ALBANIA: First Division
FT Lushnja
4:3 Vora
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
FT Lanus
2:2 Union de Santa Fe
05 : 00 Rosario Central
-:- Barracas Central
ARGENTINA: Primera C - Apertura
FT Central Cordoba
0:3 Yupanqui
FT Ituzaingo
1:4 El Porvenir
FT Mercedes
2:3 Berazategui
44'Deportivo Muniz
1:0 Sportivo Barracas
ARGENTINA: Reserve League - First stage
FT Atl. Tucuman 2
1:1 San Lorenzo 2
FT Boca Juniors 2
1:1 Union de Santa Fe 2
Half TimeHuracan 2
0:0 Central Cordoba 2
56'Newells Old Boys 2
0:1 Lanus 2
55'Sarmiento Junin 2
0:0 Talleres Cordoba 2
02 : 00 Ind. Rivadavia 2
-:- River Plate 2
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
05 : 00 Belgrano W
-:- Gimnasia L.P. W
AUSTRALIA: NPL South Australian
FT Adelaide Croatia Raiders
2:0 Adelaide City
FT Adelaide U21
0:4 NE Metrostars
AUSTRALIA: NPL Western Australia
FT Perth SC
6:0 Inglewood Utd
AUSTRALIA: A-League Women
FT Central Coast Mariners W
1:1 Western United W
AUSTRIA: Karnten
55'ATSV Wolfsberger
1:0 SV Kraig
45+'Lendorf
0:2 Donau Klagenfurt
45+'Volkermarkt
2:1 SAK Klagenfurt
Half TimeKAC 1909
0:0 Bleiburg
AUSTRIA: Oberosterreich
44'Weisskirchen
0:0 Ostermiething
AUSTRIA: Steiermark
56'Lebring
0:2 Hohenhaus Schladming
Half TimeWeinland Gamlitz
0:1 SV Wildon
AUSTRIA: Tirol
52'Kematen
2:1 Telfs
AZERBAIJAN: I Liqa
FT Karvan
0:0 Difai Agsu
FT Lokbatan
3:0 Iravan
FT Araz Saatli
4:0 Mingachevir
BELARUS: Vysshaya Liga Women
FT Smorgon W
0:14 Minsk FK W
FT Vitebsk W
1:4 Din. Minsk W
FT Bobruichanka W
1:1 Belarus U19 W
BELGIUM: Pro League U21
44'Beveren U21
1:1 Eupen U21
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
14'GV San Jose
1:0 Always Ready
BRAZIL: Amapaense
FT Santos AP
1:3 Macapa
05 : 00 Sao Paulo AP
-:- Trem
BRAZIL: Amazonense - Second stage
01 : 45 Manaus
-:- Operario Esporte Clube
BRAZIL: Carioca - Taca Rio
FT Boavista
0:4 Botafogo RJ
BRAZIL: Cearense 2
FT Tiradentes
1:3 Icasa
FT Tirol
4:1 Maranguape
BRAZIL: Goiano - Play Offs
FT Vila Nova FC
3:0 Aparecidense
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
05 : 30 Athletic Club
-:- Pouso Alegre
BRAZIL: Paraense - Play Offs
FT Aguia De Maraba
1:1 Paysandu PA
05 : 00 Tuna Luso
-:- Remo
BRAZIL: Paranaense - Play Offs
FT Athletico-PR
1:0 Operario
BRAZIL: Paulista - Play Offs
FT Santos
3:1 Bragantino
BRAZIL: Paulista A2 - Play Offs
FT Ferroviaria
0:1pen Juventus-SP
FT Sao Bento
1:2 Noroeste
FT Piracicaba
1:1 Portuguesa Santista
FT Sao Jose EC
1:2 Velo Clube
BRAZIL: Potiguar - Second stage
53'Globo
0:3 Baraunas
BRAZIL: Copa Verde
FT Cuiaba
4:1 Brasiliense
BRAZIL: Copa do Nordeste
FT America RN
1:0 Nautico
FT Botafogo PB
4:0 Bahia
FT Ceara
2:1 Itabaiana
FT CRB
2:0 AE Altos
FT Maranhao
3:2 Fortaleza
FT River-PI
0:1 ABC
FT Sport Recife
3:0 Juazeirense
FT Vitoria
3:0 Treze PB
BRAZIL: Goiano U20
00 : 30 Trindade U20
-:- Goias U20
