FRANCE: Ligue 1
02 : 00 Montpellier
-:- Nantes
GERMANY: Bundesliga
01 : 30 Bochum
-:- Hoffenheim
ITALY: Serie A
01 : 45 Frosinone
-:- Salernitana
SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
15'Cerro Porteno (Par)
0:0 Fluminense (Bra)
15'Cobresal (Chi)
0:0 Talleres Cordoba (Arg)
07 : 00 Barcelona SC (Ecu)
-:- Sao Paulo (Bra)
07 : 00 Palestino (Chi)
-:- Millonarios (Col)
SPAIN: LaLiga
02 : 00 Real Sociedad
-:- Real Madrid
AFRICA: CAF Champions League - Play Offs
01 : 00 Mamelodi Sundowns
-:- Esperance Tunis
02 : 00 Al Ahly
-:- Mazembe
ALGERIA: Ligue 1
22 : 00 Biskra
-:- ES Setif
FT 17:00Biskra
-:- Oran
22 : 00 El Bayadh
-:- Khenchela
FT 17:00ES Setif
-:- US Souf
FT 17:00Kabylie
-:- Constantine
FT 17:00Khenchela
-:- MC Alger
FT 17:00Magra
-:- Saoura
FT 17:00Paradou
-:- ASO Chlef
22 : 00 Saoura
-:- US Souf
ANGOLA: Girabola
23 : 00 Kabuscorp
-:- Primeiro de Agosto
ARGENTINA: Reserve League - First stage
15'Ind. Rivadavia 2
0:0 Argentinos Jrs 2
ARMENIA: Premier League
22 : 00 Ararat Yerevan
-:- Van
ASIA: AFC Asian Cup U23 - Play Offs
21 : 00 Uzbekistan U23
-:- Saudi Arabia U23
00 : 30 Iraq U23
-:- Vietnam U23
AUSTRALIA: A-League
16 : 45 Brisbane Roar
-:- Adelaide United
AUSTRALIA: NPL NSW
16 : 30 Manly Utd
-:- NWS Spirit
16 : 30 Sydney FC U23
-:- Sydney Utd
AUSTRALIA: NPL Queensland
17 : 30 Redlands
-:- Wynnum Wolves
AUSTRALIA: NPL South Australia
17 : 00 Adelaide City
-:- Adelaide United U23
17 : 00 South Adelaide
-:- Croydon
AUSTRALIA: NPL Victoria
16 : 30 Melbourne Knights
-:- Oakleigh Cannons
AUSTRALIA: NSW League One
17 : 00 Nepean
-:- Bankstown City Lions
AUSTRALIA: SA State League
17 : 45 West Torrens
-:- Sturt Lions
AUSTRALIA: Victoria Premier League
17 : 30 Bentleigh Greens
-:- Melbourne City U21
17 : 30 Northcote City
-:- Brunswick City
17 : 30 Preston Lions
-:- Werribee City
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
00 : 30 Austria Vienna
-:- Altach
AUSTRIA: 2. Liga
23 : 10 Kapfenberg
-:- Horn
23 : 10 Lafnitz
-:- Leoben
23 : 10 Ried
-:- Amstetten
AUSTRIA: Regionalliga East
00 : 00 Drassburg
-:- Donaufeld Wien
00 : 00 Marchfeld
-:- Mauerwerk
00 : 30 SK Rapid (Am)
-:- TWL Elektra
00 : 30 Traiskirchen
-:- Favoritner
01 : 00 Ardagger
-:- SV Oberwart
AUSTRIA: Regionalliga Central
23 : 00 Wallern/St Marienkirchen
-:- Weindorf St. Anna
00 : 00 ASK Voitsberg
-:- ASK Klagenfurt
00 : 00 Bad Gleichenberg
-:- Allerheiligen
00 : 00 Gleisdorf
-:- Deutschlandsberger
00 : 00 LASK (Am)
-:- Union Gurten
00 : 00 SC Weiz
-:- SPG Wels
00 : 00 Vorwarts Steyr
-:- Vocklamarkt
AUSTRIA: Burgenland
00 : 00 USVS Rudersdorf
-:- Edelserpentin
00 : 30 Marz
-:- Halbturn
00 : 30 Parndorf
-:- Leithaprodersdorf
AUSTRIA: Karnten
00 : 00 ATSV Wolfsberger
-:- Donau Klagenfurt
00 : 00 Lendorf
-:- Treibach
00 : 00 SV Kraig
-:- SAK Klagenfurt
00 : 00 Volkermarkt
-:- A. Klagenfurt (Am)
00 : 9 KAC 1909
-:- St. Jakob/Ros
AUSTRIA: Niederosterreich
00 : 30 Kottingbrunn
-:- Warth
00 : 30 Rohrbach
-:- Korneuburg
00 : 30 Zwettl
-:- Langenrohr
AUSTRIA: Oberosterreich
00 : 00 Weisskirchen
-:- ASK St.Valentin
00 : 30 Leonfelden
-:- Micheldorf
01 : 00 Pregarten
-:- Bad Ischl
AUSTRIA: Salzburg
23 : 00 Union Henndorf
-:- SAK 1914
