FRANCE: Ligue 1
02 : 00 Lille
-:- Lens
SPAIN: LaLiga
02 : 00 Cadiz CF
-:- Granada CF
AFRICA: CAF Champions League - Play Offs
00 : 00 Simba
-:- Al Ahly
ALBANIA: Superliga
20 : 00 Egnatia
-:- Kukesi
00 : 00 KF Tirana
-:- Teuta
00 : 00 Vllaznia
-:- Erzeni
ALGERIA: Algeria Cup
03 : 00 Annaba
-:- Constantine
03 : 00 Biskra
-:- Oran
03 : 00 CR Belouizdad
-:- Olympique Akbou
03 : 00 Mostaganem
-:- Hussein Dey
ANGOLA: Girabola
20 : 00 CD Lunda Sul
-:- Bravos do Maquis
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
41'Rosario Central
0:1 Barracas Central
06 : 00 Instituto
-:- Argentinos Jrs
03 : 00 Defensa y Justicia
-:- Estudiantes L.P.
03 : 00 Tigre
-:- Belgrano
05 : 30 Huracan
-:- River Plate
ARGENTINA: Primera Nacional
00 : 00 Guillermo Brown
-:- Talleres (R.E)
04 : 5 Agropecuario
-:- Quilmes
ARGENTINA: Torneo Federal
06 : 30 San Martin Mendoza
-:- Juventud U.U.
03 : 00 Sportivo Estudiantes
-:- Biblioteca Atenas
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
00 : 00 Nautico Hacoaj
-:- Social Atletico Television
00 : 30 Deportivo Camioneros
-:- Belgrano Zarate
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
41'Belgrano W
0:0 Gimnasia L.P. W
20 : 00 San Lorenzo W
-:- Independiente W
00 : 00 Boca Juniors W
-:- Platense W
ARMENIA: First League
17 : 00 FC Gandzasar
-:- Lernayin Artsakh
17 : 00 Nikarm
-:- Ararat Yerevan 2
AUSTRALIA: A-League
14 : 45 Adelaide United
-:- Western United
AUSTRALIA: A-League Women
12 : 00 Adelaide W
-:- Newcastle W
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
00 : 30 Austria Vienna
-:- BW Linz
AUSTRIA: 2. Liga
23 : 10 Leoben
-:- Kapfenberg
23 : 10 St. Polten
-:- Amstetten
01 : 30 Ried
-:- Grazer AK
AUSTRIA: Regionalliga East
00 : 00 Drassburg
-:- Neusiedl
00 : 00 Marchfeld
-:- TWL Elektra
00 : 30 Ardagger
-:- Wiener Sport-Club
00 : 30 Kremser
-:- SV Oberwart
00 : 30 Traiskirchen
-:- SK Rapid (Am)
AUSTRIA: Regionalliga Central
00 : 00 Bad Gleichenberg
-:- ASK Voitsberg
00 : 00 Gleisdorf
-:- Wolfsberger AC (Am)
00 : 00 LASK (Am)
-:- Vocklamarkt
00 : 00 SC Weiz
-:- Allerheiligen
00 : 00 SPG Wels
-:- Deutschlandsberger
00 : 00 Wallern/St Marienkirchen
-:- ASK Klagenfurt
AUSTRIA: Regionalliga West
23 : 00 Motz/Silz
-:- SC Imst
23 : 30 Saalfelden
-:- Wolfurt
00 : 00 Schwaz
-:- TSV St. Johann
AUSTRIA: Burgenland
00 : 30 Bad Sauerbrunn
-:- Edelserpentin
00 : 30 Leithaprodersdorf
-:- Deutschkreutz
00 : 30 Marz
-:- USVS Rudersdorf
00 : 30 Parndorf
-:- Halbturn
01 : 00 Pinkafeld
-:- Schattendorf
AUSTRIA: Niederosterreich
00 : 30 Ortmann
-:- Schrems
00 : 30 SCU Kilb
-:- Langenrohr
00 : 30 Zwettl
-:- Kottingbrunn
01 : 00 Wiener Neustadt
-:- Korneuburg
AUSTRIA: Oberosterreich
23 : 00 Perg
-:- Edelweiss
00 : 00 Oedt
-:- Leonfelden
00 : 00 Schallerbach
-:- Micheldorf
AUSTRIA: Salzburg
23 : 00 Grodig
-:- UFC Siezenheim
23 : 00 Seekirchen
-:- TSU Bramberg
00 : 00 Adnet
-:- Golling
00 : 00 Burmoos
-:- UFC Hallein
00 : 00 Eugendorf
-:- SAK 1914
00 : 00 Puch
-:- Union Henndorf
00 : 30 Kuchl
-:- Strasswalchen
AUSTRIA: Steiermark
00 : 00 Koflach
-:- Stadtwerke Bruck/Mur
00 : 00 Lafnitz (Am)
-:- Furstenfeld
00 : 00 SV Frauental
-:- Heiligenkreuz
00 : 00 Tillmitsch
-:- Kalsdorf
00 : 00 UFC Fehring
-:- Ilzer SV
AUSTRIA: Tirol
00 : 00 Fugen
-:- Vols
00 : 00 Tirol (Am)
-:- SC Kundl
00 : 30 Kitzbuhel
-:- FC Volders
AZERBAIJAN: Premier League
18 : 30 Gabala
-:- Neftci Baku
21 : 00 Kapaz
-:- Qarabag
AZERBAIJAN: I Liqa
17 : 00 Zaqatala
-:- MOIK Baku
18 : 00 Imisli FK
-:- Shamakhi
BANGLADESH: Premier League
15 : 15 Chittagong Abahani
-:- Bangladesh Police
15 : 15 Mohammedan
-:- Fortis
15 : 15 Sheikh Jamal
-:- Sheikh Russel
BELARUS: Vysshaya Liga
20 : 00 Dnepr Mogilev
-:- Arsenal Dzyarzhynsk
22 : 00 Dynamo Brest
-:- Smorgon
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
01 : 45 Gent
-:- St. Liege
BELGIUM: Challenger Pro League
01 : 00 Beerschot VA
-:- Genk U23
01 : 00 Club Brugge KV U23
-:- Dender
BELGIUM: Pro League U21
01 : 00 St. Truiden U21
-:- RFC Liege U21
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
01 : 30 Femina Woluwe W
-:- Waregem W
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
01 : 30 Genk W
-:- RSC Anderlecht W
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
06 : 00 Blooming
-:- Aurora
05 : 00 Santa Cruz
-:- The Strongest
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
19 : 00 Igman K.
