ALBANIA: First Division
21'Lushnja
0:0 Vora
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
FT Lanus
2:2 Union de Santa Fe
05 : 00 Rosario Central
-:- Barracas Central
ARGENTINA: Primera C - Apertura
FT Central Cordoba
0:3 Yupanqui
FT Ituzaingo
1:4 El Porvenir
FT Mercedes
2:3 Berazategui
00 : 30 Deportivo Muniz
-:- Sportivo Barracas
ARGENTINA: Reserve League - First stage
FT Atl. Tucuman 2
1:1 San Lorenzo 2
FT Boca Juniors 2
1:1 Union de Santa Fe 2
00 : 00 Huracan 2
-:- Central Cordoba 2
00 : 00 Newells Old Boys 2
-:- Lanus 2
00 : 00 Sarmiento Junin 2
-:- Talleres Cordoba 2
02 : 00 Ind. Rivadavia 2
-:- River Plate 2
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
05 : 00 Belgrano W
-:- Gimnasia L.P. W
AUSTRALIA: NPL South Australian
FT Adelaide Croatia Raiders
2:0 Adelaide City
FT Adelaide U21
0:4 NE Metrostars
AUSTRALIA: NPL Western Australia
FT Perth SC
6:0 Inglewood Utd
AUSTRALIA: A-League Women
FT Central Coast Mariners W
1:1 Western United W
AUSTRIA: Karnten
00 : 00 ATSV Wolfsberger
-:- SV Kraig
00 : 00 Lendorf
-:- Donau Klagenfurt
00 : 00 Volkermarkt
-:- SAK Klagenfurt
00 : 9 KAC 1909
-:- Bleiburg
AUSTRIA: Oberosterreich
00 : 30 Weisskirchen
-:- Ostermiething
AUSTRIA: Steiermark
00 : 00 Lebring
-:- Hohenhaus Schladming
00 : 00 Weinland Gamlitz
-:- SV Wildon
AUSTRIA: Tirol
00 : 00 Kematen
-:- Telfs
AZERBAIJAN: I Liqa
FT Karvan
0:0 Difai Agsu
FT Lokbatan
3:0 Iravan
61'Araz Saatli
2:0 Mingachevir
BELARUS: Vysshaya Liga Women
FT Smorgon W
0:14 Minsk FK W
65'Vitebsk W
1:3 Din. Minsk W
21'Bobruichanka W
0:0 Belarus U19 W
BELGIUM: Pro League U21
00 : 30 Beveren U21
-:- Eupen U21
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
01 : 00 GV San Jose
-:- Always Ready
BRAZIL: Amapaense
FT Santos AP
1:3 Macapa
05 : 00 Sao Paulo AP
-:- Trem
BRAZIL: Amazonense - Second stage
01 : 45 Manaus
-:- Operario Esporte Clube
BRAZIL: Carioca - Taca Rio
FT Boavista
0:4 Botafogo RJ
BRAZIL: Cearense 2
FT Tiradentes
1:3 Icasa
FT Tirol
4:1 Maranguape
BRAZIL: Goiano - Play Offs
FT Vila Nova FC
3:0 Aparecidense
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
05 : 30 Athletic Club
-:- Pouso Alegre
BRAZIL: Paraense - Play Offs
FT Aguia De Maraba
1:1 Paysandu PA
05 : 00 Tuna Luso
-:- Remo
BRAZIL: Paranaense - Play Offs
FT Athletico-PR
1:0 Operario
BRAZIL: Paulista - Play Offs
FT Santos
3:1 Bragantino
BRAZIL: Paulista A2 - Play Offs
FT Ferroviaria
0:1pen Juventus-SP
FT Sao Bento
1:2 Noroeste
FT Piracicaba
1:1 Portuguesa Santista
FT Sao Jose EC
1:2 Velo Clube
BRAZIL: Potiguar - Second stage
00 : 00 Globo
-:- Baraunas
BRAZIL: Copa Verde
FT Cuiaba
4:1 Brasiliense
BRAZIL: Copa do Nordeste
FT America RN
1:0 Nautico
FT Botafogo PB
4:0 Bahia
FT Ceara