23 : 30 Grodig
-:- USK Anif
00 : 00 Eugendorf
-:- UFC Hallein
00 : 00 Puch
-:- Strasswalchen
00 : 00 Seekirchen
-:- Burmoos
AUSTRIA: Steiermark
00 : 00 Ilzer SV
-:- SV Union Gnas
00 : 00 Koflach
-:- Lebring
00 : 00 SV Frauental
-:- Tillmitsch
00 : 00 SV Wildon
-:- Furstenfeld
00 : 00 UFC Fehring
-:- Stadtwerke Bruck/Mur
00 : 00 Weinland Gamlitz
-:- Hohenhaus Schladming
AUSTRIA: Tirol - Promotion Group
01 : 00 Fugen
-:- Kitzbuhel
AUSTRIA: Tirol - Relegation Group
00 : 30 SC Kundl
-:- Vols
00 : 30 SV Worgl
-:- Innsbrucker AC
AUSTRIA: Vorarlberg
23 : 30 A. Lustenau (Am)
-:- Lauterach
AUSTRIA: Wien
23 : 00 Red Star-Penzing
-:- Dinamo Helfort
23 : 30 SV Donau
-:- Sportunion Mauer
AZERBAIJAN: I Liqa
18 : 30 Shamakhi
-:- Difai Agsu
19 : 00 Mingachevir
-:- Iravan
BANGLADESH: Premier League
16 : 45 Rahmatgonj MFS
-:- Fortis
16 : 45 Sheikh Russel
-:- Abahani Limited
BARBADOS: Premier League
06 : 00 Brittons Hill
-:- Paradise SC
08 : 00 Empire
-:- Weymouth Wales
BELARUS: Vysshaya Liga
22 : 30 Vitebsk
-:- BATE
00 : 30 Dynamo Brest
-:- Naftan
BELARUS: Pershaya Liga
21 : 30 Volna Pinsk
-:- Belarus U17
BELGIUM: Jupiler Pro League - Relegation Group
01 : 45 Eupen
-:- Charleroi
BELGIUM: National Division 1
00 : 30 Gent B
-:- Leuven B
BELGIUM: Second Amateur Division Group VFV B
01 : 15 Wezel Sport
-:- Bocholter
BELGIUM: Pro League U21
00 : 30 Lommel SK U21
-:- RWDM U21
01 : 00 Dender U21
-:- Deinze U21
01 : 00 St. Truiden U21
-:- Oostende U21
01 : 15 Westerlo U21
-:- RFC Liege U21
01 : 30 Francs Borains U21
-:- Patro Eisden U21
01 : 30 Kortrijk U21
-:- Eupen U21
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
01 : 00 Charleroi W
-:- Mechelen W
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
01 : 30 Genk W
-:- Gent W
BOTSWANA: Premier League
00 : 00 Township Rollers
-:- Orapa United
BRAZIL: Serie B
05 : 00 Ituano
-:- Operario
05 : 00 Sport Recife
-:- Vila Nova FC
BRAZIL: Acreano - Second stage
84'Rio Branco
0:3 Humaita
05 : 30 Independencia
-:- Sao Francisco FC
03 : 30 Galvez
-:- Vasco da Gama AC
BRAZIL: Amapaense - Play Offs
06 : 00 Oratorio
-:- Trem
BRAZIL: Gaucho 2
15'Aimore
0:0 Inter Santa Maria
BRAZIL: Brasileiro U20
83'Botafogo U20
0:0 Fluminense U20
BRAZIL: Capixaba U20 - Play Offs
01 : 00 Porto Vitoria U20
-:- Estrela do Norte U20
01 : 00 Vitoria ES U20
-:- Real Noroeste U20
BRAZIL: Catarinense U20
01 : 00 Brusque U20
-:- Inter de Lages U20
01 : 00 Joinville U20
-:- Figueirense U20
BRAZIL: Goiano U20
01 : 30 Aparecidense U20
-:- Vila Nova FC U20
01 : 30 Guanabara City U20
-:- Itaberai U20
01 : 30 Royal U20
-:- Cerrado EC U20
01 : 30 Trindade U20
-:- Aparecida EC U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
01 : 00 Prudentopolis U20
-:- Rolandia EC U20
01 : 00 Cascavel U20
-:- Azuriz U20
BRAZIL: Paulista U20 - First stage
01 : 00 Bandeirante U20
-:- Sertaozinho U20
01 : 00 CA Joseense U20
-:- Pinda U20
01 : 00 Capivariano U20
-:- Guarani U20
01 : 00 Comercial FC
-:- Tiete U20 - Ituano U20
01 : 00 Cosmopolitano Sports U20
-:- Uniao Sao Joao U20
01 : 00 EC Sao Bernardo U20
-:- Aster Itaqua U20
01 : 00 Fernandopolis U20
-:- Olimpia FC U20
01 : 00 Francana U20
-:- Inter de Bebedouro U20