-:- Sloga Doboj
21 : 00 Tuzla City
-:- FK Sarajevo
01 : 00 Zeljeznicar
-:- Velez Mostar
BOTSWANA: Premier League
20 : 00 Masitoaka
-:- Orapa United
20 : 00 Nico United
-:- Jwaneng Galaxy
20 : 00 Tafic FC
-:- Holy Ghost
BRAZIL: Amapaense
41'Sao Paulo AP
0:0 Trem
BRAZIL: Amazonense - Second stage - Play Offs
05 : 00 Amazonas
-:- Parintins
05 : 00 Manaus
-:- Sao Raimundo AM
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
11'Athletic Club
0:0 Pouso Alegre
BRAZIL: Paraense - Play Offs
41'Tuna Luso
1:0 Remo
BRAZIL: Paulista - Play Offs
06 : 35 Palmeiras
-:- Novorizontino
BRAZIL: Catarinense U20
00 : 00 Hercilio Luz U20
-:- Avai U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
00 : 00 Operario PR U20
-:- Prudentopolis U20
00 : 30 Cianorte U20
-:- Arapongas U20
00 : 30 Hope Internacional U20
-:- Athletico-PR U20
00 : 30 Parana S.T.C. U20
-:- AA Iguacu U20
BRAZIL: Brasileiro Women
01 : 00 Ferroviaria W
-:- Cruzeiro W
03 : 00 Atletico-MG W
-:- Flamengo W
04 : 00 Fluminense W
-:- Sao Paulo W
04 : 00 Santos W
-:- Bragantino W
BULGARIA: Parva liga
18 : 00 Pirin Blagoevgrad
-:- Etar
20 : 30 Arda
-:- Krumovgrad
23 : 00 Levski Sofia
-:- Slavia Sofia
CAMEROON: Elite Two - Championship Group
18 : 30 Dragon de Yaounde
-:- Eding Sport
20 : 30 Tonnerre
-:- Aigle Moungo
CHAD: Premiere Division - LPFN
21 : 00 Foullah Edifice
-:- Aiglons
CHILE: Primera Division
11'O'Higgins
0:0 Deportes Iquique
05 : 30 Cobresal
-:- Palestino
CHILE: Primera B
03 : 00 San Felipe
-:- Limache
CHILE: Segunda Division
79'Arturo Fernandez Vial
4:0 Trasandino
CHINA: Super League
17 : 35 Shenzhen Xinpengcheng
-:- Cangzhou
CHINA: Super League Women
13 : 00 Shaanxi Changan W
-:- Yongchuan Chashan W
COLOMBIA: Primera A - Apertura
04 : 00 Alianza
-:- Deportes Tolima
CROATIA: HNL
20 : 50 Istra 1961
-:- Lok. Zagreb
23 : 00 Slaven Belupo
-:- Osijek
CROATIA: Prva NL
18 : 45 Cibalia
-:- Zrinski Osjecko
20 : 30 Solin
-:- Jarun
CROATIA: Druga NL
20 : 30 Bjelovar
-:- Grobnican
20 : 30 Dragovoljac
-:- Dugo Selo
20 : 30 Kustosija
-:- Jadran LP
20 : 30 Opatija
-:- Zdralovi
23 : 00 Karlovac
-:- Hrvace
CROATIA: 1. HNL Women
18 : 00 Hajduk Split W
-:- Dinamo Maksimir W
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
23 : 00 Apollon
-:- Zakakiou
23 : 00 Doxa
-:- Othellos Athienou
CZECH REPUBLIC: FNL
23 : 00 Brno
-:- Sparta Prague B
23 : 00 Jihlava
-:- Dukla Prague
23 : 00 Opava
-:- Kromeriz
23 : 00 Pribram
-:- Vlasim
CZECH REPUBLIC: CFL - Group A
15 : 15 Admira Prague
-:- Vltavin
15 : 30 Ceske Budejovice B
-:- Kraluv Dvur
20 : 00 Hostoun
-:- Povltavska FA
21 : 30 Domazlice
-:- Plzen B
23 : 00 Pisek
-:- Dukla Prague B
CZECH REPUBLIC: CFL - Group B
15 : 30 Kolin
-:- Jablonec B
20 : 00 Banik Most-Sous
-:- Mlada Boleslav B
21 : 00 Velvary
-:- Teplice B
21 : 30 Zivanice
-:- Hradec Kralove B
23 : 00 Usti nad Labem
-:- Chlumec nad Cidlinou
CZECH REPUBLIC: MSFL
20 : 00 Blansko
-:- Start Brno
20 : 00 Hodonin
-:- Zlinsko
20 : 00 Uhersky Brod
-:- Zlin B
20 : 30 FK Frydek-Mistek
-:- Karvina B
22 : 00 SK Hranice
-:- Bohunice
CZECH REPUBLIC: Division A
19 : 00 Marianske Lazne
-:- Cesky Krumlov
21 : 30 Klatovy
-:- Petrin Plzen
CZECH REPUBLIC: Division B
15 : 00 Olympie Brezova
-:- Hrebec
15 : 15 Brandys n. Labem
-:- Louny
15 : 15 Meteor Prague
-:- Slany
15 : 15 Neratovice
-:- Chomutov
15 : 15 Ujezd Prague
-:- Steti
19 : 00 Cesky Brod
-:- Ostrov
CZECH REPUBLIC: Division C
15 : 30 Dobrovice
-:- Caslav
15 : 30 Spoje Prague
-:- Velke Hamry
21 : 00 Hlinsko
-:- Turnov
CZECH REPUBLIC: Division D
16 : 00 Zdirec n. D.