2:1 Itabaiana
FT CRB
2:0 AE Altos
FT Maranhao
3:2 Fortaleza
FT River-PI
0:1 ABC
FT Sport Recife
3:0 Juazeirense
FT Vitoria
3:0 Treze PB
BRAZIL: Goiano U20
00 : 30 Trindade U20
-:- Goias U20
BRAZIL: Brasileiro Women
00 : 00 Botafogo RJ W
-:- Real Brasilia W
00 : 00 Gremio W
-:- Palmeiras W
CAMEROON: Elite One - Championship Group
19 : 00 Gazelle
-:- Victoria United
21'Stade Renard
1:0 Canon Yaounde
21 : 00 Cotonsport
-:- Colombe
21 : 00 Yong Sports Academy
-:- Dynamo Douala
CAMEROON: Elite One - Relegation Group
19 : 00 Fauve Azur Elite
-:- Fortuna Mfou
19 : 00 Les Astres
-:- Bamenda
21 : 00 UMS de Loum
-:- APEJES Academy
21 : 00 Union Douala
-:- Aigle Royal
CAMEROON: Elite Two - Championship Group
18 : 30 Bafmeng United
-:- Panthere
20 : 30 Feutcheu
-:- Bafoussam
CAMEROON: Elite Two - Relegation Group
18 : 30 Foncha
-:- FC Rangers of Bafut
Half TimeIsohsa
1:0 Renaissance
20 : 30 AS Fap
-:- Yafoot
20 : 30 Leopard de Douala
-:- Bafang
CHILE: Primera Division
03 : 00 A. Italiano
-:- Coquimbo
05 : 30 O'Higgins
-:- Deportes Iquique
CHILE: Segunda Division
04 : 00 Arturo Fernandez Vial
-:- Trasandino
COLOMBIA: Primera A - Apertura
FT Atl. Nacional
2:0 Jaguares de Cordoba
FT Millonarios
3:1 Santa Fe
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
FT San Carlos
2:0 Herediano
FT Cartagines
3:4 Saprissa
CROATIA: Prva NL
20 : 30 Bijelo Brdo
-:- Sesvete
20 : 30 Dugopolje
-:- Dubrava
CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
00 : 00 Usti nad Labem B
-:- Banik Most - Sous B
CZECH REPUBLIC: U19 League
FT Mlada Boleslav U19
3:0 Ceske Budejovice U19
61'Brno U19
1:1 FK Pardubice U19
DENMARK: 2nd Division
64'F. Amager
0:2 Middelfart
64'Hellerup
3:1 FA 2000
21'Aarhus Fremad
0:1 Skive
21'Esbjerg
0:0 Roskilde
20 : 00 AB Copenhagen
-:- Nykobing
20 : 00 Thisted FC
-:- Brabrand
DENMARK: 3rd Division
64'Avarta
0:0 Ishoj
58'Holbaek
1:0 Lyseng
64'Holstebro
1:0 Naesby
48'Vejgaard
0:0 Vanlose
21'SfB-Oure
0:0 VSK Aarhus
21'Young Boys
0:0 BK Frem
DJIBOUTI: Division 1
00 : 00 CDC Q7
-:- AS Arta
02 : 00 Dikhil
-:- ASAS
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
FT 14:30Renaissance
-:- AC Rangers
ECUADOR: Serie B
FT Ind. Juniors
3:2 Gualaceo
03 : 30 Chacaritas
-:- Manta
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
FT Santa Tecla
3:1 Dragon
FT Metapan
0:3 Alianza FC
ENGLAND: Southern League South Division
02 : 00 Walton & Hersham
-:- Harrow
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
19 : 00 Rangers FC
-:- Manzini Wanderers
ETHIOPIA: Premier League
21'Defence Force
0:0 Welayta Dicha
22 : 00 Ethiopia Bunna
-:- Fasil Kenema
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
23 : 45 Barcelona W
-:- Brann W
02 : 00 PSG W