BRAZIL: Brasileiro Women
54'Botafogo RJ W
0:0 Real Brasilia W
49'Gremio W
0:1 Palmeiras W
CAMEROON: Elite One - Championship Group
FT Stade Renard
1:1 Canon Yaounde
FT Gazelle
0:1 Victoria United
FT Cotonsport
1:0 Colombe
FT Yong Sports Academy
3:2 Dynamo Douala
CAMEROON: Elite One - Relegation Group
FT Fauve Azur Elite
2:3 Fortuna Mfou
FT Les Astres
3:0 Bamenda
FT Union Douala
1:0 Aigle Royal
FT UMS de Loum
0:0 APEJES Academy
CAMEROON: Elite Two - Championship Group
FT Bafmeng United
0:2 Panthere
FT Feutcheu
0:0 Bafoussam
CAMEROON: Elite Two - Relegation Group
FT Isohsa
2:0 Renaissance
FT Foncha
0:0 FC Rangers of Bafut
FT AS Fap
0:0 Yafoot
FT Leopard de Douala
1:3 Bafang
CHILE: Primera Division
03 : 00 A. Italiano
-:- Coquimbo
05 : 30 O'Higgins
-:- Deportes Iquique
CHILE: Segunda Division
04 : 00 Arturo Fernandez Vial
-:- Trasandino
COLOMBIA: Primera A - Apertura
FT Atl. Nacional
2:0 Jaguares de Cordoba
FT Millonarios
3:1 Santa Fe
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
FT San Carlos
2:0 Herediano
FT Cartagines
3:4 Saprissa
CROATIA: Prva NL
FT Bijelo Brdo
2:1 Sesvete
FT Dugopolje
0:0 Dubrava
CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
51'Usti nad Labem B
1:0 Banik Most - Sous B
CZECH REPUBLIC: U19 League
FT Mlada Boleslav U19
3:0 Ceske Budejovice U19
FT Brno U19
1:3 FK Pardubice U19
DENMARK: 2nd Division
FT F. Amager
1:3 Middelfart
FT Hellerup
4:2 FA 2000
FT Aarhus Fremad
0:1 Skive
FT Esbjerg
4:2 Roskilde
FT AB Copenhagen
2:3 Nykobing
FT Thisted FC
0:1 Brabrand
DENMARK: 3rd Division
FT Avarta
0:1 Ishoj
FT Holbaek
1:0 Lyseng
FT Holstebro
1:0 Naesby
FT Vejgaard
0:0 Vanlose
FT SfB-Oure
0:0 VSK Aarhus
FT Young Boys
1:1 BK Frem
DJIBOUTI: Division 1
00 : 00 CDC Q7
-:- AS Arta
02 : 00 Dikhil
-:- ASAS
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
FT 14:30Renaissance
-:- AC Rangers
ECUADOR: Serie B
FT Ind. Juniors
3:2 Gualaceo
03 : 30 Chacaritas
-:- Manta
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
FT Santa Tecla
3:1 Dragon
FT Metapan
0:3 Alianza FC
ENGLAND: Southern League South Division
02 : 00 Walton & Hersham
-:- Harrow
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
FT Rangers FC
0:1 Manzini Wanderers
ETHIOPIA: Premier League
FT Defence Force
1:0 Welayta Dicha
FT Ethiopia Bunna
1:1 Fasil Kenema
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
70'Barcelona W
2:0 Brann W
02 : 00 PSG W
-:- Hacken W
GERMANY: Regionalliga North
44'SC Weiche-08
1:0 Drochtersen/Assel
44'Spelle-Venhaus
0:0 Norderstedt
GERMANY: Regionalliga Nordost
53'Erfurt
0:1 Greifswald
59'Luckenwalde
1:0 BFC Dynamo
GERMANY: Regionalliga West
44'Oberhausen
1:1 Duren
GERMANY: Regionalliga Sudwest
48'FSV Frankfurt
0:0 TuS Koblenz
51'Fulda-Lehnerz
2:0 Steinbach Haiger
51'Walldorf
1:0 FC 08 Homburg
GERMANY: Regionalliga Bayern
55'Bayern II
2:0 Schweinfurt
GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein
Half TimeBordesholm
0:1 Eichede
GERMANY: Oberliga Hamburg
55'Niendorfer TSV
1:1 Sasel
44'Altona
3:1 Wandsbeker Concordia
44'Halstenbek-Rellingen
5:0 Duneberg
44'Harksheide
2:1 Turkiye Wilhelmsburg
44'HEBC Hamburg
1:0 Paloma
44'Rugenbergen
1:1 Suderelbe
44'SC Victoria Hamburg
0:1 TSV Buchholz 08
14'ETSV Hamburg
0:0 Tornesch
GERMANY: Oberliga Bremen
44'Aumund-Vegesack
1:1 Woltmershausen
GERMANY: Oberliga Niedersachsen
FT Delmenhorst
1:0 BSV Rehden
53'Eintracht Celle
0:3 Emden
53'Lupo-Martini Wolfsburg
2:1 Schoningen
44'Vorsfelde
1:0 Egestorf-Langreder
GERMANY: Oberliga Westfalen
53'Bovinghausen
1:0 Eintracht Rheine
Half TimeClarholz
2:2 Turkspor Dortmund
49'Ennepetal
0:2 Finnentrop/Bamenohl
Half TimeLotte
2:1 ASC 09 Dortmund
Half TimeSchermbeck 2020
1:0 Vreden
55'Westfalia Rhynern
1:3 Gievenbeck
44'Siegen
1:2 Erkenschwick
GERMANY: Oberliga Hessen
50'Baunatal
2:0 Weidenhausen
55'Fernwald
0:0 Stadtallendorf
44'Erlensee
1:2 Giessen
44'RW Walldorf
0:0 Alzenau
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
54'Worms
2:1 SpVgg Quierschied
14'Arminia Ludwigshafen
0:0 Baumholder
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
58'Neudrossenfeld
1:0 Regensburg II
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
51'Heimstetten
1:1 Ismaning
44'Kirchheimer
3:0 Munich 1860 II
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
56'Mutschelbach
1:1 Nottingen
GERMANY: Oberliga Mittelrhein
01 : 00 Germania Teveren
-:- Freialdenhoven
GERMANY: Oberliga Niederrhein
44'Hilden
1:1 Hamborn
44'Meerbusch
0:1 Buderich
44'Mulheimer FC 97
2:0 Baumberg
44'SW Essen
0:0 Germania Ratingen
44'Union Nettetal
0:0 Uerdingen
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
FT Antigua
3:0 Comunicaciones
FT Zacapa
1:1 Xelaju
02 : 00 Municipal
-:- Coban Imperial
03 : 45 Guastatoya
-:- Coatepeque
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
02 : 00 America des Cayes
-:- Racing Haitien
02 : 00 Real Hope
-:- Ouanaminthe
INDIA: I-League
FT Delhi FC
3:1 Lajong
FT Aizawl
4:0 Churchill Brothers
INDONESIA: Liga 1
FT Persib Bandung
0:0 FC Bhayangkara
FT Persik Kediri
5:2 Persikabo 1973
IRAQ: Super League
44'Erbil
0:0 Al Karkh
ISRAEL: Liga Alef North
FT H. Migdal HaEmek
1:0 Tzeirei Kafr Kanna
FT Kiryat Yam
3:1 Hapoel Bueine
14'Ironi Baka
0:0 Tayibe
ISRAEL: Liga Alef South
FT Maccabi Shaarayim FC
1:2 Holon Yermiyahu
FT Hapoel Kfar Shalem
4:4 Shimshon Tel Aviv
44'Shimshon Kafr Qasim
0:0 Agudat Sport Ashdod
ITALY: Serie C - Group A
01 : 45 Padova
-:- Pergolettese
ITALY: Serie C - Group B
01 : 30 Carrarese
-:- Perugia
01 : 45 Fermana
-:- Rimini
01 : 45 Gubbio
-:- Torres
01 : 45 Vis Pesaro
-:- Lucchese
ITALY: Serie C - Group C
01 : 45 Catania
-:- Giugliano
ITALY: Serie D - Group A
FT Albenga
1:1 Pinerolo
FT Alcione Milano
3:1 Vogherese
FT Asti
2:1 Derthona FbC