-:- Velka Bites
20 : 00 Lanzhot
-:- Zdar na Sazavou
20 : 00 Lisen B
-:- Velke Mezirici
20 : 00 Slavoj Polna
-:- Pelhrimov
CZECH REPUBLIC: Division E
15 : 30 Slavicin
-:- Batov
20 : 00 Holesov
-:- Vsetin
20 : 00 Prerov
-:- Novy Jicin
20 : 00 Skastice
-:- HFK Olomouc
CZECH REPUBLIC: Division F
15 : 15 Vratimov
-:- Havirov
19 : 00 Bridlicna
-:- Valasske Mezirici
CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
15 : 15 Mirovice
-:- Trebon
20 : 00 Hluboka nad Vltavou
-:- Trebetice
20 : 00 Olesnik
-:- Malse Roudne
CZECH REPUBLIC: Jihomoravsky KP
15 : 15 Kurim
-:- SK Krumvir
15 : 30 Svratka Brno
-:- Bystrc
16 : 00 Moravska Slavia
-:- Rajecko
20 : 00 Mutenice
-:- Bosonohy
20 : 30 Boskovice
-:- Letovice - Rajhradice
20 : 30 Kunstat
-:- Ratiskovice
20 : 30 Sparta Brno
-:- Lednice
CZECH REPUBLIC: Moravskoslezsky KP
18 : 00 Dolni Datyne
-:- Kravare
18 : 00 Koberice
-:- Cesky Tesin
20 : 00 Orlova
-:- Haj ve Slezsku
CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
15 : 15 Petrin Plzen B
-:- Sokol Lhota
16 : 30 Kaznejov
-:- Horni Briza
20 : 00 Plzen-Cernice
-:- Rapid Plzen
CZECH REPUBLIC: Prazsky prebor
15 : 15 Branik
-:- Dukla JM
15 : 15 Podoli Praha
-:- CAFC
15 : 30 Tempo Prague
-:- Predni Kopanina
15 : 30 Uhrineves
-:- Kralovice
17 : 30 Vysehrad
-:- Kolovraty
20 : 00 Motorlet Prague B
-:- Stresovice
20 : 30 Dolni Chabry
-:- Zlicin
20 : 30 Zizkov B
-:- Treboradice
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
15 : 15 SK Doksy
-:- Libis
19 : 00 Porici n. S.
-:- Dobris
20 : 00 Mnichovohradistsky SK
-:- Tuchlovice
CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
15 : 15 Modlany
-:- Krupka
15 : 30 Litomericko
-:- Vilemov
15 : 30 Srbice
-:- Nestemice
16 : 00 Zatec
-:- Brna
18 : 00 Probostov
-:- Oldrichov
19 : 00 FK Jilove
-:- Ledvice
CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
20 : 00 Napajedla
-:- Kvasice
CZECH REPUBLIC: U19 League
15 : 00 Liberec U19
-:- Zlin U19
CZECH REPUBLIC: 2. Liga Women
19 : 00 Lisen W
-:- Teplice W
DENMARK: Landspokal Cup
21 : 30 Nordsjaelland
-:- Aarhus
00 : 00 Silkeborg
-:- Fredericia
DENMARK: Elitedivisionen Women - Championship Group
20 : 00 Koge W
-:- KoldingQ W
DENMARK: Elitedivisionen Women - Relegation
19 : 00 B93 W
-:- Aalborg W
DJIBOUTI: Division 1
00 : 00 CDC Q7
-:- AS Arta
02 : 00 Dikhil
-:- ASAS
00 : 00 ASC Hayab
-:- Garde-Cotes
02 : 00 Port
-:- CF GR/SIAF
ECUADOR: Liga Pro - First stage
06 : 00 LDU Quito
-:- Imbabura
ENGLAND: Championship
18 : 30 Bristol City
-:- Leicester
19 : 00 Millwall
-:- West Brom
21 : 00 Cardiff
-:- Sunderland
21 : 00 Huddersfield
-:- Coventry
21 : 00 Hull
-:- Stoke
21 : 00 Norwich
-:- Plymouth
21 : 00 Preston
-:- Rotherham
21 : 00 QPR
-:- Birmingham
21 : 00 Sheffield Wed
-:- Swansea
21 : 00 Southampton
-:- Middlesbrough
23 : 30 Blackburn
-:- Ipswich
02 : 00 Watford
-:- Leeds
ENGLAND: League One
21 : 00 Barnsley
-:- Cambridge Utd
21 : 00 Derby
-:- Blackpool
21 : 00 Exeter
-:- Charlton
21 : 00 Fleetwood
-:- Cheltenham
21 : 00 Lincoln
-:- Leyton Orient
21 : 00 Peterborough
-:- Carlisle
21 : 00 Port Vale
-:- Bristol Rovers
21 : 00 Reading
-:- Northampton
21 : 00 Shrewsbury
-:- Oxford Utd
21 : 00 Stevenage
-:- Bolton
21 : 00 Wigan
-:- Burton
21 : 00 Wycombe
-:- Portsmouth
ENGLAND: League Two
21 : 00 Accrington
-:- Morecambe
21 : 00 AFC Wimbledon
-:- Harrogate
21 : 00 Barrow
-:- Grimsby
21 : 00 Bradford City
-:- Tranmere
21 : 00 Colchester
-:- Newport
21 : 00 Crawley
-:- Doncaster
21 : 00 Forest Green
-:- Stockport County
21 : 00 Gillingham
-:- Crewe
21 : 00 MK Dons
-:- Walsall
21 : 00 Salford
-:- Sutton
21 : 00 Swindon
-:- Notts Co
21 : 00 Wrexham
-:- Mansfield
ENGLAND: National League
21 : 00 Boreham Wood
-:- Dag & Red
21 : 00 Dorking
-:- Bromley
21 : 00 Ebbsfleet
-:- Southend
21 : 00 Gateshead
-:- Rochdale
21 : 00 Hartlepool
-:- FC Halifax
21 : 00 Kidderminster
-:- Altrincham
21 : 00 Maidenhead
-:- Aldershot
21 : 00 Oldham
-:- AFC Fylde