-:- Hacken W
GERMANY: Regionalliga North
00 : 30 SC Weiche-08
-:- Drochtersen/Assel
00 : 30 Spelle-Venhaus
-:- Norderstedt
GERMANY: Regionalliga Nordost
00 : 00 Erfurt
-:- Greifswald
00 : 00 Luckenwalde
-:- BFC Dynamo
GERMANY: Regionalliga West
00 : 30 Oberhausen
-:- Duren
GERMANY: Regionalliga Sudwest
00 : 00 FSV Frankfurt
-:- TuS Koblenz
00 : 00 Fulda-Lehnerz
-:- Steinbach Haiger
00 : 00 Walldorf
-:- FC 08 Homburg
GERMANY: Regionalliga Bayern
00 : 00 Bayern II
-:- Schweinfurt
GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein
00 : 00 Bordesholm
-:- Eichede
GERMANY: Oberliga Hamburg
00 : 00 Niendorfer TSV
-:- Sasel
00 : 30 Altona
-:- Wandsbeker Concordia
00 : 30 Halstenbek-Rellingen
-:- Duneberg
00 : 30 Harksheide
-:- Turkiye Wilhelmsburg
00 : 30 HEBC Hamburg
-:- Paloma
00 : 30 Rugenbergen
-:- Suderelbe
00 : 30 SC Victoria Hamburg
-:- TSV Buchholz 08
01 : 00 ETSV Hamburg
-:- Tornesch
GERMANY: Oberliga Bremen
00 : 30 Aumund-Vegesack
-:- Woltmershausen
GERMANY: Oberliga Niedersachsen
22 : 00 Delmenhorst
-:- BSV Rehden
00 : 00 Eintracht Celle
-:- Emden
00 : 00 Lupo-Martini Wolfsburg
-:- Schoningen
00 : 30 Vorsfelde
-:- Egestorf-Langreder
GERMANY: Oberliga Westfalen
00 : 00 Bovinghausen
-:- Eintracht Rheine
00 : 00 Clarholz
-:- Turkspor Dortmund
00 : 00 Ennepetal
-:- Finnentrop/Bamenohl
00 : 00 Lotte
-:- ASC 09 Dortmund
00 : 00 Schermbeck 2020
-:- Vreden
00 : 00 Westfalia Rhynern
-:- Gievenbeck
00 : 30 Siegen
-:- Erkenschwick
GERMANY: Oberliga Hessen
00 : 00 Baunatal
-:- Weidenhausen
00 : 00 Fernwald
-:- Stadtallendorf
00 : 30 Erlensee
-:- Giessen
00 : 30 RW Walldorf
-:- Alzenau
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
00 : 00 Worms
-:- SpVgg Quierschied
01 : 00 Arminia Ludwigshafen
-:- Baumholder
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
00 : 00 Neudrossenfeld
-:- Regensburg II
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
00 : 00 Heimstetten
-:- Ismaning
00 : 30 Kirchheimer
-:- Munich 1860 II
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
00 : 00 Mutschelbach
-:- Nottingen
GERMANY: Oberliga Mittelrhein
01 : 00 Germania Teveren
-:- Freialdenhoven
GERMANY: Oberliga Niederrhein
00 : 30 Hilden
-:- Hamborn
00 : 30 Meerbusch
-:- Buderich
00 : 30 Mulheimer FC 97
-:- Baumberg
00 : 30 SW Essen
-:- Germania Ratingen
00 : 30 Union Nettetal
-:- Uerdingen
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
FT Antigua
3:0 Comunicaciones
23 : 00 Zacapa
-:- Xelaju
02 : 00 Municipal
-:- Coban Imperial
03 : 45 Guastatoya
-:- Coatepeque
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
02 : 00 America des Cayes
-:- Racing Haitien
02 : 00 Real Hope
-:- Ouanaminthe
INDIA: I-League
FT Delhi FC
3:1 Lajong