01 : 00 Gremio Prudente U20
-:- Vocem U20
01 : 00 Guacuano U20
-:- Brasilis U20
01 : 00 Guarulhos U20
-:- Nacional SP U20
01 : 00 Ibrachina U20
-:- Flamengo SP U20
01 : 00 Independente SP U20
-:- Internacional de Limeira U20
01 : 00 Itapirense U20
-:- Ponte Preta U20
01 : 00 Marilia AC U20
-:- Presidente Prudente U20
01 : 00 Maua U20
-:- Jabaquara U20
01 : 00 Osasco Audax U20
-:- Oeste U20
01 : 00 Paulinia FU U20
-:- Metropolitano FC U20
01 : 00 Piracicaba U20
-:- Rio Branco U20
01 : 00 Porto Football U20
-:- Aguai U20
01 : 00 Referencia U20
-:- GE Osasco U20
01 : 00 Rio Preto U20
-:- Jose Bonifacio EC U20
01 : 00 Santo Andre U20
-:- Mauaense U20
01 : 00 Sao Bento U20
-:- Desportivo U20
01 : 00 Sao Caetano U20
-:- Agua Santa U20
01 : 00 Sao Carlos U20
-:- Ferroviaria U20
01 : 00 Sfera U20
-:- Elosport U20
01 : 00 Tanabi U20
-:- Mirassol U20
01 : 00 Tupa U20
-:- Novorizontino U20
01 : 00 Uniao Mogi U20
-:- Taubate U20
01 : 00 Uniao Suzano U20
-:- Sao Jose EC U20
01 : 00 Velo Clube U20
-:- CA Taquaritinga U20
01 : 00 XV de Jau U20
-:- Rio Claro U20
BRAZIL: Brasileiro A3 Women
01 : 00 Vitoria W
-:- Confianca W
BULGARIA: Parva liga - Relegation Group
00 : 00 Pirin Blagoevgrad
-:- Botev Vratsa
BULGARIA: Vtora liga
21 : 00 Marek
-:- Septemvri Sofia
CHAD: Premiere Division - LPFN
21 : 45 Foullah Edifice
-:- Gazelle
CHINA: Super League
17 : 00 Qingdao West Coast
-:- Nantong Zhiyun
18 : 00 Shenzhen Xinpengcheng
-:- Qingdao Hainiu
18 : 35 Cangzhou
-:- Henan Songshan Longmen
18 : 35 Changchun Yatai
-:- Meizhou Hakka
18 : 35 Wuhan Three Towns
-:- Tianjin Jinmen Tiger
18 : 35 Zhejiang Professional
-:- Beijing Guoan
19 : 00 Chengdu Rongcheng
-:- Shandong Taishan
COLOMBIA: Primera B - Apertura
03 : 30 Atletico F.C.
-:- Tigres
04 : 00 Orsomarso
-:- Boca Juniors
COLOMBIA: Copa Colombia
05 : 30 Patriotas
-:- Bucaramanga
07 : 00 Quindio
-:- Envigado
08 : 00 Once Caldas
-:- Fortaleza
CROATIA: HNL
23 : 00 Istra 1961
-:- Slaven Belupo
CROATIA: Prva NL
20 : 50 Jarun
-:- Vukovar 1991
22 : 00 Sesvete
-:- Dubrava
CROATIA: Druga NL
22 : 00 Dragovoljac
-:- Jadran LP
22 : 00 Kustosija
-:- Karlovac
CYPRUS: Division 2 - Relegation Group
21 : 00 Ermis
-:- Xylotymbou
CZECH REPUBLIC: MSFL
21 : 30 Unicov
-:- Zlinsko
CZECH REPUBLIC: Division B
23 : 00 SK Kladno
-:- Hrebec
CZECH REPUBLIC: Division E
23 : 30 Batov
-:- Novy Jicin
CZECH REPUBLIC: Prazsky prebor
22 : 30 Motorlet Prague B
-:- Dolni Chabry
DENMARK: Superliga - Relegation Group
00 : 00 Lyngby
-:- Vejle
DENMARK: 1st Division - Promotion Group
00 : 00 Kolding IF
-:- Sonderjyske
DENMARK: 1st Division - Relegation Group
00 : 00 B.93
-:- Horsens
00 : 00 Hillerod
-:- Naestved
DENMARK: 2nd Division - Promotion Group
00 : 00 Esbjerg
-:- Aarhus Fremad
00 : 00 Nykobing
-:- AB Copenhagen
DENMARK: 2nd Division - Relegation Group
00 : 00 F. Amager
-:- Hellerup
00 : 00 Thisted FC
-:- Skive
DJIBOUTI: Division 1
19 : 00 ASAS
-:- Port
21 : 30 CF GR/SIAF
-:- AS Arta
23 : 30 ASC Hayab
-:- Hopital
DOMINICAN REPUBLIC: LDF
04 : 00 Vega Real
-:- Atletico Pantoja
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
20 : 30 Blessing
-:- Groupe Bazano
21 : 00 Renaissance
-:- AC Kuya
ECUADOR: Serie B