21 : 00 Oxford City
-:- Wealdstone
21 : 00 Solihull Moors
-:- Barnet
21 : 00 Woking
-:- Eastleigh
21 : 00 York City
-:- Chesterfield
ENGLAND: National League North
19 : 00 Gloucester
-:- Brackley Town
21 : 00 Alfreton
-:- Rushall
21 : 00 Banbury
-:- Hereford
21 : 00 Blyth
-:- Curzon Ashton
21 : 00 Boston Utd
-:- Peterborough Sports
21 : 00 Buxton
-:- Chester
21 : 00 Darlington
-:- Chorley
21 : 00 Farsley
-:- Southport
21 : 00 Scarborough
-:- Warrington
21 : 00 Scunthorpe
-:- King’s Lynn
21 : 00 South Shields
-:- Spennymoor
21 : 00 Tamworth
-:- Bishop's Stortford
ENGLAND: National League South
21 : 00 Bath
-:- Weymouth
21 : 00 Chelmsford
-:- Dartford
21 : 00 Eastbourne Boro
-:- Maidstone
21 : 00 Farnborough
-:- Chippenham
21 : 00 Hampton & Richmond
-:- Tonbridge
21 : 00 Havant & W
-:- Worthing
21 : 00 Hemel Hempstead
-:- Aveley
21 : 00 St. Albans
-:- Braintree
21 : 00 Welling
-:- Dover
21 : 00 Weston-super-Mare
-:- Taunton
21 : 00 Yeovil
-:- Torquay
23 : 00 Truro
-:- Slough
ENGLAND: NPL Premier Division
21 : 00 Ashton Utd
-:- Whitby
ENGLAND: Southern League Central Division
21 : 00 AFC Telford
-:- Redditch
21 : 00 Hitchin
-:- Needham Market
ENGLAND: Southern League South Division
21 : 00 Basingstoke
-:- Gosport
21 : 00 Chesham
-:- Hayes & Yeading
21 : 00 Hungerford
-:- Bracknell
21 : 00 Poole
-:- AFC Totton
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
21 : 00 Cray Wanderers
-:- Chatham
21 : 00 Folkestone
-:- Lewes
21 : 00 Haringey
-:- Hastings
01 : 45 Concord
-:- Carshalton
ENGLAND: Premier League 2
FT 13:00Crystal Palace U21
-:- Tottenham U21
ENGLAND: Professional Development League
19 : 00 Burnley U21
-:- Crewe U21
19 : 00 Charlton U21
-:- Bournemouth U21
ENGLAND: Premier League U18
17 : 00 Middlesbrough U18
-:- Sunderland U18
ESTONIA: Meistriliiga
18 : 30 Kuressaare
-:- Tallinna Kalev
ESTONIA: Meistriliiga Women
18 : 00 Saku Sporting W
-:- Tabasalu W
18 : 00 Viimsi JK W
-:- Tallina Kalev W
21 : 00 Flora W
-:- FC Ararat W
23 : 00 Tammeka Tartu W
-:- Polva Lootos W
ETHIOPIA: Premier League
19 : 00 Adama City
-:- St. George
22 : 00 Hadiya Hossana
-:- Hambericho Durame
FRANCE: National
00 : 30 Chateauroux
-:- Martigues
00 : 30 Cholet
-:- Red Star
00 : 30 Dijon
-:- Nimes
00 : 30 Le Mans
-:- Epinal
00 : 30 Marignane GCB
-:- Versailles
FRANCE: Division 1 Women
02 : 00 Paris FC W
-:- Montpellier W
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
21 : 00 Dila Gori
-:- Iberia 1999
22 : 00 Kolkheti 1913
-:- Telavi
23 : 00 Dinamo Batumi
-:- Torpedo Kutaisi
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga 2
21 : 00 Loco. Tbilisi
-:- Shturmi
GERMANY: Regionalliga Nordost
18 : 00 Hertha Berlin II
-:- Lokomotive Leipzig
GERMANY: Oberliga Bremen
18 : 00 BTS Neustadt
-:- Geestemunde
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
90+'Guastatoya
0:0 Coatepeque
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
02 : 00 America des Cayes
-:- Racing Haitien
02 : 00 Real Hope
-:- Ouanaminthe
HUNGARY: OTP Bank Liga
01 : 00 Puskas Academy
-:- Fehervar FC
ICELAND: League Cup Women - Play Offs
19 : 00 Valur W
-:- Breidablik W
INDIA: I-League 2
16 : 30 Kenkre
-:- Bengaluru Utd
16 : 30 SC Bengaluru
-:- United SC
INDONESIA: Liga 1
19 : 30 Barito Putera
-:- PSIS Semarang
19 : 30 Madura United
-:- PSS Sleman
19 : 30 PSM Makassar
-:- Borneo
IRELAND: Premier Division
01 : 45 Derry City
-:- Galway
01 : 45 Drogheda
-:- St. Patricks
01 : 45 Shamrock Rovers
-:- Bohemians
01 : 45 Shelbourne
-:- Dundalk
01 : 45 Waterford
-:- Sligo Rovers
IRELAND: Division 1
01 : 45 Bray
-:- Cobh Ramblers
01 : 45 Cork City
-:- Athlone
01 : 45 Kerry
-:- Wexford
01 : 45 Longford
-:- UC Dublin
01 : 45 Treaty United
-:- Finn Harps
ISRAEL: Leumit League
19 : 00 Hapoel Afula
-:- H. Ironi Rishon
19 : 00 Hapoel Kfar Saba
-:- Nes Tziona
19 : 00 Hap. Ramat Gan
-:- Ironi Tiberias
19 : 00 Kiryat Shmona
-:- Hapoel Umm al-Fahm
19 : 00 Nof Hagalil