20 : 30 Aizawl
-:- Churchill Brothers
INDONESIA: Liga 1
19 : 30 Persib Bandung
-:- FC Bhayangkara
19 : 30 Persik Kediri
-:- Persikabo 1973
IRAQ: Super League
00 : 30 Erbil
-:- Al Karkh
ISRAEL: Liga Alef North
21'H. Migdal HaEmek
0:0 Tzeirei Kafr Kanna
22 : 15 Kiryat Yam
-:- Hapoel Bueine
01 : 00 Ironi Baka
-:- Tayibe
ISRAEL: Liga Alef South
59'Maccabi Shaarayim FC
1:2 Holon Yermiyahu
22 : 00 Hapoel Kfar Shalem
-:- Shimshon Tel Aviv
00 : 30 Shimshon Kafr Qasim
-:- Agudat Sport Ashdod
ITALY: Serie C - Group A
01 : 45 Padova
-:- Pergolettese
ITALY: Serie C - Group B
01 : 30 Carrarese
-:- Perugia
01 : 45 Fermana
-:- Rimini
01 : 45 Gubbio
-:- Torres
01 : 45 Vis Pesaro
-:- Lucchese
ITALY: Serie C - Group C
01 : 45 Catania
-:- Giugliano
ITALY: Serie D - Group A
19 : 30 Albenga
-:- Pinerolo
19 : 30 Alcione Milano
-:- Vogherese
19 : 30 Asti
-:- Derthona FbC
19 : 30 Borgosesia
-:- Gozzano
19 : 30 Bra
-:- Lavagnese
19 : 30 Ticino
-:- PDHA
19 : 30 Vado
-:- Chisola
20 : 00 Citta di Varese
-:- Sanremese
20 : 00 Fezzanese
-:- Alba
20 : 30 Ligorna
-:- Chieri
ITALY: Serie D - Group B
19 : 30 Arconatese
-:- Ciserano-Bergamo
19 : 30 Caldiero Terme
-:- Piacenza
19 : 30 Caravaggio
-:- USD Casatese
19 : 30 Club Milano
-:- Varesina
19 : 30 Crema
-:- Castellanzese
19 : 30 Desenzano
-:- Villa Valle
19 : 30 Legnano
-:- Brusaporto
19 : 30 Ponte San Pietro
-:- Clivense
19 : 30 Tritium
-:- Folgore Caratese
01 : 00 Pro Palazzolo
-:- Real Calepina
ITALY: Serie D - Group C
19 : 30 Adriese
-:- Cjarlins Muzane
19 : 30 Bassano
-:- Montecchio Maggiore
19 : 30 Luparense
-:- Chions
19 : 30 Montebelluna
-:- Castegnato
19 : 30 Mori
-:- Breno
19 : 30 Portogruaro
-:- Mestre
ITALY: Serie D - Group D
19 : 30 Aglianese Calcio
-:- AC Carpi
19 : 30 Certaldo
-:- Sant'Angelo
19 : 30 Forli
-:- Lentigione
19 : 30 Imolese
-:- Fanfulla
19 : 30 Mezzolara
-:- Ravenna
19 : 30 Prato
-:- Sangiuliano City
19 : 30 Sammaurese
-:- Victor San Marino
19 : 30 San Donnino
-:- Pistoiese
19 : 30 SCD Progresso
-:- Corticella
ITALY: Serie D - Group E
19 : 30 Follonica Gavorrano
-:- Figline
19 : 30 Montevarchi
-:- Real Forte Querceta
19 : 30 SC Cenaia
-:- Livorno
19 : 30 Seravezza Pozzi
-:- Sangiovannese
19 : 30 Tau
-:- Trestina
19 : 30 Vivi Altotevere
-:- Poggibonsi
20 : 00 San Donato
-:- Pianese
23 : 00 Grosseto
-:- Mobilieri Ponsacco
ITALY: Serie D - Group F
19 : 30 Avezzano
-:- L Aquila
19 : 30 Fano
-:- Atletico Ascoli
19 : 30 Fossombrone
-:- Campobasso
19 : 30 Sambenedettese
-:- Calcio Chieti
19 : 30 Sora
-:- Vigor Senigallia
19 : 30 Tivoli Calcio
-:- Roma City
19 : 30 United Riccione
-:- Termoli
19 : 30 Vastogirardi
-:- Matese
20 : 00 S. N. Notaresco
-:- Real Monterotondo
ITALY: Serie D - Group G