07 : 00 Ind. Juniors
-:- Cuniburo
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
08 : 30 Santa Tecla
-:- Aguila
ENGLAND: Championship
02 : 00 QPR
-:- Leeds
ENGLAND: Premier League 2
20 : 30 Reading U21
-:- Manchester City U21
01 : 00 Aston Villa U21
-:- Norwich U21
01 : 00 Chelsea U21
-:- Southampton U21
01 : 00 Fulham U21
-:- Tottenham U21
01 : 00 Middlesbrough U21
-:- Crystal Palace U21
01 : 00 Nottingham U21
-:- Manchester Utd U21
01 : 00 Stoke City U21
-:- Newcastle Utd U21
01 : 00 West Ham U21
-:- Leicester U21
ENGLAND: Professional Development League
20 : 00 Hull U21
-:- Crewe U21
ESTONIA: Meistriliiga
23 : 00 Parnu JK Vaprus
-:- Nomme Utd
FINLAND: Veikkausliiga
22 : 00 Inter Turku
-:- Ekenas
FINLAND: Ykkonen
23 : 00 JJK Jyvaskyla
-:- EPS
FINLAND: Kakkonen Group A
22 : 30 MyPa
-:- Lahden Reipas
23 : 00 Atlantis 2
-:- Futura
23 : 00 PPJ
-:- GrIFK
FINLAND: Suomen Cup
23 : 00 TuWe
-:- MuSa
23 : 45 Fish United
-:- TPV
FINLAND: Kansallinen Liiga Women
23 : 00 PK-35 Vantaa W
-:- Ilves W
FRANCE: National
23 : 30 Niort
-:- Martigues
00 : 30 Chateauroux
-:- Epinal
00 : 30 Cholet
-:- Rouen
00 : 30 Dijon
-:- GOAL FC
00 : 30 Marignane GCB
-:- Sochaux
00 : 30 Nancy
-:- Le Mans
00 : 30 Versailles
-:- Orleans
00 : 30 Villefranche
-:- Avranches
FRANCE: National 2 - Group A
01 : 00 Bourgoin Jallieu
-:- Andrezieux
FRANCE: National 2 - Group B
00 : 30 Angouleme CFC
-:- La Roche
00 : 30 Saumur Olympique
-:- Les Herbiers
FRANCE: National 2 - Group C
00 : 00 Bastia-Borgo
-:- Beauvais
00 : 00 Granville
-:- Stade Briochin
FRANCE: National 2 - Group D
00 : 00 Bourg en Bresse
-:- Wasquehal
GAMBIA: GFA League
23 : 30 Real Banjul
-:- TMT
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
22 : 00 Kolkheti 1913
-:- Samtredia
23 : 00 Dinamo Tbilisi
-:- Telavi
GERMANY: 2. Bundesliga
23 : 30 Hertha Berlin
-:- Hannover
23 : 30 St. Pauli
-:- Hansa Rostock
GERMANY: 3. Liga
00 : 00 Arminia Bielefeld
-:- Lubeck
GERMANY: Regionalliga North
00 : 00 SC Weiche-08
-:- Meppen
00 : 30 Drochtersen/Assel
-:- Lohne
00 : 30 Spelle-Venhaus
-:- Hannover II
GERMANY: Regionalliga Nordost
00 : 00 Altglienicke
-:- Eilenburg
00 : 00 Chemie Leipzig
-:- Babelsberg
00 : 00 Hansa Rostock II
-:- BFC Dynamo
GERMANY: Regionalliga West
00 : 30 FC Gutersloh
-:- Schalke II
00 : 30 Fortuna Koln
-:- Wuppertal
00 : 30 SSVg Velbert
-:- Wegberg-Beeck
GERMANY: Regionalliga Sudwest
00 : 00 Balingen
-:- Fulda-Lehnerz
GERMANY: Regionalliga Bayern
00 : 00 Bayreuth
-:- Turkgucu Munchen
00 : 00 Illertissen
-:- Ansbach
00 : 00 Memmingen
-:- Furth II
GERMANY: Oberliga NOFV- Sud
00 : 30 Sandersdorf
-:- Motor Marienberg
GERMANY: Oberliga Hamburg
23 : 45 Dassendorf
-:- Duneberg
00 : 30 Harksheide
-:- Paloma
00 : 30 SC Victoria Hamburg
-:- Rugenbergen
GERMANY: Oberliga Bremen
00 : 00 Leher
-:- TURA Bremen
GERMANY: Oberliga Niedersachsen
23 : 30 Bornreihe
-:- BSV Rehden
01 : 00 Meppen II
-:- Delmenhorst
GERMANY: Oberliga Westfalen
00 : 30 Sprockhovel
-:- Lotte
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
00 : 30 Diefflen
-:- RW Koblenz
00 : 30 Pfeddersheim
-:- Mechtersheim
00 : 30 Pirmasens
-:- SpVgg Quierschied
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