-:- Bnei Yehuda
ISRAEL: Liga Alef North
16 : 35 Ironi Nesher
-:- H. Raanana
17 : 00 Hapoel Kaukab
-:- Tzeirey Um El Fahem
17 : 00 M. Nazareth
-:- M. Kiryat Ata-Bialik
17 : 15 Maccabi Nujeidat Ahmad
-:- MS Tira
ISRAEL: Liga Alef South
16 : 00 Ironi Modiin
-:- Nordia Jerusalem
16 : 40 SC Dimona
-:- H. Bikat Hayarden
16 : 45 M. Ironi Ashdod
-:- Maccabi Yavne
17 : 30 Hapoel Bnei Lod
-:- Hapoel Herzliya
17 : 30 M. Ironi Kiryat Malachi
-:- H. Marmorek
ITALY: Serie D - Group C
19 : 30 Campodarsego
-:- Union Clodiense
20 : 30 Virtus Bolzano
-:- Este
ITALY: Primavera 2
19 : 30 Salernitana U19
-:- Monopoli U19
19 : 30 Spal U19
-:- Vicenza U19
20 : 00 Brescia U19
-:- AlbinoLeffe U19
20 : 30 Cittadella U19
-:- Udinese U19
ITALY: Serie A Women - Championship Group
23 : 30 Inter W
-:- AS Roma W
ITALY: Serie B Women
19 : 30 Cesena W
-:- Lazio W
JAPAN: J1 League
16 : 00 Verdy
-:- Kyoto
JORDAN: Premier League
01 : 30 Al Salt
-:- Sahab
KUWAIT: Premier League - Championship Group
00 : 30 Al-Fahaheel
-:- Al Qadisiya
KYRGYZSTAN: Premier Liga
13 : 30 Aldier
-:- Kara Balta
15 : 30 Abdish-Ata
-:- Alay Osh
LATVIA: Virsliga
20 : 00 Jelgava
-:- Metta/LU
LATVIA: 1. Liga Women
18 : 00 Rigas W
-:- Iecava W
20 : 00 Riga FC W
-:- FK Olaine W
LEBANON: Premier League - Losers stage
18 : 15 Tadamon
-:- Tripoli
LITHUANIA: A Lyga
23 : 00 Banga
-:- Dziugas Telsiai
LITHUANIA: I Lyga
22 : 00 FK Panevezys 2
-:- BE1 NFA
22 : 00 Kauno Zalgiris 2
-:- Nevezis Kedainiai
22 : 00 Siauliai 2
-:- Neptunas
MACAO: Elite League
17 : 00 Gala
-:- University of Macau
19 : 00 Tak Chun Ka I
-:- Hang Sai
MAURITANIA: Ligue 1
52'Ksar
1:0 Entou
06 : 30 ASAC Concorde
-:- Chemal
06 : 30 Garde Nationale
-:- Nouakchott King's
04 : 30 Tevragh-Zeina
-:- Inter Nouakchott
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
07 : 5 Atl. Morelia
-:- Venados
09 : 5 Dorados de Sinaloa
-:- Atlante
MEXICO: Liga Premier Serie A
22 : 00 Correcaminos 2
-:- Saltillo
MEXICO: Liga Premier Serie B
00 : 00 Dongu
-:- Caja Oblatos
05 : 00 Poza Rica
-:- Ayense
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
21 : 00 Club America U23
-:- Atl. San Luis U23
22 : 00 Mazatlan FC U23
-:- Club Tijuana U23
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
09 : 00 Monterrey W
-:- Club Tijuana W
03 : 45 Cruz Azul W
-:- Club America W
05 : 00 Queretaro W
-:- Necaxa W
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
19 : 00 Sparta Selemet
-:- Saxan Gagauz Yeri
MONGOLIA: Premier League
17 : 15 Bavarians
-:- Khovd
MOROCCO: Coupe du Trone
79'Kawkab Marrakech
0:1 Hassania Agadir
83'Maghreb Fez
2:1 IR Tanger
04 : 00 Chabab Mohammedia
-:- Youssoufia Berrechid
04 : 00 Olympique Khouribga
-:- Difaa El Jadidi
NETHERLANDS: Eerste Divisie
01 : 00 De Graafschap
-:- Jong AZ
01 : 00 Den Bosch
-:- Dordrecht
01 : 00 Den Haag
-:- Groningen
01 : 00 Eindhoven FC
-:- Cambuur
01 : 00 FC Emmen
-:- Jong Ajax
01 : 00 Helmond
-:- Willem II
01 : 00 NAC Breda
-:- Maastricht
01 : 00 Telstar
-:- Jong Utrecht
01 : 00 Venlo
-:- Oss
NETHERLANDS: Derde Divisie
00 : 00 Kloetinge
-:- Hoek
NORTHERN IRELAND: Irish Cup
01 : 45 Glentoran
-:- Linfield
PERU: Liga 1 - Apertura
07 : 00 Alianza Lima
-:- Los Chankas
PERU: Liga Women
21 : 30 UNSAAC W
-:- Dep. Municipal W
POLAND: III Liga - Group I
17 : 00 Jagiellonia II
-:- Skierniewice
00 : 26 Bron Radom
-:- T. Mazowiecki
POLAND: III Liga - Group II
17 : 00 Pogon Szczecin II
-:- Blekitni Stargard
19 : 00 Solec Kujawski
-:- Swit Skolwin
20 : 30 Luzino
-:- Notec Czarnkow
POLAND: III Liga - Group III
18 : 00 Gornik Zabrze II
-:- Kluczbork
21 : 00 Warta Gorzow
-:- Gwarek Tarnowskie Gory
POLAND: III Liga - Group IV
20 : 30 Ostrowiec Swietokrzyski
-:- Sokol Sieniawa
POLAND: Central Youth League
17 : 00 Cracovia U19
-:- Arka Gdynia U19
PORTUGAL: Liga Portugal
21 : 30 Gil Vicente
-:- Famalicao
00 : 00 Benfica
-:- Chaves
02 : 30 Estrela
-:- Sporting CP
PORTUGAL: Liga Portugal 2
17 : 00 Os Belenenses