21'Cavese
0:0 Budoni
19 : 30 Anzio Calcio 1924
-:- Flaminia
19 : 30 Atletico Uri
-:- Trastevere Calcio
19 : 30 Boreale
-:- Sarrabus Ogliastra
19 : 30 Cynthialbalonga
-:- Ischia
19 : 30 Latte Dolce
-:- Gladiator
19 : 30 Romana
-:- Nocerina
19 : 30 San Marzano
-:- Nuova Florida
20 : 00 Cassino
-:- Ostia Mare
ITALY: Serie D - Group H
19 : 30 Barletta
-:- Fidelis Andria
19 : 30 Bitonto
-:- Gelbison
19 : 30 Paganese
-:- Gravina
19 : 30 Santa Maria Cilento
-:- Casarano
20 : 00 Gallipoli
-:- Palmese 1914
20 : 00 Manfredonia
-:- A.C.D. Nardo
20 : 00 Matera
-:- Rotonda
20 : 30 Citta di Fasano
-:- Altamura
21 : 00 Angri
-:- Martina Calcio
ITALY: Serie D - Group I
19 : 30 Licata
-:- Gioiese
19 : 30 Portici 1906
-:- S. Agata
19 : 30 Reggio Calabria
-:- Akragas
19 : 30 Siracusa
-:- USD Ragusa
20 : 00 AS Acireale
-:- Vibonese
20 : 00 Igea Virtus
-:- Real Casalnuovo
20 : 00 San Luca
-:- Trapani
21 : 00 Sancataldese
-:- Canicatti
JORDAN: Premier League
01 : 30 Moghayer Al Sarhan
-:- Aqaba
KYRGYZSTAN: Premier Liga
45+'Muras United
0:1 Neftchi Kochkor-Ata
LIBERIA: LFA First Division
22 : 00 Watanga
-:- BEA Mountain
MAURITANIA: Ligue 1
04 : 30 Ksar
-:- Entou
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
FT Leones Negros
2:4 Atletico La Paz
FT Correcaminos
0:2 Cimarrones de Sonora
MEXICO: Liga Premier Serie B
00 : 00 Chilangos
-:- Uruapan
MOROCCO: Coupe du Trone
FT Amal Tiznit
1:0 Adrar Souss
FT FATH Casablanca
2:0 Wydad Fes
FT Mouloudia Oujda
2:1pen KAC Kenitra
FT Stade Marocain
0:4 Moghreb Tetouan
04 : 00 Kawkab Marrakech
-:- Hassania Agadir
04 : 00 Maghreb Fez
-:- IR Tanger
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
FT Tacuary
1:1 Ameliano
FT Sportivo Trinidense
0:1 Sp. Luqueno
PERU: Liga 1 - Apertura
02 : 00 Deportivo Garcilaso
-:- Comerciantes Unidos
POLAND: Division 2
22 : 00 Wisla Pulawy
-:- Olimpia Elblag
00 : 00 GKS Jastrzebie
-:- Kotwica Kolobrzeg
00 : 30 S. Wola
-:- Sandecja Nowy S.
POLAND: III Liga - Group II
21 : 00 Unia Swarzedz
-:- Vineta W.
POLAND: III Liga - Group III
20 : 30 Sleza Wroclaw
-:- Zielona Gora
POLAND: Central Youth League
FT Rakow Czestochowa U19
0:0 Jagiellonia U19
FT Lech Poznan U19
3:1 Zaglebie U19
FT Sandecja U19
0:3 Pogon Szczecin U19
21'Wisla U19
1:0 Legia U19
20 : 00 Polonia W. U19
-:- Warta P. U19
PORTUGAL: Taça de Portugal Women
21 : 00 Braga W
-:- Racing Power W
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
23 : 00 Hunedoara
-:- Gloria Buzau
SAUDI ARABIA: Division 1
00 : 45 Al Batin
-:- Hajer
01 : 00 Al Ain
-:- Al Jandal
01 : 00 Al Orubah
-:- Jeddah
SENEGAL: Ligue 1
22 : 30 Dakar SC
-:- Teungueth
22 : 30 Guediawaye
-:- Mbour
22 : 30 Linguere
-:- Jamono Fatick
22 : 30 Ouakam
-:- Generation F.