23 : 15 Abtswind
-:- Kornburg
23 : 15 Fortuna Regensburg
-:- Regensburg II
00 : 00 Feucht
-:- Hankofen-Hailing
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
23 : 15 Denzlingen
-:- Grossaspach
00 : 00 Goppinger
-:- Essingen
GERMANY: Oberliga Niederrhein
00 : 30 Buderich
-:- Mulheimer FC 97
01 : 00 TVD Velbert
-:- Union Nettetal
GHANA: Premier League
22 : 00 Legon Cities
-:- Berekum Chelsea
GHANA: Division One League
22 : 00 ADVSA
-:- Accra Athletic
22 : 00 Baffour SA
-:- Debibi
GIBRALTAR: National League - Championship Group
02 : 00 Mons Calpe
-:- Manchester 62
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
07 : 00 Malacateco
-:- Municipal
09 : 15 Xinabajul
-:- Antigua
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
06 : 15 Motagua
-:- Real Sociedad
08 : 30 Victoria
-:- Marathon
HUNGARY: OTP Bank Liga
01 : 00 Zalaegerszegi
-:- Puskas Academy
INDONESIA: Liga 1
15 : 00 Persis Solo
-:- Persita
15 : 00 PSIS Semarang
-:- Persikabo 1973
19 : 00 RANS Nusantara
-:- Persija Jakarta
IRAN: Hazfi Cup
21 : 15 Mes Kerman
-:- Chadormalu
21 : 30 Fajr Sepasi
-:- Gol Gohar
21 : 45 Aluminium Arak
-:- Persepolis
21 : 45 Havadar SC
-:- Mes Soongoun
22 : 00 Malavan
-:- Saipa
22 : 00 Tractor
-:- Zob Ahan
23 : 00 Esteghlal Molasani
-:- Sepahan
IRAQ: Stars League
19 : 45 Al Karkh
-:- Al Zawraa
19 : 45 Al-Qassim
-:- Duhok
FT 17:00Al-Hudod
-:- Al Wasat
FT 17:00Al Talaba
-:- Al Naft
22 : 00 Al Wasat
-:- Naft Missan
FT 17:00Al Zawraa
-:- Erbil
FT 17:00Naft Missan
-:- Al-Qassim
FT 17:00Zakho
-:- Al Minaa
IRELAND: Premier Division
01 : 45 Drogheda
-:- Sligo Rovers
01 : 45 Dundalk
-:- Bohemians
01 : 45 Shelbourne
-:- St. Patricks
01 : 45 Waterford
-:- Derry City
02 : 00 Shamrock Rovers
-:- Galway
IRELAND: Division 1
00 : 00 Finn Harps
-:- Cork City
01 : 45 Athlone
-:- Cobh Ramblers
01 : 45 Bray
-:- Kerry
01 : 45 Treaty United
-:- UC Dublin
ISRAEL: Leumit League - Promotion Group
20 : 00 Bnei Yehuda
-:- Kiryat Shmona
20 : 00 Hapoel Umm al-Fahm
-:- Ironi Tiberias
20 : 00 Nof Hagalil
-:- M. Herzliya
20 : 00 Ramat Hasharon
-:- Maccabi Jaffa
ISRAEL: Leumit League - Relegation Group
20 : 00 H. Akko
-:- MS Kafr Qasim
20 : 00 Hapoel Afula
-:- H. Ironi Rishon
20 : 00 Hapoel Kfar Saba
-:- Hap. Ramat Gan
20 : 00 Nes Tziona
-:- Ihud Bnei Shfaram
ISRAEL: Liga Alef North
17 : 40 Hapoel Bnei Zalfa
-:- Kiryat Yam
17 : 40 Hapoel Kafr Kanna
-:- Hapoel Kaukab
17 : 40 H. Raanana
-:- Tayibe
17 : 40 Maccabi Nujeidat Ahmad
-:- H. Migdal HaEmek
17 : 40 M. Kiryat Ata-Bialik
-:- Ironi Baka
17 : 40 M. Nazareth
-:- Ironi Nesher
17 : 40 MS Tira
-:- Tzeirei Kafr Kanna
ISRAEL: Liga Alef South
17 : 40 H. Bikat Hayarden
-:- H. Marmorek
17 : 40 Holon Yermiyahu
-:- Hapoel Herzliya
17 : 40 Ironi Modiin
-:- SC Dimona
17 : 40 Maccabi Shaarayim FC
-:- Hapoel Bnei Lod
17 : 40 Maccabi Yavne
-:- Shimshon Kafr Qasim
17 : 40 M. Ironi Ashdod
-:- Hapoel Kfar Shalem
17 : 40 Shimshon Tel Aviv
-:- Agudat Sport Ashdod
18 : 00 Nordia Jerusalem
-:- M. Ironi Kiryat Malachi
ITALY: Serie B
01 : 30 Pisa
-:- Catanzaro
01 : 30 Venezia
-:- Cremonese
ITALY: Primavera 1
23 : 00 Fiorentina U19
-:- Inter U19
ITALY: Serie A Women - Championship Group
01 : 30 Juventus W