-:- Feirense
20 : 00 Pacos Ferreira
-:- Oliveirense
21 : 30 Tondela
-:- Vilaverdense
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group A
21 : 00 CDC Montalegre
-:- AD Limianos
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group C
21 : 00 Uniao de Coimbra
-:- Alverca B
PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Relegation Group
16 : 30 Leixoes U23
-:- Academico Viseu U23
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
17 : 00 SC Farense U19
-:- Vitoria Guimaraes U19
QATAR: QSL
00 : 30 Shamal
-:- Al Ahli Doha
00 : 30 Umm-Salal
-:- Muaither SC
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
20 : 00 CARA Brazzaville
-:- Cheminots
20 : 00 Leopard
-:- AS BNG
20 : 00 V. Club Mokanda
-:- Kondzo
23 : 00 Juk
-:- Nathalys
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
00 : 30 Sepsi Sf. Gheorghe
-:- CFR Cluj
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
21 : 30 FC Voluntari
-:- FC Hermannstadt
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Relegation Group
19 : 00 Aerostar
-:- Brodoc
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
19 : 00 CSM Ramnicu Sarat
-:- Sutesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
19 : 00 Calarasi
-:- Agricola Borcea
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
19 : 00 CS Din. Bucuresti
-:- Dunarea Giurgiu
19 : 00 Popesti Leordeni
-:- CS Blejoi
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
19 : 00 FC Pucioasa
-:- Paulesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
19 : 00 Odorheiu
-:- SR Brasov
19 : 00 Sepsi Sf. Gheorghe 2
-:- V. Curita
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
19 : 00 Ramnicu Valcea
-:- Vedita Colonesti
21 : 00 Cetatea
-:- Viitorul Daesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
19 : 00 Sporting Rosiori
-:- Petrolul Potcoava
19 : 00 Unirea Bascov
-:- Curtisoara
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
19 : 00 Ghiroda & Giarmata Vii
-:- CSM Deva
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
19 : 00 CS U Craiova 2
-:- Turceni
19 : 00 Gilortul Tg. Carbunesti
-:- U Craiova 1948 2
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
19 : 00 Avantul Periam
-:- Teuz Cermei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
19 : 00 Gloria 2018 Bistrita
-:- Univ. din Alba Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
19 : 00 Metalurgistul Cugir
-:- Avantul Reghin
19 : 00 Targu Mures 1898
-:- Industria Galda
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
19 : 00 CSM Zalau
-:- Sighetu Marmatiei
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
19 : 00 Baile Felix
-:- Baia Mare
19 : 00 Sanatatea Cluj
-:- Satu Mare
RUSSIA: Premier League
22 : 30 Dynamo Moscow
-:- FK Rostov
RUSSIA: Youth League
14 : 00 Ural U19
-:- CSKA Moscow U19
16 : 00 Dynamo Moscow U19
-:- Fakel Voronezh U19
16 : 00 Nizhny Novgorod U19
-:- FK Rostov U19
18 : 00 Chertanovo M. U19
-:- FK Orenburg U19
18 : 00 Krylya Sovetov Samara U19
-:- UOR 5-Yegoryevsk U19
20 : 00 Konoplev Academy U19
-:- FK Strogino Moscow U19
20 : 00 Sochi U19
-:- Rubin Kazan U19
20 : 00 Spartak Moscow U19
-:- Lokomotiv Moscow U19
20 : 00 Zenit U19
-:- Akhmat Grozny U19
22 : 00 Baltika U19
-:- Krasnodar U19
RWANDA: Premier League
19 : 00 Amagaju
-:- Marines
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
01 : 00 Al Akhdoud
-:- Al Raed
01 : 00 Al Ettifaq
-:- Al Ahli SC
01 : 00 Al Ittihad
-:- Al Feiha
01 : 00 Al Taawon
-:- Al Hazem
01 : 00 Damac
-:- Al Khaleej
SAUDI ARABIA: Division 1
00 : 30 Al Adalah
-:- Al Taraji
00 : 45 Al-Faisaly
-:- Al Kholood
00 : 45 Al-Qaisumah
-:- Al Safa
01 : 00 Al Arabi
-:- Al Qadisiya
01 : 00 Al Jabalain
-:- Ohod
SCOTLAND: Championship
01 : 45 Ayr
-:- Airdrieonians
SERBIA: Super Liga
19 : 00 Cukaricki
-:- Novi Pazar
21 : 00 Radnik
-:- Vojvodina
23 : 00 IMT Novi Beograd
-:- Zeleznicar Pancevo
23 : 00 TSC
-:- Vozdovac
SERBIA: Prva Liga
20 : 00 Jedinstvo U.
