico Viseu U23
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
FT SC Farense U19
1:3 Vitoria Guimaraes U19
QATAR: QSL
00 : 30 Shamal
-:- Al Ahli Doha
00 : 30 Umm-Salal
-:- Muaither SC
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
48'CARA Brazzaville
0:0 Cheminots
53'Leopard
1:1 AS BNG
20 : 00 V. Club Mokanda
-:- Kondzo
23 : 00 Juk
-:- Nathalys
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
00 : 30 Sepsi Sf. Gheorghe
-:- CFR Cluj
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
21 : 30 FC Voluntari
-:- FC Hermannstadt
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Relegation Group
19 : 00 Aerostar
-:- Brodoc
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
19 : 00 CSM Ramnicu Sarat
-:- Sutesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
19 : 00 Calarasi
-:- Agricola Borcea
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
19 : 00 CS Din. Bucuresti
-:- Dunarea Giurgiu
19 : 00 Popesti Leordeni
-:- CS Blejoi
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
19 : 00 FC Pucioasa
-:- Paulesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
19 : 00 Odorheiu
-:- SR Brasov
19 : 00 Sepsi Sf. Gheorghe 2
-:- V. Curita
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
19 : 00 Ramnicu Valcea
-:- Vedita Colonesti
21 : 00 Cetatea
-:- Viitorul Daesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
19 : 00 Sporting Rosiori
-:- Petrolul Potcoava
19 : 00 Unirea Bascov
-:- Curtisoara
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
19 : 00 Ghiroda & Giarmata Vii
-:- CSM Deva
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
19 : 00 CS U Craiova 2
-:- Turceni
19 : 00 Gilortul Tg. Carbunesti
-:- U Craiova 1948 2
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
19 : 00 Avantul Periam
-:- Teuz Cermei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
19 : 00 Gloria 2018 Bistrita
-:- Univ. din Alba Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
19 : 00 Metalurgistul Cugir
-:- Avantul Reghin
19 : 00 Targu Mures 1898
-:- Industria Galda
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
19 : 00 CSM Zalau
-:- Sighetu Marmatiei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
19 : 00 Baile Felix
-:- Baia Mare
19 : 00 Sanatatea Cluj
-:- Satu Mare
RUSSIA: Premier League
22 : 30 Dynamo Moscow
-:- FK Rostov
RUSSIA: Youth League
FT Ural U19
0:5 CSKA Moscow U19
FT Dynamo Moscow U19
0:0 Fakel Voronezh U19
FT Nizhny Novgorod U19
1:2 FK Rostov U19
FT Chertanovo M. U19
3:1 FK Orenburg U19
FT Krylya Sovetov Samara U19
3:2 UOR 5-Yegoryevsk U19
Awaiting
updatesKonoplev Academy U19 - FK Strogino Moscow U19
1:1Half TimeSochi U19
1:0 Rubin Kazan U19
Half TimeSpartak Moscow U19
2:1 Lokomotiv Moscow U19
Half TimeZenit U19
1:0 Akhmat Grozny U19
22 : 00 Baltika U19
-:- Krasnodar U19
RWANDA: Premier League
FT Amagaju
1:0 Marines
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
01 : 00 Al Akhdoud
-:- Al Raed
01 : 00 Al Ettifaq
-:- Al Ahli SC
01 : 00 Al Ittihad
-:- Al Feiha
01 : 00 Al Taawon
-:- Al Hazem
01 : 00 Damac
-:- Al Khaleej
SAUDI ARABIA: Division 1
00 : 30 Al Adalah
-:- Al Taraji
00 : 45 Al-Faisaly
-:- Al Kholood
00 : 45 Al-Qaisumah
-:- Al Safa
01 : 00 Al Arabi
-:- Al Qadisiya
01 : 00 Al Jabalain
-:- Ohod
SCOTLAND: Championship
01 : 45 Ayr
-:- Airdrieonians
SERBIA: Super Liga
FT Cukaricki
2:0 Novi Pazar
8'Radnik
0:0 Vojvodina
23 : 00 IMT Novi Beograd
-:- Zeleznicar Pancevo
23 : 00 TSC
-:- Vozdovac
SERBIA: Prva Liga
50'Jedinstvo U.