-:- Inter W
ITALY: Serie B Women
19 : 30 Chievo Verona W
-:- Ravenna W
JORDAN: Premier League
22 : 00 Shabab Al Ordon
-:- Al Wehdat
00 : 45 Al Ramtha
-:- Sahab
KAZAKHSTAN: First Division
FT 11:00FK Akzhayik
-:- Arys
16 : 00 Okzhetpes
-:- SD Family
18 : 00 FK Kyran
-:- Zhetisay
18 : 00 Taraz
-:- Altai
LATVIA: Virsliga
22 : 00 Metta
-:- Auda
LATVIA: 1. Liga
23 : 00 Rezekne
-:- Valmiera 2
LEBANON: Premier League - Winners stage
20 : 00 Racing
-:- Nejmeh SC
LITHUANIA: I Lyga
21 : 00 BE1 NFA
-:- BFA Vilnius
22 : 00 Babrungas
-:- FK Minija
22 : 00 Nevezis Kedainiai
-:- Ekranas
23 : 00 Neptunas
-:- Garliava
MACAO: Elite League
20 : 00 Chao Pak Kei
-:- Monte Carlo
MALI: Premiere Division
23 : 30 AS Police
-:- US Bougouni
01 : 30 USC Kita
-:- USFAS Bamako
MALTA: Challenge League - Promotion Group
23 : 00 Marsa
-:- Zurrieq
MALTA: Challenge League - Relegation Group
01 : 30 Fgura
-:- Swieqi
01 : 30 Msida
-:- Attard
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs
08 : 5 Cancun
-:- Atlante
10 : 5 Zacatecas Mineros
-:- Leones Negros
MEXICO: Liga Premier Serie A
23 : 00 Correcaminos 2
-:- Orgullo Reynosa
05 : 00 Tecos FC
-:- Coras
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
22 : 00 Puebla U23
-:- Club America U23
22 : 00 Queretaro U23
-:- U.N.A.M.- Pumas U23
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
08 : 00 U.A.N.L.- Tigres W
-:- Juarez W
10 : 10 Club Tijuana W
-:- Pachuca W
MONGOLIA: Premier League
18 : 15 Deren
-:- Khovd
MOROCCO: Botola Pro
01 : 00 Jeunesse Sportive Soualem
-:- Mouloudia Oujda
MOZAMBIQUE: Mocambola
20 : 00 Ferroviario Beira
-:- Brera Tchumene
MYANMAR: MNL League Cup
16 : 15 Rainbow
-:- Shan Utd
16 : 30 Rakhine United
-:- Glory Goal
NETHERLANDS: Eerste Divisie
01 : 00 Cambuur
-:- Dordrecht
01 : 00 De Graafschap
-:- Maastricht
01 : 00 Jong Ajax
-:- Roda
01 : 00 Oss
-:- Jong AZ
01 : 00 Venlo
-:- Den Bosch
01 : 00 Willem II
-:- Groningen
NETHERLANDS: Divisie 1 U18 - Spring Season
22 : 30 Feyenoord U18
-:- Ajax U18
NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
49'Jalapa
1:1 UNAN-Managua
07 : 00 Diriangen
-:- Ferretti
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
57'Diriangen U20
0:0 Ferretti U20
NIGERIA: NPFL
22 : 00 Remo Stars
-:- Niger Tornadoes
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship - Promotion Group
01 : 45 Annagh
-:- Bangor FC
01 : 45 Dundela
-:- H&W Welders
01 : 45 Portadown
-:- Institute
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship - Relegation Group
00 : 45 Knockbreda
-:- Newington
01 : 45 Ballinamallard
-:- Ballyclare
01 : 45 Dergview
-:- Ards
PARAGUAY: Division Intermedia
21 : 00 Sp. Carapegua
-:- Rubio Nu
04 : 15 Deportivo Santani
-:- Fernando de la Mora
PERU: Liga 1 - Apertura
03 : 00 Sport Huancayo
-:- Carlos Mannucci
PERU: Liga Women
01 : 00 UNSAAC W
-:- FBC Melgar W
03 : 00 Dep. Municipal W
-:- Carlos Mannucci W
01 : 00 AD Cantolao W
-:- Defensores W
03 : 30 Cesar Vallejo W
-:- Sporting Cristal W
POLAND: Ekstraklasa
23 : 00 Piast Gliwice
-:- Warta Poznan
01 : 30 Jagiellonia
-:- Pogon Szczecin
POLAND: Division 1
01 : 30 Wisla
-:- Podbeskidzie
POLAND: Division 2
00 : 30 Chojniczanka
-:- Sandecja Nowy S.