-:- Metalac
20 : 00 Radnicki Beograd
-:- Sloboda
00 : 00 Dubocica
-:- Macva
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
21 : 00 BASK
-:- Zemun
SIERRA LEONE: Premier League
FT 17:15SLIFA
-:- Bhantal
FT 17:15Wilberforce Strikers
-:- Old Edwardians
SLOVAKIA: Nike liga - Championship Group
22 : 30 Ruzomberok
-:- Dun. Streda
SLOVAKIA: 2. liga
15 : 30 Slovan Bratislava B
-:- Presov
17 : 00 Trebisov
-:- Petrzalka
20 : 00 Puchov
-:- D. Kubin
22 : 00 Pohronie
-:- Komarno
SLOVAKIA: 3. Liga - West
17 : 00 Raca
-:- Podkonice
20 : 00 Malacky
-:- Sered
20 : 00 Zvolen
-:- AFC Nove Mesto
SLOVAKIA: 4. liga - West
20 : 00 Crystal
-:- FK TJ Lokomotiva Kozarovce
20 : 00 Hurbanovo
-:- Pata
SLOVENIA: Prva liga
20 : 00 Rogaska
-:- Bravo
22 : 30 Maribor
-:- Radomlje
01 : 15 Domzale
-:- Mura
SLOVENIA: 2. SNL
20 : 00 Ilirija
-:- Triglav
20 : 30 Jadran Dekani
-:- Tabor Sezana
23 : 30 NK Krka
-:- Fuzinar
23 : 30 Rudar
-:- Tolmin
SLOVENIA: 3. SNL - West
00 : 00 Sencur
-:- Ljubljana Svoboda
SLOVENIA: 1. SZNL Women
20 : 30 Olimpija W
-:- Radomlje W
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
11'Ecuador U17 W
0:0 Paraguay U17 W
SOUTH KOREA: WK League Women
13 : 00 Boeun Sangmu W
-:- Incheon Hyundai Steel W
16 : 00 Hwacheon W
-:- Sejong Sportstoto W
16 : 00 Seoul W
-:- Gyeongju W
16 : 00 Suwon FC W
-:- Changnyeong W
SPAIN: LaLiga2
01 : 30 Burgos CF
-:- Espanyol
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
22 : 00 Torina
-:- Escobedo
22 : 30 Laredo
-:- Vimenor
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
16 : 45 UE Tona
-:- Castelldefels
17 : 00 Prat
-:- Olot
17 : 00 Vilafranca
-:- Grama
21 : 00 Rapitenca
-:- Mollerussa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
16 : 30 Castellonense
-:- Castellon B
22 : 00 Utiel
-:- Ontinyent 1931
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
17 : 00 Tres Cantos
-:- Parla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
22 : 00 Felanitx
-:- Santanyi
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
18 : 00 Las Palmas B
-:- Villa Santa Brigida
SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
17 : 00 Deportiva Minera
-:- UCAM Murcia B
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
17 : 00 Fuente de Cantos
-:- Azuaga
17 : 30 Olivenza
-:- Jaraiz
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
17 : 00 Casalarreina
-:- Alfaro
SURINAME: SML
05 : 00 Broki
-:- PVV
SWEDEN: Division 1 - Norra
19 : 00 Vasalund
-:- Karlbergs
21 : 00 FBK Karlstad
-:- Taby
SWEDEN: Division 1 - Södra
18 : 00 Lunds
-:- Rosengard
19 : 00 Torns
-:- Torslanda
20 : 00 Falkenberg
-:- Trollhattan
SWEDEN: Division 2 - Norrland
20 : 00 Team TG
-:- IFK Lulea
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
19 : 00 Ahlafors IF
-:- Lidkoping
19 : 00 Forward
-:- Grebbestad
19 : 00 Gauthiod
-:- Vanersborgs FK
19 : 00 Herrestads AIF
-:- Kumla
19 : 00 Saffle SK
-:- Stenungsunds
21 : 00 Kongahalla
-:- Motala
SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand
18 : 00 Viggbyholms
-:- Osteraker IFK
19 : 00 Enkopings SK
-:- Gute
SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
18 : 00 IFK Karlshamn
-:- IFK Hassleholm
18 : 00 Osterlen
-:- Nosaby
20 : 00 Kristianstad
-:- Simrishamn
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
18 : 00 Enskede
-:- Nykopings
18 : 00 Smedby
-:- Sylvia
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
19 : 00 Astrio
-:- Tord
19 : 00 Laholms
-:- Ockero