FT Borgosesia
0:2 Gozzano
FT Bra
1:1 Lavagnese
FT Ticino
5:2 PDHA
FT Vado
2:3 Chisola
FT Citta di Varese
2:1 Sanremese
FT Fezzanese
3:1 Alba
FT Ligorna
2:1 Chieri
ITALY: Serie D - Group B
FT Arconatese
1:3 Ciserano-Bergamo
FT Caldiero Terme
2:1 Piacenza
FT Caravaggio
1:1 USD Casatese
FT Club Milano
2:1 Varesina
FT Crema
0:2 Castellanzese
FT Desenzano
2:1 Villa Valle
FT Legnano
1:0 Brusaporto
FT Ponte San Pietro
1:0 Clivense
FT Tritium
0:0 Folgore Caratese
14'Pro Palazzolo
0:0 Real Calepina
ITALY: Serie D - Group C
FT Adriese
0:0 Cjarlins Muzane
FT Bassano
4:5 Montecchio Maggiore
FT Luparense
1:2 Chions
FT Montebelluna
0:0 Castegnato
FT Mori
1:2 Breno
FT Portogruaro
0:3 Mestre
ITALY: Serie D - Group D
FT Aglianese Calcio
1:2 AC Carpi
FT Certaldo
1:0 Sant'Angelo
FT Forli
1:3 Lentigione
FT Imolese
2:0 Fanfulla
FT Mezzolara
0:4 Ravenna
FT Prato
1:0 Sangiuliano City
FT Sammaurese
1:0 Victor San Marino
FT San Donnino
1:0 Pistoiese
FT SCD Progresso
2:0 Corticella
ITALY: Serie D - Group E
FT Follonica Gavorrano
1:1 Figline
FT Montevarchi
3:2 Real Forte Querceta
FT SC Cenaia
1:1 Livorno
FT Seravezza Pozzi
1:4 Sangiovannese
FT Tau
4:0 Trestina
FT Vivi Altotevere
0:1 Poggibonsi
FT San Donato
0:1 Pianese
FT Grosseto
2:2 Mobilieri Ponsacco
ITALY: Serie D - Group F
FT Avezzano
0:1 L Aquila
FT Fano
1:1 Atletico Ascoli
FT Fossombrone
1:1 Campobasso
FT Sambenedettese
1:1 Calcio Chieti
FT Sora
0:1 Vigor Senigallia
FT Tivoli Calcio
0:2 Roma City
FT United Riccione
0:1 Termoli
FT Vastogirardi
1:0 Matese
FT S. N. Notaresco
1:2 Real Monterotondo
ITALY: Serie D - Group G
FT Cavese
3:0 Budoni
FT Anzio Calcio 1924
0:6 Flaminia
FT Atletico Uri
0:1 Trastevere Calcio
FT Boreale
2:0 Sarrabus Ogliastra
FT Cynthialbalonga
2:0 Ischia
FT Latte Dolce
1:3 Gladiator
FT Romana
0:2 Nocerina
FT San Marzano
1:0 Nuova Florida
FT Cassino
2:3 Ostia Mare
ITALY: Serie D - Group H
FT Barletta
1:2 Fidelis Andria
FT Bitonto
0:4 Gelbison
FT Paganese
2:5 Gravina
FT Santa Maria Cilento
3:4 Casarano
FT Gallipoli
2:3 Palmese 1914
FT Manfredonia
1:0 A.C.D. Nardo
FT Matera
0:1 Rotonda
FT Citta di Fasano
1:2 Altamura
FT Angri
0:3 Martina Calcio
ITALY: Serie D - Group I
FT Licata
4:0 Gioiese
FT Portici 1906
1:1 S. Agata
FT Reggio Calabria
5:1 Akragas
FT Siracusa
0:0 USD Ragusa
FT AS Acireale
1:0 Vibonese
FT Igea Virtus
3:1 Real Casalnuovo
FT San Luca
0:0 Trapani
FT Sancataldese
0:0 Canicatti
JORDAN: Premier League
01 : 30 Moghayer Al Sarhan
-:- Aqaba
KYRGYZSTAN: Premier Liga
FT Muras United
1:3 Neftchi Kochkor-Ata
LIBERIA: LFA First Division
FT Watanga
2:1 BEA Mountain
MAURITANIA: Ligue 1
04 : 30 Ksar
-:- Entou
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
FT Leones Negros
2:4 Atletico La Paz
FT Correcaminos
0:2 Cimarrones de Sonora
MEXICO: Liga Premier Serie B
50'Chilangos
0:1 Uruapan
MOROCCO: Coupe du Trone