01 : 00 Pogon Siedlce
-:- Stezyca
POLAND: III Liga - Group I
00 : 45 Skierniewice
-:- Pelikan
POLAND: III Liga - Group II
22 : 15 Pogon Szczecin II
-:- Swit Skolwin
POLAND: III Liga - Group III
20 : 30 Sleza Wroclaw
-:- Carina Gubin
POLAND: III Liga - Group IV
00 : 45 Wiazownica
-:- Czarni Polaniec
PORTUGAL: Liga Portugal
02 : 15 Gil Vicente
-:- Arouca
PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Relegation Group
17 : 00 Academico Viseu U23
-:- Rio Ave U23
17 : 00 Portimonense U23
-:- Braga U23
17 : 00 Santa Clara U23
-:- Leixoes U23
22 : 00 SC Farense U23
-:- Mafra U23
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
17 : 00 Benfica U19
-:- Braga U19
QATAR: Emir Cup
21 : 15 Al Khor
-:- Lusail
00 : 00 Al-Shahaniya
-:- Al Bidda
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
21 : 00 Juk
-:- CARA Brazzaville
00 : 00 Etoile du Congo
-:- AS BNG
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
00 : 00 Din. Bucuresti
-:- FC Voluntari
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
21 : 00 Calarasi
-:- Afumati
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Relegation Group
21 : 00 Inainte Modelu
-:- Gloria Baneasa
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
21 : 00 Popesti Leordeni
-:- CS Din. Bucuresti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
21 : 00 Muscel
-:- Moreni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Promotion Group
21 : 00 Cetate Rasnov
-:- Kids Tampa Brasov
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
21 : 00 Sepsi Sf. Gheorghe 2
-:- SR Brasov
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
21 : 00 Ramnicu Valcea
-:- Cetatea
21 : 00 Vedita Colonesti
-:- Viitorul Daesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
21 : 00 Unirea Bascov
-:- Calimanesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
18 : 00 Viitorul Simian
-:- CSM Deva
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
21 : 00 Jiul Petrosani
-:- Gilortul Tg. Carbunesti
21 : 00 U Craiova 1948 2
-:- CS U Craiova 2
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
21 : 00 Avantul Periam
-:- Ineu
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
21 : 00 Avantul Reghin
-:- Targu Mures 1898
21 : 00 Metalurgistul Cugir
-:- Viitorul Cluj
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
21 : 00 Sanatatea Cluj
-:- Baia Mare
21 : 00 Satu Mare
-:- Victoria Carei
RUSSIA: Youth League
15 : 00 Fakel Voronezh U19
-:- Chertanovo M. U19
15 : 00 Ural U19
-:- FK Orenburg U19
17 : 00 Krylya Sovetov Samara U19
-:- Lokomotiv Moscow U19
17 : 00 UOR 5-Yegoryevsk U19
-:- Baltika U19
19 : 00 Akhmat Grozny U19
-:- CSKA Moscow U19
19 : 00 Dynamo Moscow U19
-:- FK Rostov U19
19 : 00 Rubin Kazan U19
-:- FK Strogino Moscow U19
19 : 00 Zenit U19
-:- Nizhny Novgorod U19
21 : 00 Sochi U19
-:- Krasnodar U19
21 : 00 Spartak Moscow U19
-:- Konoplev Academy U19
RWANDA: Premier League
20 : 00 Police
-:- Bugesera
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
22 : 00 Al Hilal
-:- Al Fateh
22 : 00 Damac
-:- Al Taawon
01 : 00 Al Ittihad
-:- Al Shabab
SCOTLAND: Championship
01 : 45 Airdrieonians
-:- Dundee Utd
SERBIA: Super Liga - Championship Group
00 : 00 Cukaricki
-:- Mladost
SERBIA: Super Liga - Relegation Group
22 : 00 Vozdovac
-:- Sp. Subotica
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
19 : 00 Torlak
-:- Jedinstvo Surcin
20 : 00 Studentski Grad
-:- Radnicki Obrenovac
SIERRA LEONE: Premier League
23 : 15 Bhantal
-:- Freetown City
23 : 15 Real Republicans
-:- Kholifa Stars
SLOVAKIA: Nike liga - Relegation Group
22 : 30 Michalovce
-:- Banska Bystrica
SLOVAKIA: 1. Liga Women - Championship Group