21 : 00 Hittarp
-:- Bergdalens IK
00 : 00 Varbergs GIF
-:- Savedalen
SWITZERLAND: Challenge League
00 : 30 Stade Nyonnais
-:- Sion
00 : 30 Xamax
-:- Schaffhausen
01 : 15 Bellinzona
-:- Aarau
TURKMENISTAN: Yokary Liga
16 : 00 Merw
-:- Kopetdag Asgabat
17 : 00 Sagadam
-:- FC Asgabat
UGANDA: Premier League
19 : 00 Airtel Kitara
-:- BUL
19 : 00 Wakiso Giants
-:- NEC FC
UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
16 : 00 FSC Mariupol
-:- Prykarpattya
17 : 00 Karpaty Lviv
-:- Viktoria
19 : 00 Livyi Bereg
-:- Ahrobiznes Volochysk
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
16 : 30 Podillya Khmelnytskyi
-:- Kremin
UKRAINE: Druha Liga
17 : 00 Chaika
-:- Zvyagel
UKRAINE: U19 League
16 : 00 Minaj U19
-:- Oleksandriya U19
16 : 00 Veres Rivne U19
-:- Kryvbas 2020 U19
16 : 00 Zhytomyr U19
-:- Ch. Odessa U19
17 : 00 Obolon Kiev U19
-:- Shakhtar Donetsk U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
00 : 00 Al Wahda
-:- Shabab Al-Ahli Dubai
00 : 00 Ittihad Kalba
-:- Ajman
URUGUAY: Primera Division - Apertura
21 : 30 Cerro Largo
-:- Racing Montevideo
01 : 00 Penarol
-:- Nacional
URUGUAY: Copa Uruguay
FT 00:30River Plate
-:- Defensor Sp.
USA: USL Championship
05 : 00 North Carolina
-:- Hartford Athletic
USA: MLS Next Pro
79'Cincinnati 2
2:1 New York Red Bulls 2
41'Chicago Fire II
0:0 Philadelphia Union II
06 : 00 Houston Dynamo 2
-:- Austin FC II
USA: USL League One
11'Charlotte Independ.
0:0 Spokane Velocity
05 : 00 Lexington
-:- Greenville
USA: NISA
FT 22:00Club de Lyon
-:- Capo
FT 22:00Michigan Stars
-:- Irvine Zeta
USA: NWSL Women
05 : 00 Orlando Pride W
-:- Chicago W
UZBEKISTAN: Super League
20 : 00 OKMK
-:- Bunyodkor
20 : 15 Qizilqum
-:- Lok. Tashkent
UZBEKISTAN: Pro Liga
16 : 30 Olimpik-Mobiuz
-:- Mashal Muborak
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
11'Dep. Tachira
0:0 Metropolitanos
02 : 00 Zamora
-:- Angostura
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
05 : 00 Fundacion AIFI
-:- Maritimo
WALES: Cymru Premier - Championship Group
18 : 30 Connahs Q.
-:- Newtown
WALES: Cymru Premier - Relegation Group
18 : 30 Barry
-:- Penybont
18 : 30 Colwyn Bay
-:- Aberystwyth
18 : 30 Pontypridd
-:- Haverfordwest
WALES: Cymru South
20 : 00 Baglan Dragons
-:- Llantwit Major
20 : 00 Carmarthen Town
-:- Cwmbran Celtic
20 : 30 Afan Lido
-:- Abergavenny Town
20 : 30 Ammanford
-:- Caerau Ely
20 : 30 Llanelli
-:- Pontardawe
20 : 30 Trefelin
-:- Goytre Utd
01 : 30 Cambrian & Clydach
-:- Abertillery Bluebirds
WALES: Cymru North
20 : 30 Buckley
-:- Guilsfield
20 : 30 Gresford
-:- Ruthin
20 : 30 Llandudno
-:- Holywell
20 : 30 Llanidloes
-:- Chirk AAA FC
20 : 30 Mold Alexandra
-:- Caersws FC
20 : 30 Porthmadog
-:- Airbus
01 : 30 Prestatyn
-:- Flint
WORLD: Club Friendly
15 : 45 HJK (Fin)
-:- PK-35 (Fin)
17 : 00 Ekenas (Fin)
-:- KaPa (Fin)
17 : 00 PEPO (Fin)
-:- JIPPO (Fin)
FT 14:00Ilves (Fin)
-:- Lahti (Fin)
19 : 00 VPS (Fin)
-:- Jaro (Fin)
20 : 30 Klubi 04 (Fin)
-:- SalPa (Fin)
21 : 00 Ilves (Fin)
-:- AC Oulu (Fin)
21 : 00 Mariehamn (Fin)
-:- KTP (Fin)
WORLD: Friendly International Women
23 : 00 Japan U16 W
-:- Sweden U16 W
23 : 15 France U16 W
-:- Mexico U16 W
WORLD: Club Friendly Women
17 : 00 Trelleborg W (Swe)
-:- Vittsjo W (Swe)
18 : 00 IF Brommapojkarna W (Swe)
-:- Gamla Upsala W (Swe)
ZIMBABWE: Premier Soccer League
19 : 00 Highlanders
-:- Simba Bhora
19 : 00 Hwange
-:- Bulawayo Chiefs
19 : 00 Yadah
-:- Dynamos