1:0 Metalac
48'Radnicki Beograd
0:1 Sloboda
00 : 00 Dubocica
-:- Macva
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
21 : 00 BASK
-:- Zemun
SIERRA LEONE: Premier League
FT 17:15SLIFA
-:- Bhantal
FT 17:15Wilberforce Strikers
-:- Old Edwardians
SLOVAKIA: Nike liga - Championship Group
22 : 30 Ruzomberok
-:- Dun. Streda
SLOVAKIA: 2. liga
FT Slovan Bratislava B
0:0 Presov
FT Trebisov
1:2 Petrzalka
54'Puchov
0:0 D. Kubin
22 : 00 Pohronie
-:- Komarno
SLOVAKIA: 3. Liga - West
FT Raca
2:0 Podkonice
20 : 00 Malacky
-:- Sered
20 : 00 Zvolen
-:- AFC Nove Mesto
SLOVAKIA: 4. liga - West
20 : 00 Crystal
-:- FK TJ Lokomotiva Kozarovce
20 : 00 Hurbanovo
-:- Pata
SLOVENIA: Prva liga
51'Rogaska
1:0 Bravo
22 : 30 Maribor
-:- Radomlje
01 : 15 Domzale
-:- Mura
SLOVENIA: 2. SNL
49'Ilirija
0:1 Triglav
38'Jadran Dekani
0:1 Tabor Sezana
23 : 30 NK Krka
-:- Fuzinar
23 : 30 Rudar
-:- Tolmin
SLOVENIA: 3. SNL - West
00 : 00 Sencur
-:- Ljubljana Svoboda
SLOVENIA: 1. SZNL Women
20 : 30 Olimpija W
-:- Radomlje W
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
FT Ecuador U17 W
1:0 Paraguay U17 W
SOUTH KOREA: WK League Women
FT Boeun Sangmu W
0:0 Incheon Hyundai Steel W
FT Hwacheon W
1:1 Sejong Sportstoto W
FT Seoul W
1:3 Gyeongju W
FT Suwon FC W
3:0 Changnyeong W
SPAIN: LaLiga2
01 : 30 Burgos CF
-:- Espanyol
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
22 : 00 Torina
-:- Escobedo
22 : 30 Laredo
-:- Vimenor
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
FT UE Tona
4:1 Castelldefels
FT Prat
1:2 Olot
FT Vilafranca
0:0 Grama
8'Rapitenca
0:0 Mollerussa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
FT Castellonense
3:0 Castellon B
22 : 00 Utiel
-:- Ontinyent 1931
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
FT Tres Cantos
5:2 Parla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
22 : 00 Felanitx
-:- Santanyi
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
FT Las Palmas B
2:1 Villa Santa Brigida
SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
FT Deportiva Minera
1:0 UCAM Murcia B
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
FT Fuente de Cantos
1:3 Azuaga
FT Olivenza
0:1 Jaraiz
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
FT Casalarreina
1:2 Alfaro
SURINAME: SML
05 : 00 Broki
-:- PVV
SWEDEN: Division 1 - Norra
FT Vasalund
3:1 Karlbergs
8'FBK Karlstad
0:0 Taby
SWEDEN: Division 1 - Södra
FT Lunds
1:0 Rosengard
FT Torns
1:0 Torslanda
54'Falkenberg
0:0 Trollhattan
SWEDEN: Division 2 - Norrland
20 : 00 Team TG
-:- IFK Lulea
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
19 : 00 Ahlafors IF
-:- Lidkoping
19 : 00 Forward
-:- Grebbestad
19 : 00 Gauthiod
-:- Vanersborgs FK
19 : 00 Herrestads AIF
-:- Kumla
19 : 00 Saffle SK
-:- Stenungsunds
21 : 00 Kongahalla
-:- Motala
SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand
FT Viggbyholms
0:3 Osteraker IFK
19 : 00 Enkopings SK
-:- Gute
SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
FT IFK Karlshamn
1:2 IFK Hassleholm
FT Osterlen
1:1 Nosaby
20 : 00 Kristianstad
-:- Simrishamn
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
FT Enskede
0:1 Nykopings
18 : 00 Smedby
-:- Sylvia
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
19 : 00 Astrio
-:- Tord
19 : 00 Laholms
-:- Ockero
21 : 00 Hittarp
-:- Bergdalens IK
00 : 00 Varbergs GIF
-:- Savedalen
SWITZERLAND: Challenge League
00 : 30 Stade Nyonnais
-:- Sion
00 : 30 Xamax
-:- Schaffhausen
01 : 15 Bellinzona
-:- Aarau
TURKMENISTAN: Yokary Liga
FT Merw
2:1 Kopetdag Asgabat
17 : 00 Sagadam
-:- FC Asgabat
UGANDA: Premier League
FT Airtel Kitara
0:0 BUL
FT Wakiso Giants
1:0 NEC FC
UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
FT FSC Mariupol
1:1 Prykarpattya
FT Karpaty Lviv
1:0 Viktoria
FT Livyi Bereg
3:0 Ahrobiznes Volochysk
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
FT Podillya Khmelnytskyi
3:1 Kremin
UKRAINE: Druha Liga
FT Chaika
2:2 Zvyagel
UKRAINE: U19 League
FT Minaj U19
2:3 Oleksandriya U19
FT Veres Rivne U19
0:1 Kryvbas 2020 U19
FT Zhytomyr U19
3:1 Ch. Odessa U19
FT Obolon Kiev U19
2:1 Shakhtar Donetsk U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
00 : 00 Al Wahda
-:- Shabab Al-Ahli Dubai
00 : 00 Ittihad Kalba
-:- Ajman
URUGUAY: Primera Division - Apertura
21 : 30 Cerro Largo
-:- Racing Montevideo
01 : 00 Penarol
-:- Nacional
URUGUAY: Copa Uruguay
FT 00:30River Plate
-:- Defensor Sp.