FT Amal Tiznit
1:0 Adrar Souss
FT FATH Casablanca
2:0 Wydad Fes
FT Mouloudia Oujda
2:1pen KAC Kenitra
FT Stade Marocain
0:4 Moghreb Tetouan
04 : 00 Kawkab Marrakech
-:- Hassania Agadir
04 : 00 Maghreb Fez
-:- IR Tanger
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
FT Tacuary
1:1 Ameliano
FT Sportivo Trinidense
0:1 Sp. Luqueno
PERU: Liga 1 - Apertura
02 : 00 Deportivo Garcilaso
-:- Comerciantes Unidos
POLAND: Division 2
FT Wisla Pulawy
4:0 Olimpia Elblag
54'GKS Jastrzebie
2:0 Kotwica Kolobrzeg
44'S. Wola
0:0 Sandecja Nowy S.
POLAND: III Liga - Group II
FT Unia Swarzedz
4:0 Vineta W.
POLAND: III Liga - Group III
FT Sleza Wroclaw
1:1 Zielona Gora
POLAND: Central Youth League
FT Rakow Czestochowa U19
0:0 Jagiellonia U19
FT Lech Poznan U19
3:1 Zaglebie U19
FT Sandecja U19
0:3 Pogon Szczecin U19
FT Wisla U19
1:2 Legia U19
FT Polonia W. U19
3:2 Warta P. U19
PORTUGAL: Taça de Portugal Women
FT Braga W
1:2 Racing Power W
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
FT Hunedoara
1:1 Gloria Buzau
SAUDI ARABIA: Division 1
29'Al Batin
0:0 Hajer
14'Al Ain
1:0 Al Jandal
14'Al Orubah
1:0 Jeddah
SENEGAL: Ligue 1
FT Dakar SC
0:2 Teungueth
FT Guediawaye
3:1 Mbour
FT Linguere
1:1 Jamono Fatick
FT Ouakam
1:1 Generation F.
FT Sonacos
0:0 Jaraaf
FT US Goree
2:0 Casa
SLOVAKIA: 2. liga
FT Povazska Bystrica
1:3 FK Humenne
SLOVAKIA: 3. Liga - East
FT Lipany
0:1 Snina
SLOVAKIA: 3. Liga - West
FT Dubnica
3:3 Castkovce
SLOVENIA: 1. SZNL Women
22 : 00 Krim W
-:- ZNK Ljubljana W
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
03 : 00 Brazil U17 W
-:- Colombia U17 W
05 : 30 Ecuador U17 W
-:- Paraguay U17 W
SPAIN: Tercera RFEF - Group 1
FT Estradense
2:1 Pontevedra B
FT Gran Pena
3:3 Atletico Arteixo
FT Polvorin
4:2 UD Ourense
FT Rapido de Bouzas
1:2 Viveiro
FT Silva SD
0:2 Bergantinos
FT Arzua
1:2 Somozas
FT Barbadas-Bentraces
2:1 Alondras
FT Betanzos
1:2 Arosa SC
FT Paiosaco
0:1 Sarriana
SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
FT Gijon Industrial
0:1 Condal
FT Lealtad
2:1 Basico Urraca
FT Luarca
0:3 CD Colunga
FT Union Club Ceares
0:1 L'Entregu
FT Llanes
2:1 Real Titanico
FT Praviano
1:0 Tuilla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
FT Siete Villas
1:1 Solares
FT Bezana
1:2 UD Samano
FT Castro
2:1 Atletico Albericia
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
FT Basconia
1:1 Durango
FT Beasain
1:1 Touring KE
FT Portugalete
3:1 Padura
FT Alaves C
0:1 SD Deusto
FT Aurrera Ondarroa
0:1 Lagun Onak
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
FT Vilassar de Mar
2:1 Peralada
01 : 30 Reus FCR
-:- L Hospitalet
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
FT Ilicitano
3:0 Villarreal C
14'Burriana
0:0 Rayo Ibense
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
FT Canillas
1:2 Leganes B
FT Trival Valderas
0:0 Las Rozas
FT Colonia M.