22 : 30 Sonacos
-:- Jaraaf
22 : 30 US Goree
-:- Casa
SLOVAKIA: 2. liga
20 : 00 Povazska Bystrica
-:- FK Humenne
SLOVAKIA: 3. Liga - East
20 : 00 Lipany
-:- Snina
SLOVAKIA: 3. Liga - West
20 : 00 Dubnica
-:- Castkovce
SLOVENIA: 1. SZNL Women
22 : 00 Krim W
-:- ZNK Ljubljana W
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
03 : 00 Brazil U17 W
-:- Colombia U17 W
05 : 30 Ecuador U17 W
-:- Paraguay U17 W
SPAIN: Tercera RFEF - Group 1
FT Estradense
2:1 Pontevedra B
FT Gran Pena
3:3 Atletico Arteixo
FT Polvorin
4:2 UD Ourense
FT Rapido de Bouzas
1:2 Viveiro
FT Silva SD
0:2 Bergantinos
22 : 00 Arzua
-:- Somozas
22 : 00 Barbadas-Bentraces
-:- Alondras
22 : 00 Betanzos
-:- Arosa SC
22 : 00 Paiosaco
-:- Sarriana
SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
FT Gijon Industrial
0:1 Condal
FT Lealtad
2:1 Basico Urraca
17 : 00 Luarca
-:- CD Colunga
90+'Union Club Ceares
0:1 L'Entregu
22 : 15 Llanes
-:- Real Titanico
22 : 15 Praviano
-:- Tuilla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
FT Siete Villas
1:1 Solares
22 : 00 Bezana
-:- UD Samano
22 : 00 Castro
-:- Atletico Albericia
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
FT Basconia
1:1 Durango
FT Beasain
1:1 Touring KE
FT Portugalete
3:1 Padura
63'Alaves C
0:1 SD Deusto
21 : 30 Aurrera Ondarroa
-:- Lagun Onak
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
23 : 00 Vilassar de Mar
-:- Peralada
01 : 30 Reus FCR
-:- L Hospitalet
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
FT Ilicitano
3:0 Villarreal C
01 : 00 Burriana
-:- Rayo Ibense
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
FT Canillas
1:2 Leganes B
FT Trival Valderas
0:0 Las Rozas
FT Colonia M.
0:3 Collado Villalba
FT Pozuelo de Alarcon
0:1 AD Torrejon
21 : 30 Villanueva
-:- Galapagar
SPAIN: Tercera RFEF - Group 8
FT Villaralbo
1:2 Burgos CF B
90+'La Virgen
1:0 Santa Marta Tormes
21 : 30 Laguna
-:- Atl. Astorga
21 : 30 Mirandes B
-:- Ponferradina B
22 : 00 Bembibre
-:- Almazan
SPAIN: Tercera RFEF - Group 9
86'Huetor Tajar
0:0 CP Almeria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
FT Atletico Espeleno
1:0 La Palma
FT Cabecense
1:0 Pozoblanco
FT Cartaya
1:0 CD Utrera
21 : 00 Ceuta B
-:- Puente Genil
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
FT Collerense
0:2 Poblense
FT Ibiza Islas Pitiusas
3:3 Constancia
FT Binissalem
1:2 Portmany
21 : 00 Llosetense
-:- Alcudia
21 : 00 Mercadal
-:- Manacor
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
FT Arucas
1:1 Tenerife B
65'La Cuadra
0:0 Yaiza
65'Panaderia
1:0 Lanzarote
61'Santa Ursula
1:0 Ibarra
63'Tamaraceite
1:1 Teror
02 : 00 CD Marino
-:- Atl. Victoria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
FT Castuera
3:1 CD Calamonte
90+'Arroyo
1:1 Trujillo
22 : 00 Diocesano
-:- Don Alvaro
22 : 00 Villafranca
-:- Pueblonuevo
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
FT Beti Onak
1:0 Txantrea
FT Alesves
2:2 CD Ardoi
FT Beti Kozkor
1:0 Bidezarra
01 : 00 Cirbonero
-:- Cortes
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
FT Comillas
0:2 Arnedo
FT Berceo
0:2 Anguiano
17 : 00 Calahorra B
-:- Varea
FT CDFC Calzada
0:1 UD Logrones B
17 : 00 Oyonesa
-:- CCD Alberite
FT River Ebro
0:1 Haro Deportivo
FT Tedeon
0:0 Racing Rioja
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
FT Calamocha
0:0 Binefar
FT Huesca B
0:0 Borja
FT Epila
1:1 Cuarte
FT Belchite 97
1:2 Ejea
21 : 30 Caspe
-:- Carinena
21 : 30 Ebro
-:- Utrillas
21 : 30 Tamarite
-:- Fuentes
22 : 00 Fraga
-:- CF Illueca
SPAIN: Tercera RFEF - Group 18
FT Conquense
4:1 San Clemente
FT Azuqueca
3:0 Torrijos
FT Cazalegas
2:0 La Solana
FT Quintanar del Rey
1:0 Tarancon
FT Toledo
3:2 Puertollano C.F.