USA: USL Championship
05 : 00 North Carolina
-:- Hartford Athletic
USA: MLS Next Pro
FT Cincinnati 2
2:3 New York Red Bulls 2
FT Chicago Fire II
2:1pen Philadelphia Union II
FT Houston Dynamo 2
0:1 Austin FC II
USA: USL League One
FT Charlotte Independ.
2:1 Spokane Velocity
05 : 00 Lexington
-:- Greenville
USA: NISA
FT 22:00Club de Lyon
-:- Capo
FT 22:00Michigan Stars
-:- Irvine Zeta
USA: NWSL Women
05 : 00 Orlando Pride W
-:- Chicago W
UZBEKISTAN: Super League
49'OKMK
0:0 Bunyodkor
Half TimeQizilqum
0:0 Lok. Tashkent
UZBEKISTAN: Pro Liga
FT Olimpik-Mobiuz
0:0 Mashal Muborak
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
FT Dep. Tachira
2:0 Metropolitanos
02 : 00 Zamora
-:- Angostura
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
05 : 00 Fundacion AIFI
-:- Maritimo
WALES: Cymru Premier - Championship Group
FT Connahs Q.
0:0 Newtown
WALES: Cymru Premier - Relegation Group
FT Barry
0:0 Penybont
FT Colwyn Bay
1:2 Aberystwyth
FT Pontypridd
0:1 Haverfordwest
WALES: Cymru South
49'Baglan Dragons
0:0 Llantwit Major
52'Carmarthen Town
1:0 Cwmbran Celtic
38'Afan Lido
2:0 Abergavenny Town
38'Ammanford
1:0 Caerau Ely
38'Llanelli
2:0 Pontardawe
38'Trefelin
0:0 Goytre Utd
01 : 30 Cambrian & Clydach
-:- Abertillery Bluebirds
WALES: Cymru North
FT 15:30Buckley
-:- Guilsfield
38'Gresford
1:2 Ruthin
38'Llandudno
0:1 Holywell
38'Llanidloes
0:0 Chirk AAA FC
38'Mold Alexandra
0:1 Caersws FC
38'Porthmadog
0:0 Airbus
01 : 30 Prestatyn
-:- Flint
WORLD: Club Friendly
FT HJK (Fin)
1:1 PK-35 (Fin)
FT Ekenas (Fin)
2:2 KaPa (Fin)
FT PEPO (Fin)
2:4 JIPPO (Fin)
FT VPS (Fin)
5:1 Jaro (Fin)
FT 14:00Ilves (Fin)
-:- Lahti (Fin)
38'Klubi 04 (Fin)
0:0 SalPa (Fin)
8'Ilves (Fin)
0:0 AC Oulu (Fin)
8'Mariehamn (Fin)
0:0 KTP (Fin)
WORLD: Friendly International Women
23 : 00 Japan U16 W
-:- Sweden U16 W
23 : 15 France U16 W
-:- Mexico U16 W
WORLD: Club Friendly Women
FT Trelleborg W (Swe)
0:2 Vittsjo W (Swe)
FT IF Brommapojkarna W (Swe)
3:0 Gamla Upsala W (Swe)
ZIMBABWE: Premier Soccer League
FT Highlanders
1:0 Simba Bhora
FT Hwange
0:2 Bulawayo Chiefs
FT Yadah
0:0 Dynamos