0:3 Collado Villalba
FT Pozuelo de Alarcon
0:1 AD Torrejon
FT Villanueva
0:1 Galapagar
SPAIN: Tercera RFEF - Group 8
FT Villaralbo
1:2 Burgos CF B
FT La Virgen
1:0 Santa Marta Tormes
FT Laguna
0:2 Atl. Astorga
FT Mirandes B
1:0 Ponferradina B
FT Bembibre
0:1 Almazan
SPAIN: Tercera RFEF - Group 9
FT Huetor Tajar
0:0 CP Almeria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
FT Atletico Espeleno
1:0 La Palma
FT Cabecense
1:0 Pozoblanco
FT Cartaya
1:0 CD Utrera
FT Ceuta B
1:0 Puente Genil
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
FT Collerense
0:2 Poblense
FT Ibiza Islas Pitiusas
3:3 Constancia
FT Binissalem
1:2 Portmany
FT Llosetense
0:2 Alcudia
FT Mercadal
3:1 Manacor
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
FT Arucas
1:1 Tenerife B
FT La Cuadra
0:1 Yaiza
FT Panaderia
2:1 Lanzarote
FT Santa Ursula
1:0 Ibarra
FT Tamaraceite
1:1 Teror
02 : 00 CD Marino
-:- Atl. Victoria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
FT Castuera
3:1 CD Calamonte
FT Arroyo
1:1 Trujillo
FT Diocesano
1:0 Don Alvaro
FT Villafranca
0:1 Pueblonuevo
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
FT Beti Onak
1:0 Txantrea
FT Alesves
2:2 CD Ardoi
FT Beti Kozkor
1:0 Bidezarra
14'Cirbonero
0:0 Cortes
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
FT Comillas
0:2 Arnedo
FT Berceo
0:2 Anguiano
FT Calahorra B
0:1 Varea
FT CDFC Calzada
0:1 UD Logrones B
17 : 00 Oyonesa
-:- CCD Alberite
FT River Ebro
0:1 Haro Deportivo
FT Tedeon
0:0 Racing Rioja
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
FT Calamocha
0:0 Binefar
FT Huesca B
0:0 Borja
FT Epila
1:1 Cuarte
FT Belchite 97
1:2 Ejea
FT Caspe
4:0 Carinena
FT Ebro
3:1 Utrillas
FT Tamarite
2:2 Fuentes
FT Fraga
4:0 CF Illueca
SPAIN: Tercera RFEF - Group 18
FT Conquense
4:1 San Clemente
FT Azuqueca
3:0 Torrijos
FT Cazalegas
2:0 La Solana
FT Quintanar del Rey
1:0 Tarancon
FT Toledo
3:2 Puertollano C.F.