FT Villarrobledo
2:1 Tomelloso
FT Villarrubia
1:0 Socuellamos
22 : 00 Villacanas
-:- Marchamalo
22 : 30 Huracan de Balazote
-:- Albacete B
SWEDEN: Division 2 - Norrland
21 : 00 Skelleftea
-:- IFK Ostersund
22 : 00 Kiruna
-:- Bergnasets
00 : 00 Boden
-:- Gottne
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
00 : 15 Vanersborgs IF
-:- IFK Skovde
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
00 : 30 Sleipner
-:- Nacka Iliria
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
00 : 00 Husqvarna
-:- Qviding
00 : 00 Landvetter
-:- Frolunda
SWITZERLAND: Promotion League
23 : 00 Breitenrain
-:- Paradiso
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
00 : 30 Sion II
-:- Oberwallis Naters
01 : 00 Vevey
-:- Pully
01 : 15 Grand-Saconnex
-:- Terre Sainte
01 : 15 Sarraz-Ecleplens
-:- Echallens
01 : 30 La Chaux-De-Fonds
-:- Chenois
01 : 30 Meyrin
-:- Lausanne II
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
01 : 00 Muttenz
-:- Bassecourt
01 : 00 Thun II
-:- Muri
01 : 15 Munsingen
-:- Solothurn
01 : 15 Rotkreuz
-:- Koniz
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
01 : 00 Hongg
-:- Kosova
01 : 00 Tuggen
-:- Balzers
01 : 00 YF Juventus
-:- Gossau
01 : 15 Uzwil
-:- Linth
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
FT La Horquetta
4:4 Central FC
FT Point Fortin
2:3 Police
FT Port Of Spain
2:1 Eagles FC
FT Morvant Caledonia Utd
1:1 Defence Force
UGANDA: Premier League
21'Maroons
0:0 Express
22 : 00 Kampala City
-:- Busoga
UKRAINE: Championship Women - Championship Group
Half TimeKryvbas W
0:1 Vorskla Poltava W
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
FT Mariupol W
1:1 Veres-Rivne W
FT Panthers FC Uman W
3:0 EMC Podolie W
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
00 : 00 Al Nasr
-:- Hatta
00 : 00 Emirates Club
-:- Bani Yas
URUGUAY: Copa Uruguay
05 : 30 River Plate
-:- Defensor Sp.
USA: MLS Next Pro
FT New York City II
2:1pen Chattanooga
FT Real Monarchs
2:1 Minnesota 2
04 : 00 Cincinnati 2
-:- New York Red Bulls 2
05 : 00 Chicago Fire II
-:- Philadelphia Union II
05 : 30 Crown Legacy
-:- Atlanta United 2
USA: USL League One
05 : 30 Charlotte Independ.
-:- Spokane Velocity
UZBEKISTAN: Super League
20 : 00 Din. Samarkand
-:- Metallurg Bekabad
UZBEKISTAN: Pro Liga
FT Buxoro
0:0 Xorazm Urganch
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
05 : 30 Dep. Tachira
-:- Metropolitanos
WALES: Cymru North
01 : 30 Denbigh
-:- Bangor 1876
WORLD: Friendly International
23 : 30 Argentina U16
-:- Ivory Coast U16
23 : 30 Czech Republic U16
-:- Mexico U16
23 : 30 France U16
-:- Saudi Arabia U16
23 : 30 Japan U16
-:- Wales U16
WORLD: Club Friendly
FT Corinthians (Bra)
3:0 Londrina (Bra)
FT HJK (Fin)
5:1 TPS (Fin)
FT Orn (Nor)
4:0 Askollen (Nor)
18 : 00 Eidsvold TF (Nor)
-:- Notodden (Nor)
21'Arendal (Nor)
0:0 Mandalskameratene (Nor)
21'Besiktas (Tur)
0:0 Karagumruk (Tur)
21'Sivasspor (Tur)
1:0 Sivas Dort Eylulspor (Tur)
21'Skeid (Nor)
1:1 Kjelsas (Nor)
20 : 15 Mikkeli (Fin)
-:- KuPS Akatemia (Fin)
WORLD: Club Friendly Women
23 : 00 Orebro W (Swe)
-:- Norrkoping W (Swe)
ZIMBABWE: Premier Soccer League
21'Arenel Movers
0:0 Herentals
19 : 00 CAPS Utd
-:- Bikita Minerals
19 : 00 GreenFuel
-:- TelOne
19 : 00 Manica
-:- Chegutu Pirates
19 : 00 Platinum
-:- Chicken Inn
19 : 00 ZPC Kariba
-:- Ngezi Platinum