23 : 00 Myjava W
-:- Slovan Bratislava W
SLOVENIA: 2. SNL
22 : 00 Ilirija
-:- Tabor Sezana
SOMALIA: National league
19 : 30 Midnimo
-:- Heegan
SOUTH AFRICA: Premier League
00 : 30 Cape Town Spurs
-:- Richards Bay
00 : 30 TS Galaxy
-:- Swallows
SOUTH AFRICA: Motsepe Foundation Championship
20 : 00 Black Leopards
-:- Orbit College
20 : 00 Pretoria Callies
-:- Upington City
SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
15'Metropolitanos (Ven)
0:0 Lanus (Arg)
15'Nacional Asuncion (Par)
0:0 Racing Montevideo (Uru)
07 : 00 Always Ready (Bol)
-:- Cesar Vallejo (Per)
07 : 00 Fortaleza (Bra)
-:- Boca Juniors (Arg)
09 : 00 Delfin (Ecu)
-:- Internacional (Bra)
09 : 00 Ind. Medellin (Col)
-:- Defensa y Justicia (Arg)
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20 - Final Group
04 : 00 Colombia U20 W
-:- Venezuela U20 W
SPAIN: LaLiga2
01 : 30 Andorra
-:- Racing Santander
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
00 : 30 Derio
-:- Leioa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
23 : 00 Ilicitano
-:- Roda
01 : 00 Ontinyent 1931
-:- Rayo Ibense
01 : 00 Villarreal C
-:- Silla CF
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
03 : 15 Arucas
-:- Panaderia
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
00 : 30 Alesves
-:- Cortes
01 : 30 Oberena
-:- CD Ardoi
SWEDEN: Division 1 - Norra
00 : 00 Orebro Syr.
-:- AFC Eskilstuna
SWEDEN: Division 1 - Södra
00 : 00 Angelholm
-:- Lunds
00 : 00 Torslanda
-:- Trollhattan
SWEDEN: Division 2 - Norrland
00 : 00 Boden
-:- Kiruna
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
00 : 00 IFK Skovde
-:- Lidkoping
00 : 15 Saffle SK
-:- Herrestads AIF
00 : 30 Kongahalla
-:- Gauthiod
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
00 : 30 Nacka Iliria
-:- IFK Eskilstuna
00 : 30 Sleipner
-:- Nykopings
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
00 : 00 Landvetter
-:- Savedalen
SWEDEN: Elitettan Women
00 : 00 Jitex W
-:- Lidkoping W
00 : 30 Sunnana W
-:- Malmo FF W
SWITZERLAND: Challenge League
01 : 15 Aarau
-:- Bellinzona
SWITZERLAND: Promotion League
01 : 15 Delemont
-:- Breitenrain
SYRIA: Premier League
20 : 00 Al-Ittihad Aleppo
-:- Wathbah
20 : 00 Al Karamah
-:- Horriya
20 : 00 Al-Sahel
-:- Tishreen
20 : 00 Foutoua
-:- Al Wahda
20 : 00 Hottin
-:- Jableh
TAJIKISTAN: Vysshaya Liga
18 : 30 Istaravshan
-:- CSKA Pomir Dushanbe
18 : 30 Khosilot Parkhar
-:- Regar-TadAZ
20 : 00 Kuktosh
-:- Barkchi Hisor
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
20 : 00 Dodoma Jiji
-:- Kinondoni MC
22 : 00 Simba
-:- Mtibwa Sugar
TURKEY: Super Lig
00 : 00 Adana Demirspor
-:- Galatasaray
UGANDA: Premier League
20 : 00 Busoga
-:- Wakiso Giants
20 : 00 Mbarara City
-:- UPDF
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
16 : 30 Metalist Kharkiv
-:- Kremin
UKRAINE: U19 League
16 : 00 Minaj U19
-:- Ch. Odessa U19
16 : 00 Rukh Lviv U19
-:- Veres Rivne U19
17 : 00 Dnipro-1 U19
-:- Dyn. Kyiv U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
21 : 5 Al Nasr
-:- Ittihad Kalba
21 : 5 Bani Yas
-:- Hatta
23 : 45 Al Wasl
-:- Al Jazira
23 : 45 Emirates Club
-:- Al Wahda
USA: MLS Next Pro
09 : 00 Tacoma Defiance
-:- Town FC
USA: NISA
04 : 00 Georgia Lions
-:- Savannah Clovers
WALES: Cymru North
01 : 30 Buckley
-:- Chirk AAA FC
WORLD: Friendly International
15 : 00 Ghana U16
-:- Serbia U16
17 : 30 Croatia U16
-:- Sweden U16
20 : 15 Finland U16
-:- Uruguay U16
20 : 30 Russia U16
-:- Kazakhstan U16
21 : 00 Tunisia U17
-:- Libya U17
00 : 00 Algeria U17
-:- Egypt U17
WORLD: Friendly International Women
17 : 00 Uzbekistan U18 W
-:- Turkmenistan U18 W
20 : 00 Tajikistan U18 W
-:- Iran U18 W