FT Villarrobledo
2:1 Tomelloso
FT Villarrubia
1:0 Socuellamos
FT Villacanas
2:0 Marchamalo
FT Huracan de Balazote
1:3 Albacete B
SWEDEN: Division 2 - Norrland
FT Skelleftea
6:1 IFK Ostersund
FT Kiruna
0:1 Bergnasets
00 : 00 Boden
-:- Gottne
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
00 : 15 Vanersborgs IF
-:- IFK Skovde
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
00 : 30 Sleipner
-:- Nacka Iliria
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
00 : 00 Husqvarna
-:- Qviding
00 : 00 Landvetter
-:- Frolunda
SWITZERLAND: Promotion League
FT Breitenrain
1:1 Paradiso
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
44'Sion II
0:0 Oberwallis Naters
14'Vevey
0:0 Pully
01 : 15 Grand-Saconnex
-:- Terre Sainte
01 : 15 Sarraz-Ecleplens
-:- Echallens
01 : 30 La Chaux-De-Fonds
-:- Chenois
01 : 30 Meyrin
-:- Lausanne II
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
14'Muttenz
0:1 Bassecourt
14'Thun II
0:0 Muri
01 : 15 Munsingen
-:- Solothurn
01 : 15 Rotkreuz
-:- Koniz
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
14'Hongg
0:0 Kosova
14'Tuggen
0:1 Balzers
14'YF Juventus
0:0 Gossau
01 : 15 Uzwil
-:- Linth
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
FT La Horquetta
4:4 Central FC
FT Point Fortin
2:3 Police
FT Port Of Spain
2:1 Eagles FC
FT Morvant Caledonia Utd
1:1 Defence Force
UGANDA: Premier League
FT Maroons
2:0 Express
FT Kampala City
4:1 Busoga
UKRAINE: Championship Women - Championship Group
FT Kryvbas W
1:2 Vorskla Poltava W
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
FT Mariupol W
1:1 Veres-Rivne W
FT Panthers FC Uman W
3:0 EMC Podolie W
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
54'Al Nasr
1:0 Hatta
54'Emirates Club
1:1 Bani Yas
URUGUAY: Copa Uruguay
FT 00:30River Plate
-:- Defensor Sp.
USA: MLS Next Pro
FT New York City II
2:1pen Chattanooga
FT Real Monarchs
2:1 Minnesota 2
04 : 00 Cincinnati 2
-:- New York Red Bulls 2
05 : 00 Chicago Fire II
-:- Philadelphia Union II
05 : 30 Crown Legacy
-:- Atlanta United 2
USA: USL League One
05 : 30 Charlotte Independ.
-:- Spokane Velocity
UZBEKISTAN: Super League
FT Din. Samarkand
2:1 Metallurg Bekabad
UZBEKISTAN: Pro Liga
FT Buxoro
0:0 Xorazm Urganch
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
05 : 30 Dep. Tachira
-:- Metropolitanos
WALES: Cymru North
FT 20:30Denbigh
-:- Bangor 1876
WORLD: Friendly International
90+'Argentina U16
2:3 Ivory Coast U16
90+'Czech Republic U16
1:2 Mexico U16
90+'France U16
6:1 Saudi Arabia U16
87'Japan U16
2:1 Wales U16
WORLD: Club Friendly
FT Corinthians (Bra)
3:0 Londrina (Bra)
FT HJK (Fin)
5:1 TPS (Fin)
FT Orn (Nor)
4:0 Askollen (Nor)
FT Eidsvold TF (Nor)
3:0 Notodden (Nor)
FT Arendal (Nor)
5:1 Mandalskameratene (Nor)
FT Besiktas (Tur)
1:1 Karagumruk (Tur)
FT Sivasspor (Tur)
3:0 Sivas Dort Eylulspor (Tur)
FT Skeid (Nor)
1:4 Kjelsas (Nor)
FT Mikkeli (Fin)
2:0 KuPS Akatemia (Fin)
WORLD: Club Friendly Women
FT Orebro W (Swe)
1:0 Norrkoping W (Swe)
ZIMBABWE: Premier Soccer League
FT Arenel Movers
0:0 Herentals
FT CAPS Utd
0:1 Bikita Minerals
FT GreenFuel
1:1 TelOne
FT Manica
0:0 Chegutu Pirates
FT Platinum
2:2 Chicken Inn
FT ZPC Kariba
0:0 Ngezi Platinum